Kas minu golfi mängutempo on liiga aeglane?

Kuna golfimängu üheks suurimaks tujurikkujaks on aeglane, veniv mängutempo väljakul, siis peaks iga mängija endalt küsima: kas mina olen liiga aeglane mängija? Aeglased golfimängijad ei arva kunagi, et nad mängivad aeglaselt. Ühe aeglase mängugrupi pärast muutub aga mäng aeglaseks kogu väljakul. Iga mängija peaks tegema kõik selleks, et oleks välistatud aeglane mängutempo. Normaalsetes oludes ei tohiks neljakesi mängides raja läbimiseks kuluda aega üle nelja tunni.

Vasta järgmistele küsimustele ausalt ja kui ühele või mitmele tuleb jah vastus, siis võid ka sina osutuda aeglaseks mängijaks.

 1. Kas oled löögi sooritamiseks kulutanud rohkem aega kui 40 sekundit?
 2. Kas hakkad alles siis mõtlema mis kepiga ja kuidas peaks lööki sooritama, kui mängukaaslased on oma löögi juba teinud?
 3. Kas tunned vajadust igast veetakistustest palle otsida, et neid sealt välja õngitseda isegi siis, kui kõik kaasmängijad on löögid sooritanud ja liiguvad edasi?
 4. Kas vaatad enne mängukaaslase juures seistes tema löögi ära ja hakkad alles siis liikuma enda palli poole?
 5. Kas sa teed rohkem kui ühe harjutusswingi enne lööki?
 6. Kui lõpetad raja, kas hakkad griinil või griini kõrval löökide arvu tulemuskaardile kirjutama?
 7. Kas jätad golfikäru griini ette kui lähed griinile puttama?
 8. Kas ootad enne löögi tegemist kuni eesliikuv grupp puttamise lõpetab ja lahkub griinilt isegi siis, kui oled griinist rohkem kui 200 m kaugusel ning tead, et senini sinu pikim sooritatud löök on olnud 170 meetrit?
 9. Kas ootad ära kuni on sinu kord putata ja alles siis hakkad palli märkima/puhastama või puttamisliini vaatama?
 10. Kas lähed enne oma palli löömist appi mängukaaslasele palli otsima kui see võib kadunud olla?
 11. Kui oled enda löögi teinud, kas seisad ja ootad niisama kui mängukaaslane otsib üksinda metsavahel või kõrges rohus palli?
 12. Kas soovid kindlasti enne löögi tegemist oma jutu lõpuni rääkida isegi siis, kui rada on ees tühi ja saab mängida?

Kui üks või mitu küsimust said jah vastuse, siis võib ka sinu mängutempo osutuda liiga aeglaseks. Kui neljakesi mängides iga mängija kulutaks löögi tegemiseks 5 sekundit vähem aega, siis väheneb kogu grupi mänguringi aeg ca 30 minutit. See liigselt kulutatud 5 sekundit löögi kohta võib rikkuda kogu väljaku mängutempo.

 • Ole alati valmis palli lööma kui on sinu kord mängida.
 • Mängi golfi hoogsas tempos.
 • Võta kasutusele “Ready golfi“ põhimõtted.

Autor: Niitvälja Golf
Foto: Mats Soomre, soomre.com