Niitvälja Karikas

Niitvälja Karikas on esimene ja vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub tänavu juba 29. korda 2.-4. juuli 2021.

Võistlused

Edetabelid

Niitvälja Karikas

EY NIITVÄLJA TUUR

XXIX NIITVÄLJA KARIKAS 2021

Niitvälja Karikas on esimene ja vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub Niitvälja Golfi Park-väljakul 02.-04. juuli 2021.a.

Turniir võitjad selguvad 54-rajalise löögimängu tulemusena. Võistlus kuulub WAGR (World Amateur Golf Ranking) võistluskalendrisse.

Amatöörklassides võivad osaleda kõik golfimängijad, kes omavad WHS HCPI-d. Meeste ja meesseeniorite klassis osalemiseks peab HCPI olema 18 või parem. Naiste ja naisseeniorite klassis osalemiseks peab HCPI olema 28 või parem.

Võistlusklassid: 

 • Professionaalid – valged tiid.
 • Mehed (mehed ja mehed Mid-Am) –  valged tiid.
 • Mehed Mid-Am – valged tiid (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 30 aastat).
 • Meesseeniorid – kollased tiid (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).
 • Naised –  sinised tiid.
 • Naisseeniorid – punased tiid (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).

Võistlusel saab osaleda maksimaalselt 144 võistlejat. Juhul kui registreerub rohkem võistlejaid, siis langetab võistluskomitee otsuse eelistades madalama händikäpiga mängijaid.

Autasustatakse iga võistlusklassi parimat mängijat ja runner-up´i. Parima meeste, naiste ning PRO klassi tulemuse tegija nimi, graveeritakse Eesti vanimale karikale. PRO klassi võitja saab auhinnaraha 2000 eurot ning runner-up 1000 eurot.

ÜLDINFO

Võistlusjuhend 2020

 

Koht ja aeg: Niitvälja Golf, Park-väljak, 3.-5. juuli 2020.

Mänguvorm: 54.-rajaline löögimänguvõistlus, järjestikused stardid.

Osavõtt: Amatöörklassides võivad osaleda kõik golfimängijad, kes omavad WHS HCPI-d. Meeste ja meesseeniorite klassis osalemiseks peab HCP olema 18 või parem. Naiste ja naisseeniorite klassis osalemiseks peab HCP olema 28 või parem.

Niitvälja Karika tulemused kuuluvad R&A World Amateur Golf Rankingu arvestusse ja annavad WAGR punkte.

Osavõtutasu:

160* eurot

*Niitvälja hooajalise mänguõigusega võistleja 100 eurot

Harjutusringi green fee on 45 eurot. Harjutusringe saab mängida  etteregistreerimisega ajavahemikul 29. juuni-2. juuli 2020.

Osavõtutasu saab maksta Niitvälja caddiemaster’isse või AS Eesti Golfikeskuse pangaarvele IBAN: EE901010002019833007 (SEB), selgituseks märkida võistleja nimi ja „Niitvälja Karikas 2020”.

Osavõtutasu sisaldab (igal võistluspäeval):

 • piiramatut arvu harjutuspalle võistluspäevadel (3.-5.07.2020).
 • võistlemist Niitvälja Karikal;
 • lõunasööke ning karastusjooke, puuvilju ja suupisteid rajal;
 • golfikärude kasutamist;
 • saunade kasutamist. 

Võistlusklassid: 

 • Professionaalid – valged tiid.
 • Mehed (mehed ja mehed Mid-Am) –  valged tiid.
 • Mehed Mid-Am (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 30 aastat) – valged tiid.
 • Meesseeniorid – kollased tiid (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).
 • Naised –  sinised tiid.
 • Naisseeniorid – punased tiid (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).

Võistlusel saab osaleda maksimaalselt 144 võistlejat. Juhul kui registreerub rohkem võistlejaid, siis langetab võistluskomitee otsuse eelistades madalama händikäpiga mängijaid. Võistluskomitee jätab endale õiguse teha muudatusi võistlusgruppides ning osalejate arvus. Kui võistlusklassis on vähem kui 8 registreerujat, on komiteel õigus võistlusklassid liita või võistlusklass ära jätta.

Registreerumine:

Registreerumistähtaeg 29.06.2020.a kell 12:00. Registreeruda saab Niitvälja caddiemaster’is, e-posti teel aadressil info@niitvaljagolf.ee või Niitvälja Golf kodulehel võistlused/Niitvälja Karikas. E-kirja teel registreerudes palume saata järgmise info: võistleja nimi, sünnikuupäev, koduklubi, rahvus, HCP, telefoni number, võistlusklass. Lõplik osalejate nimekiri ja stardinimekiri saadetakse kõikidele osalejatele 30. juunil e-postiga ning avaldatakse Niitvälja Golfi kodulehel.

Edetabeli arvestus: Tulemuste põhjal saavad võistlejad punkte Niitvälja Golf edetabelisse.

Ajakava:

Reede, 3. juuli

7:00 võistlejate registreerimine, harjutusalade avamine

al. 8:00 esimene võistlusring

al. 11:00 võistlusringijärgne toitlustus klubi restoranis

21:00 järgmise päeva tiiaegade avalikustamine www.niitvaljagolf.ee lehel

Laupäev, 4. juuli

7:00 võistlejate registreerimine, harjutusalade avamine

al. 8:00 teine võistlusring

al. 11:00 võistlusringijärgne toitlustus klubi restoranis

21:00 finaalringi tiiaegade avalikustamine www.niitvaljagolf.ee lehel

Pühapäev, 5. juuli

7:00 võistlejate registreerimine, harjutusalade avamine

al. 8:00 kolmas võistlusring

al. 11:00 võistlusringijärgne toitlustus klubi restoranis

al. 17:00 auhinnatseremoonia, võistluste lõpetamine

Reeglid: Mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfi reeglitele, Niitvälja Golfi kohalikele reeglitele ning käesoleva võistluse juhendile.

Stardiajad ja grupid: Avapäeval lähetatakse võistlusklassid rajale kolmeliikmelistes gruppides: naisseeniorid, naised seejärel meesseeniorid ja seejärel  mehed mid-amatöörid, mehed ja Prod. Teisel päeval on gruppide järjestus sama, kuid starditakse esimese päeva pööratud järjestuses.

Cut: Kolmandale võistluspäevale pääsevad kõikidest võistlusklassidest kahe päeva tulemuste paremusjärjestuse alusel 3/5 mängijatest. Viimasel päeval koostatakse kolmeliikmelised võistlusgrupid mängijate 36 raja löögitulemuste põhjal. Parema tulemuse väljamänginud grupid stardivad hiljem.

Viigiliste olukordade lahendamine: Juhul kui esimest kohta jääb võrdse tulemusega jagama kaks või enam võistlejat, korraldatakse neile vahetult peale tulemuste selgumist võistluskomitee poolt määratud radadel  sudden-death-formaadis play-off. Selle võidab mängija, kelle löögitulemus on pärast play-off raja läbimist kõige väiksem. Suurima arvu lööke sooritanud mängija jääb play-offis viimaseks. Muudel juhtudel selgitatakse võrdsete tulemuste korral paremusjärjestus põhimõttel parem väljaku viimane  36, 18, 9, 6, 3 ,1 rada. Kui sellegi poolest jääb viik püsima, otsustatakse parem tulemus loosi teel.

Autasustamine: Autasustatakse iga võistlusklassi parimat mängijat ja runner-up’i. Parima meeste, naiste ning PRO klassi tulemuse tegija nimi, graveeritakse Eesti vanimale karikale. PRO klassi võitja saab auhinnaraha 2000 eurot ning runner-up 1000 eurot.

Võistluskomitee: võistluse peakohtunik Ramil Pärdi, abikohtunik Anu Kendra, Aivar Riimets ja Veronika Bogdanova. Võistluskomiteel on õigus erandkorras teha muudatusi võistlusjuhendisse.

Juhul, kui loobutakse võistlusel osalemisest peale registreerimistähtaja möödumist, tuleb sellest teada anda e-maili teel aadressile info@niitvaljagolf.ee. Loobumisest mitteteatamise või võistlusele mitteilmumise korral kohustub võistleja maksma osavõtutasu täissummas.

Lisainformatsioon: info@niitvaljagolf.ee / +372 678 0454

Niitvälja Karika kohalikud reeglid

Aut (Reegel 18.2) – Aut (out of bounds) on tähistatud valgete vaiadega ja / või valge joonega ning aiapostidega 4. raja vasakul ja 13. raja paremal ääres. Kui aut on korraga tähistatud nii vaiade kui joonega, määrab piiri joon.

Trahviala (Reegel 17) – trahviala on tähistatud kollaste või punaste tähistega ja/või joonega. Kui trahviala on tähistatud nii tähiste kui joonega, määrab piiri joon.

Palli mängimine väljastpoolt vabastuse ala lipujoonel-tagasi vabastuse korral (kohalik reegel E-12) – Lipujoonel-tagasi (back-on-the-line) vabastuse võtmise korral (reeglid 16.1c(2), 17.1d(2), 19.2b või 19.3b) võib mängija täiendava trahvita mängida palli ka juhul, kui see vabastuse alasse kukutamisel veereb vabastuse alast välja ning jääb seisma kuni 1 kepipikkuse kaugusele kohast, kus pall kukutamisel esmalt maad puudutas. Selliselt täiendava trahvita jätkamine on lubatud isegi juhul, kui pall veereb lähtekohast lipule lähemale. Siiski ei ole selliselt täiendava trahvita jätkamine lubatud, kui pall veereb esialgse palli algsest asukohast või trahviala ületamise kohast lipule lähemale.

Teisaldatav tehislik takistus (Reegel 15.2) – suunaviidad, kaugusmärgid (punane 100m, kollane 150m, sinine 200m – kaugused on mõõdetud griini keskele).

Teisaldamatu tehislik takistus (Reegel 16.1) – teed, kaevud, pingid, trahviala tähised, sprinklerite kaaned, radade infotahvlid, pallipesumasinad, 15. raja saare puidust piire, tualetid, toidukiosk 10 raja alguses, reklaambännerid ja -lipud.

Remondiala/mängukeeluala (Reegel 16.1) – A) Remondiala (ground under repair) on tähistatud siniste vaiadega ja/või joonega. Kui remondiala on korraga tähistatud nii vaiade kui joonega, määrab piiri joon. B) Mängukeeluala (no-play zone), kus mängimine on keelatud, on tähistatud sini-valgete vaiadega. C) Mängukeelualad on kõik väljakul asuvad sipelgapesad ja lillepeenrad ning tugiteibaga tähistatud istutatud puud.

TÄIENDAVAD KOHALIKUD REEGLID

 • Mängides 9. rada, on 10., 11. ja 12. raja madalaks niidetud alad (fairway kõrgused või madalamad) audis (out of bounds).

KUKUTAMISALAD

 • Mängija võib võtta 15. rajal vabastuse kasutades kukutamisala, mis on tähistatud ”DZ” vastavalt kohaliku reegli näidisele E-1.1. Käesolevat vabastust saab mängija kasutada ainult sel juhul, kui pall sisenes tarhvialasse saarelt (sh kui pall sisenes trahvialasse üle saare ilma saart puudutamata).

EELISPAIGA REEGEL

 • Palli, mis asub feeri kõrguseks või madalamaks niidetud edenemisalal, võib ilma karistuseta üles tõsta, puhastada ja ühe korra asetada edenemisalale ühe tulemuskaardi kaugusele palli esialgsest asukohast, kuid mitte lähemale lipule. Enne palli ülestõstmist tuleb selle asukoht ära märkida.

TEGUTSEMINE ÄIKESE KORRAL

 • Äikese korral annab mängu ajutisest katkestamisest märku üks pikk sireeniheli.
 • Võistleja kohustuseks on mäng viivitamatult katkestada, märkida pall (n. tiiga/tiidega) ning lahkuda väljakult. Kui mängija ei katkesta mängu koheselt, ta diskvalifitseeritakse, kui asjaolud ei luba loobuda diskvalifitseerimisest reegli 5-7b alusel.
 • Mängu jätkamist tähistab kaks lühikest sireeniheli.

Kohalike reeglite rikkumine – üldine karistus

VÕISTLUSE PEAKOHTUNIK: Ramil Pärdi, +372 504 4756

VÕISTLUSE KOHTUNIK: Anu Kendra, +372 527 6825

Menüü

Reede, 3.juuli 2020.a.

 • Salatibuffee: Tabbouleh (bulgurisalat); Caesar ja vürtspart
 • Praad: Veiseliha kofta, kartuli-mädarõikapüree ja soe letšo

Laupäev, 4.juuli 2020.a.

 • Salatibuffee: Tomatisalat ja värske pesto; Krevetisalat, sidrunimajo, pehme talumuna
 • Praad: Värskelt tehtud pasta Flank steik’i ja värske pestoga

Pühapäev, 5.juuli 2020.a.

 • Salatibuffee: Kartuli-soolakurgisalat; Avokaadosalat
 • Praad: Madalküpsetatud forell, varajane kartul, värske soolakurk ja salvei-võileem
 • Magustoit: Maasikatort
Majutuse info, transfeer

Niitvälja Karika pakett koos majutusega LaSpa hotellis:

 • Majutus kaheses toas, 3 ööd – 260 € / inimene
 • Majutus üheses toas, 3 ööd  – 330 € / inimene

Transfeer ettetellimisel:

 • Lennujaam / sadam – LaSpa 35 € (üks suund).
 • LaSpa – Niitvälja Golf 10 € (üks suund)

Broneerimiseks palun kirjuta caddiemasterisseinfo@niitvaljagolf.ee, telefon +372 6780454.

Niitvälja Karika võitjad
Aasta Meeste võitja Naiste võitja PRO võitja
2020 Tyko Tuohimaa Annika Koitmaa Sander Aadusaar
2019 Ilari Saulo Anete Liis Adul Mark Suursalu
2018 Eetu Isometsa Marija Luize Jucmane Henri Satama
2017 Carl Enn Hellat Linda Dobele Peter Gustafsson
2016 Rymer Smith Linda Dobele Peter Gustafsson
2015 Egeti Liiv Annika Meos Niclas Dahlgren (FIN)
2014 Casper Simberg Mari Hütsi Toni Karjalainen (FIN)
2013 Karlis Broders
2012 Egeti Liiv
2011 Jonathan Nylen
2010 Egert Põldma
2009 Egert Põldma
2008 Paul Põhi
2007 Paul Põhi
2006 Robert Pärna
2005 Mark Suursalu
2004 Arturs Krukovs
2003 Marko Palm
2002 Marko Palm
2001 Mait Schmidt
2000 Marko Palm
1999 Jaan Martinson
1998 Tiit Kask
1997 Jaan Martinson
1996 Yrjö Vanhanen
1995 Charles K. Park
1994 A-M. Kivimägi, R. Luomäki
1993 J. Rohumaa, A. Hiis * mängiti üheksal rajal