Golfilöök (swing)

Golfilöögi ehk swing’i sooritamiseks on oluline jälgida aja jooksul paika pandud võtmeelemente. Ei ole olemas ühte kindlat täiuslikku golfilöögi tehnikat, küll aga on olemas teatud kindlad rusikareeglid, mida järgida.

Löögi alustamine (takeaway)

Alusta keha pööramist koos kätega ühe tervikuna selliselt, et sinu vasak õlg (paremakäelised) liigub lõua alla. Hoia vasak käsi sirgelt ja randmed passiivsed kuni golfikepp on liikunud vähemalt puusa kõrgusele. Jälgi, et kepi laba oleks paralleelne sinu selja joonega (vaata pilti).

Backswing

Kui golfikepp on jõudnud puusa kõrgusele, siis jätka keha pööramist ja käte tõstmist selliselt, et golfikepp liiguks õigel joonel (vaata pilti). Umbes 60% keharaskusest liigub tagumisele (paremale) jalale.

Õlad keeravad umbes 90 kraadi algasendist. Jälgi, et pea oleks kogu liigutuse vältel paigal ja samal kõrgusel. Silmad jälgivad palli. Kogu Backswingi tempo on rahulik. Ära kiirusta. Ära tee äkilisi liigutusi.

Downswing, palli tabamine (impact) ja löögi lõpetamine (follow-through).

Too kepp hooga alt läbi. Ära võta pilku pallilt enne, kui golfikepp on palli tabanud. Läbilöögil keera keha löögi suunda. Golfikepp liigub kukla taha.

Tekst: Niitvälja Golf