Uudised

XXX Niitvälja Karika auhinnarahale võistlevad esmakordselt ka amatöörid

Niitvälja Karikas on esimene ja vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub tänavu juba 30. korda, 29. juuni – 01. juuli 2022. Niitvälja Karika tulemused kuuluvad R&A World Amateur Golf Ranking arvestusse ja annavad WAGR punkte. Kuna käesolevast aastast alates võivad ka amatöörmängijad vastu võtta rahalisi auhindu, siis oleme otsustanud suurendada Niitvälja Karika auhinnafondi ning lisada rahalisi auhindu lisaks professionaalidele ka amatöörmängijatele. Tänavune Niitvälja Karika auhinnafondi kogusumma on 8000 eurot.

Niitvälja Karikal mängitakse 54-rajalist löögimängu. Kolme võistluspäeva tulemusena, autasustatakse iga võistlusklassi kahte parimat mängijat. Lisaks, autasustatakse ka parimat mees amatöörmängijat ja mees 35+ amatöörmängijat (mees amatöörmängija, kelle vanus on esimese võistluspäeva seisuga vähemalt 35 aastat). Parima mehe, naise ning professionaali nimi graveeritakse Eesti vanimale karikale.

Selle aasta olulised muudatused:

  • Auhinnaraha jaotub meeste (kohad 1-10, s.h. professionaalid), meesseeniorite (kohad 1-3) ja naiste (1. koht) võistlusklassis osalevate võistlejate vahel. Parima tulemuse saavutanud professionaalidele on ette nähtud täiendavalt auhinnaraha. Auhinnaraha kogusumma on 8000 eurot.
  • Niitvälja karikas toimub sel aastal 29. juunist (kolmapäev) – 1. juulini (reede). Nihutasime võistluse nädala sisse kuna see võimaldab Eesti meeste ja noormeeste koondistel õigeaegselt suunduda võistkondlikele Euroopa meistrivõistlustele.
  • Avapäeval loositakse stardigrupid. Teisel päeval moodustatakse kolmeliikmelised võistlusgrupid mängijate esimese päeva 18 raja löögitulemuste põhjal. Kolmandal päeval moodustatakse kolmeliikmelised võistlusgrupid mängijate kahe esimese päeva 36 raja löögitulemuste põhjal. 
  • Kui võistlusel osaleb 72 või vähem võistlejat, siis cut´’i ei ole ja kõik võistlejad pääsevad viimasele päevale edasi. Kui võistlusklassis võistleb 9 või vähem mängijat, siis cut´i ei ole ja kõik (s.o. kuni 9 mängijat) pääsevad viimasele päevale edasi. Võistlusklassi siseselt stardivad parema tulemuse mänginud grupid hiljem.

VALITSEVAD MEISTRID:

Mehed: Carl Hellat, -3 / 213 (Niitvälja Golf) 

PRO: Mark Suursalu, Par / 216 

Naised: Anete Liis Adul, +13 / 229 (Estonian Golf & Country Club) 

Meesseeniorid: Jukka Pajunen, +17 / 233 (Golf Pirkkala)

XXIX Niitvälja Karikas 2021 võitjad. 

Niitvälja Karikas on esimene ja vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub tänavu juba 30. korda. Võistlust korraldab Baltikumi esimene ja vanim golfikeskus Niitvälja Golf. Kõrgelt hinnatud Niitvälja Golf on olnud aastaid koduks Eesti meistrivõistlustele ja mitmetele teistele rahvusvahelistele, s.h. EGA Men`s Challange Trophy võistlustele.

Rohkem infot leiab võistluse kohta Niitvälja Karika kodulehelt.