Niitvälja Karikas

Niitvälja Karikas on esimene ja vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub tänavu juba 29. korda 2.-4. juuli 2021.

Võistlused

Edetabelid

Niitvälja Karikas

EY NIITVÄLJA TUUR

GOLF » Võistlused » Niitvälja Karikas

XXIX NIITVÄLJA KARIKAS 2021

Niitvälja Karikas on esimene ja vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub Niitvälja Golfi Park-väljakul 02.-04. juuli 2021.a.

Turniir võitjad selguvad 54-rajalise löögimängu tulemusena. Võistlus kuulub WAGR (World Amateur Golf Ranking) võistluskalendrisse.

Võistlusest saavad osa võtta professionaalsed mängijad ning amatöör ja mitte-amatöör mängijad (WHS HCPI meestel 18 või parem ja naistel 28 või parem)

Võistlusklassid: 

 • Mehed (Professionaalid ning amatöör ja mitte-amatöör mängijad): valged tiid, väljaku pikkus 6411m.
 • Meesseeniorid – kollased tiid, väljaku pikkus 5854m. (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).
 • Naised –  sinised tiid, väljaku pikkus 5402m..
 • Naisseeniorid – punased tiid, väljaku pikkus 5100m. (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).

Võistlusel saab osaleda maksimaalselt 144 võistlejat. Kui registreerub rohkem võistlejaid, siis langetab võistluskomitee otsuse eelistades madalama händikäpiga mängijaid.

Autasustatakse iga võistlusklassi kahte parimat mängijat. Autasustatakse ka parimat mees amatöörmängijat ja mees mid-amatöörmängijat (mees mid-amatöörmängija vanus on esimese võistluspäeva seisuga vähemalt 25 aastat). Parima mehe, naise ning professionaali nimi, graveeritakse Eesti vanimale karikale. Professionaalsete mängijate vahel jaotatakse auhinnaraha kokku 4000 eurot (1. koht 2500 eurot, 2. koht 1000 eurot ja 3. koht 500 eurot).

Osavõtutasu: 170* eurot (Niitvälja hooajalise mänguõigusega võistleja 100 eurot).  Osavõtutasu sisaldab igal võistluspäeval:

 • piiramatut arvu harjutuspalle võistluspäevadel (02-04.07.2021).
 • võistlemist Niitvälja Karikal;
 • lõunasööke ning karastusjooke, puuvilju ja suupisteid rajal;
 • golfikärude kasutamist;
 • saunade kasutamist;

ÜLDINFO

Võistlusjuhend 2021

Koht ja aeg: Niitvälja Golf, Park-väljak, 02-04. juuli 2021.a..

Mänguvorm: 54-rajaline löögimänguvõistlus, järjestikused stardid.

Osavõtt: Võistlusest saavad osa võtta professionaalsed mängijad ning amatöör ja mitte-amatöör mängijad (WHS HCPI meestel 18 või parem ja naistel 28 või parem).

Niitvälja Karika tulemused kuuluvad R&A World Amateur Golf Rankingu arvestusse ja annavad WAGR punkte.

Osavõtutasu: 170 eurot (Niitvälja hooajalise mänguõigusega võistleja 100 eurot)

Osavõtutasu koos majutusega: 260 eurot (sisaldab 3 ööd/ kaheses toas), 330 eurot (sisaldab 3 ööd/ üheses toas)

Harjutusringi green fee on 45 eurot. Harjutusringe saab mängida  etteregistreerimisega ajavahemikul 28.juuni-01.juuli 2021.a.

Osavõtutasu saab maksta Niitvälja caddiemaster’isse või AS Eesti Golfikeskuse pangaarvele IBAN: EE901010002019833007 (SEB), selgituseks märkida võistleja nimi ja „Niitvälja Karikas 2021”.

Osavõtutasu sisaldab (igal võistluspäeval):

 • piiramatut arvu harjutuspalle võistluspäevadel (02-04.07.2021).
 • võistlemist Niitvälja Karikal;
 • lõunasööke ning karastusjooke, puuvilju ja suupisteid rajal;
 • golfikärude kasutamist;
 • saunade kasutamist;

Võistlusklassid / tiid: 

Mehed (Professionaalid ning amatöör ja mitte-amatöör mängijad): valged tiid, väljaku pikkus 6411m.

Meesseeniorid – kollased tiid, väljaku pikkus 5854m. (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).

Naised –  sinised tiid, väljaku pikkus 5402m..

Naisseeniorid – punased tiid, väljaku pikkus 5100m. (esimese võistluspäeva seisuga peab võistleja vanus olema vähemalt 50 aastat).

Registreerumine:

Registreerumistähtaeg 28.06.2021.a kell 12:00. Registreeruda saab Niitvälja Golf kodulehel www.niitvaljagolf.ee  või e-posti teel aadressil info@niitvaljagolf.ee. E-kirja teel registreerudes palume saata järgmise info: võistleja nimi, sünnikuupäev, koduklubi, rahvus, HCPI, telefoni number, võistlusklass. Lõplik osalejate nimekiri ja stardinimekiri saadetakse kõikidele osalejatele 30. juunil e-postiga ning avaldatakse Niitvälja Golfi kodulehel.

Võistlusel saab osaleda maksimaalselt 144 võistlejat. Kui registreerub rohkem võistlejaid, siis langetab võistluskomitee otsuse eelistades madalama händikäpiga mängijaid. Võistluskomitee jätab endale õiguse teha muudatusi võistlusgruppides ning osalejate arvus. Kui võistlusklassis on vähem kui 8 registreerujat, on komiteel õigus võistlusklassid liita või võistlusklass ära jätta.

 Edetabeli arvestus: Tulemuste põhjal saavad võistlejad punkte Niitvälja Golf edetabelisse.

Ajakava:
Reede, 02. juuli

 • 7:00 võistlejate registreerimine, harjutusalade avamine
 • 8:00 esimene võistlusring
 • 11:00 võistlusringijärgne toitlustus klubi restoranis
 • 21:00 järgmise päeva tiiaegade avalikustamine www.niitvaljagolf.ee lehel

Laupäev, 03. juuli

 • 7:00 võistlejate registreerimine, harjutusalade avamine
 • 8:00 teine võistlusring
 • 11:00 võistlusringijärgne toitlustus klubi restoranis
 • 21:00 finaalringi tiiaegade avalikustamine www.niitvaljagolf.ee lehel

Pühapäev, 04. juuli

 • 7:00 võistlejate registreerimine, harjutusalade avamine
 • 8:00 kolmas võistlusring
 • 11:00 võistlusringijärgne toitlustus klubi restoranis
 • 17:00 auhinnatseremoonia, võistluste lõpetamine

Reeglid: Mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfi reeglitele, Niitvälja Golfi kohalikele reeglitele ning käesoleva võistluse juhendile. Võistluskomiteel on õigus erandkorras teha muudatusi võistlusjuhendisse.

Stardiajad ja grupid: Avapäeval lähetatakse võistlusklassid rajale kolmeliikmelistes gruppides: naisseeniorid, naised seejärel meesseeniorid ja seejärel  mehed. Teisel päeval on võistlusklasside stardijärjestus sama, kuid võistlusklassi siseselt stardivad võistlejad esimese päeva pööratud järjestuses.

Cut: Kolmandale võistluspäevale pääsevad kõikidest võistlusklassidest kahe päeva tulemuste paremusjärjestuse alusel 3/5 mängijatest ja tasatulemused. Viimasel päeval koostatakse kolmeliikmelised võistlusgrupid mängijate 36 raja löögitulemuste põhjal. Võistlusklasside stardijärjestus on sama nagu kahel esimesel päeval. Võistlusklassi siseselt stardivad parema tulemuse väljamänginud grupid hiljem. Iga võistlusklassi kuni kaks parimat gruppi stardivad viimastena.

Viigiliste olukordade lahendamine: Kui esimest kohta jääb võrdse tulemusega jagama kaks või enam võistlejat, korraldatakse neile vahetult peale tulemuste selgumist võistluskomitee poolt määratud radadel  sudden-death-formaadis play-off. Selle võidab mängija, kelle löögitulemus on pärast play-off raja läbimist kõige väiksem. Suurima arvu lööke sooritanud mängija jääb play-offis viimaseks. Kui võrdse tulemusega langeb play-offis välja kaks või enam mängijat, siis nende lõplik paremusjärjestus selgitatakse löögimängu tulemuste järgi põhimõttel parem väljaku viimane  36, 18, 9, 6, 3 ,1 rada. Kui sellegi poolest jääb viik püsima, otsustatakse parem tulemus loosi teel.

Juhul, kui ülejäänud auhinnalisi kohti (v.a. esimene koht) ning eriauhindade esikohti jäävad jagama kaks või enam võistlejat, siis nende paremusjärjestus selgitatakse põhimõttel parem väljaku viimane  36, 18, 9, 6, 3 ,1 rada. Kui sellegi poolest jääb viik püsima, otsustatakse parem tulemus loosi teel.

Auhinnalistest kohtadest väljapoole jäävate viigiliste tulemuste korral saavad mängijad protokolli jagatud koha.

Autasustamine: Autasustatakse iga võistlusklassi kahte parimat mängijat. Autasustatakse ka parimat mees amatöörmängijat ja mees mid-amatöörmängijat (mees mid-amatöörmängija vanus on esimese võistluspäeva seisuga vähemalt 25 aastat).  Parima mehe, naise ning professionaali nimi, graveeritakse Eesti vanimale karikale.

Professionaalsete mängijate vahel jaotatakse auhinnaraha kokku 4000 eurot (1. koht 2500 eurot, 2. koht 1000 eurot ja 3. koht 500 eurot).

Võistluselt taandumine / võistlustasu tagastamine:

Võistluselt taandumiseks tuleb sellest kirjalikult teavitada e-posti teel info@niitvaljagolf.ee. Juhul, kui loobutakse võistlusel osalemisest peale registreerimistähtaja möödumist kohustub võistleja maksma osavõtutasu täissummas.

Lisainformatsioon: info@niitvaljagolf.ee / +372 678 0454

Niitvälja Karika kohalikud reeglid

Aut (Reegel 18.2) – Aut (out of bounds) on tähistatud valgete vaiadega ja / või valge joonega ning aiapostidega 4. raja vasakul ja 13. raja paremal ääres. Kui aut on korraga tähistatud nii vaiade kui joonega, määrab piiri joon.

Trahviala (Reegel 17) – trahviala on tähistatud kollaste või punaste tähistega ja/või joonega. Kui trahviala on tähistatud nii tähiste kui joonega, määrab piiri joon.

Palli mängimine väljastpoolt vabastuse ala lipujoonel-tagasi vabastuse korral (kohalik reegel E-12) – Lipujoonel-tagasi (back-on-the-line) vabastuse võtmise korral (reeglid 16.1c(2), 17.1d(2), 19.2b või 19.3b) võib mängija täiendava trahvita mängida palli ka juhul, kui see vabastuse alasse kukutamisel veereb vabastuse alast välja ning jääb seisma kuni 1 kepipikkuse kaugusele kohast, kus pall kukutamisel esmalt maad puudutas. Selliselt täiendava trahvita jätkamine on lubatud isegi juhul, kui pall veereb lähtekohast lipule lähemale. Siiski ei ole selliselt täiendava trahvita jätkamine lubatud, kui pall veereb esialgse palli algsest asukohast või trahviala ületamise kohast lipule lähemale.

Teisaldatav tehislik takistus (Reegel 15.2) – suunaviidad, kaugusmärgid (punane 100m, kollane 150m, sinine 200m – kaugused on mõõdetud griini keskele).

Teisaldamatu tehislik takistus (Reegel 16.1) – teed, kaevud, pingid, trahviala tähised, sprinklerite kaaned, radade infotahvlid, pallipesumasinad, 15. raja saare puidust piire, tualetid, toidukiosk 10 raja alguses, reklaambännerid ja -lipud.

Remondiala/mängukeeluala (Reegel 16.1) – A) Remondiala (ground under repair) on tähistatud siniste vaiadega ja/või joonega. Kui remondiala on korraga tähistatud nii vaiade kui joonega, määrab piiri joon. B) Mängukeeluala (no-play zone), kus mängimine on keelatud, on tähistatud sini-valgete vaiadega. C) Mängukeelualad on kõik väljakul asuvad sipelgapesad ja lillepeenrad ning tugiteibaga tähistatud istutatud puud.

TÄIENDAVAD KOHALIKUD REEGLID

 • Mängides 9. rada, on 10., 11. ja 12. raja madalaks niidetud alad (fairway kõrgused või madalamad) audis (out of bounds).

EELISPAIGA REEGEL

 • Palli, mis asub feeri kõrguseks või madalamaks niidetud edenemisalal, võib ilma karistuseta üles tõsta, puhastada ja ühe korra asetada edenemisalale ühe tulemuskaardi kaugusele palli esialgsest asukohast, kuid mitte lähemale lipule. Enne palli ülestõstmist tuleb selle asukoht ära märkida.

TEGUTSEMINE ÄIKESE KORRAL

 • Äikese korral annab mängu ajutisest katkestamisest märku üks pikk sireeniheli.
 • Võistleja kohustuseks on mäng viivitamatult katkestada, märkida pall (n. tiiga/tiidega) ning lahkuda väljakult. Kui mängija ei katkesta mängu koheselt, ta diskvalifitseeritakse, kui asjaolud ei luba loobuda diskvalifitseerimisest reegli 5-7b alusel.
 • Mängu jätkamist tähistab kaks lühikest sireeniheli.

Kohalike reeglite rikkumine – üldine karistus

VÕISTLUSE PEAKOHTUNIK: Lembit Sammel +372 5646 0381

VÕISTLUSE KOHTUNIK: Tõnis Nõmmik +372 516 9761

Menüü

Reede, 2.juuli 2021.a.

 • SALATIVALIK: Bulgurisalat värskete aedviljadega & vinegret; Salat Bulgogi veisega – marineeritud lihaveis, kartul, soolakurk.
 • PEAROOG: Kana värske pestoga – soe pärl kuskuss & lillkapsas.

Laupäev, 3.juuli 2021.a.

 • SALATIVALIK: Kalasalat & noored kartulid; Vürtsikas riisinuudlisalat Korea porgandiga.
 • PEAROOG: Madalküpsetatud sea sisefilee – ahjukartulid, piprakaste & Coleslaw

Pühapäev, 4.juuli 2021.a.

 • SALATIVALIK: Tomatisalat & mozzarella; Suitsukana & Caesar
 • PEAROOG: Lõhe & risoto
 • MAGUSTOIT: Vaarika – valge šokolaadikook
Majutuse info, transfeer

Niitvälja Karika pakett koos majutusega LaSpa hotellis:

 • Majutus kaheses toas, 3 ööd – 260 € / inimene
 • Majutus üheses toas, 3 ööd  – 330 € / inimene

Transfeer ettetellimisel:

 • Lennujaam / sadam – LaSpa 35 € (üks suund).
 • LaSpa – Niitvälja Golf 10 € (üks suund)

Broneerimiseks palun kirjuta caddiemasterisseinfo@niitvaljagolf.ee, telefon +372 6780454.

Niitvälja Karika võitjad
Aasta Meeste võitja Naiste võitja PRO võitja
2021 Carl Enn Hellat Anete Liis Adul Mark Suursalu
2020 Tyko Tuohimaa Annika Koitmaa Sander Aadusaar
2019 Ilari Saulo Anete Liis Adul Mark Suursalu
2018 Eetu Isometsa Marija Luize Jucmane Henri Satama
2017 Carl Enn Hellat Linda Dobele Peter Gustafsson
2016 Rymer Smith Linda Dobele Peter Gustafsson
2015 Egeti Liiv Annika Meos Niclas Dahlgren (FIN)
2014 Casper Simberg Mari Hütsi Toni Karjalainen (FIN)
2013 Karlis Broders
2012 Egeti Liiv
2011 Jonathan Nylen
2010 Egert Põldma
2009 Egert Põldma
2008 Paul Põhi
2007 Paul Põhi
2006 Robert Pärna
2005 Mark Suursalu
2004 Arturs Krukovs
2003 Marko Palm
2002 Marko Palm
2001 Mait Schmidt
2000 Marko Palm
1999 Jaan Martinson
1998 Tiit Kask
1997 Jaan Martinson
1996 Yrjö Vanhanen
1995 Charles K. Park
1994 A-M. Kivimägi, R. Luomäki
1993 J. Rohumaa, A. Hiis * mängiti üheksal rajal