Viis põhjust, miks mängida golfi

Golf on sport, mis sobib igaühele, olenemata vanusest, rahvusest või soost. Golfi saab harrastada üksi või terve perega ning golfimäng paneb sind proovile nii füüsiliselt kui ka vaimselt. Sageli võib tunduda, et golfiga alustamine on keeruline ja kallis, kuid tegelikult saab golfimängu hinda võrrelda tavalise spordiklubi liikmelisusega. Tutvu järgneva viie punktiga ning mõtle, kas golf võiks sobida ka sulle?

1. Mõõdukas sportlik koormus põletab rasva

Golf on kestvusala, mis hoiab pulssi mõõdukalt kõrgena 4 tundi järjest. See aitab põletada kaloreid ja on väga heaks koormuseks südamele. Nelja tunni jooksul läbitakse Niitvälja golfiväljakul ligi 8–10 kilomeetrit ja kulutatakse keskmiselt 2000 kilokalorit.

2. Kvaliteetaeg kas üksi, koos sõprade või perega

Kuna golf on eelkõige mäng iseenda vastu, siis saab seda mängimas käia ka üksi. Samas, pole palju neid spordialasid, mida saab terve perega koos harrastada, olenemata vanusest ja mängutasemest. Tänu spetsiaalsele HCP-süsteemile ja erinevatele mängu avalöögi kaugustele saab koos mängida ja kvaliteetaega veeta terve pere – lapsed, nende emad ja isad ning vanavanemad. Ükskõik, mitmekesi olete, ikkagi on see tõeline kvaliteetaeg. Vaikus, emotsioonid, aeg suhtlemiseks ja üksteisele kaasa elamiseks liidavad omavahel mängukaaslasi ning muudavad koosveedetud aja meeldejäävaks ja nauditavaks.

3. Golf esitab väljakutseid ja õpetab keskenduma

Golf ei ole üldse nii lihtne kui esmapilgul võib tunduda. Iga mäng erineb eelmistest ja pakub palju põnevust. Õiget tehnikat ja vajalikus koguses jõudu, lõtvust, täpsust ja sihikindlust vajab see spordiala kahtlemata, muutes golfiringi tõeliselt väljakutsuvaks. Hea löögi sooritamiseks tuleb rahuneda ja keskenduda, jälgides täpselt nii enda kehaasendit, tehnikat, maastikku kui ka palli. Keskendumisvõime paraneb tänu mängule ka argipäevas.

4. Värskes õhus viibimine pikendab eluiga ja rahustab meelt

Usu või ära usu, kuid golfimängijate keskmine eluiga on 5 aastat pikem võrreldes nendega, kes golfi ei mängi või üldse sporti ei tee. Põhjusena võib välja tuua mõõduka füüsilise koormuse ja pideva värskes õhus viibimise. Ühe mängu ajal kõnnitakse läbi keskmiselt 8–10 kilomeetrit. Tänu sellele, et golf vajab täielikku keskendumist ja muust maailmast välja lülitumist, on see ka ideaalne mediteerimiseks ja meele puhkamiseks.

5.  Saad palju uusi tutvusi ja kasulikke kontakte

Pole saladus, et golfi mängivad paljud ettevõtjad, ärimehed ja investorid. Golfarid on oma olekult avatud ja sõbralikud ning tänu sellele tekib uusi tutvusi ja kasulikke kontakte kergesti. Golfirajal üheskoos mängides on rahulikult aega tutvuda, endast lähemalt rääkida ja huvitavaid koostööprojekte välja mõelda.

Tekst: Niitvälja Golf
Foto: Mats Soomre, soomre.com