Uudised

XXVII Niitvälja Karika kõrgetasemeline võistlus saab avapaugu reedel!

Niitvälja Karikas on vanim golfiturniir Baltikumis, mis toimub tänavu juba 27. korda. Turniir peetakse 54-rajalise löögimänguvõistlusena 28.-30. juunil Niitvälja Golfi Park-väljakul – Eesti golfi kodus. Võistluse tulemused kuuluvad R&A World Amateur Golf Rankingu arvestusse ja seega annavad WAGR punkte.

Kolmepäevasesse võistlustulle astuvad nii professionaalid kui amatöörid, kokku 126 võistlejat, seitsmest erinevast riigist. Võistlejate mängutase on aukartustäratav. 38 võistleja hcp on alla viie, 11 mängija hcp on null või parem.

Sel aastal on professionaalide klassi auhinnafondiks 5000 eurot, mida teiste seas jahib eelmise aasta amatööride meeste klassi võitja Eetu Isometsä. Kohal on ka endine Euroopa Tuuri mängija, kahekordne Niitvälja Karika võitja Peter Gustafsson. Eestit on esindamas meie kaks võistlustules karastunud PRO-d Mark Suursalu ja Sander Aadusaar Niitvälja Golfiklubist.

Amatööride klassis on võistlemas Eesti golfi paremik – Mattias Varjun, Carl Enn Hellat, Timo Raukas, Markus Varjun ja Joonas Juan Turba. Naiste klassis võistleb kõige kõrgema koha nimel Eesti parim naisamatöör Annika Koitmaa. Amatööride võistlusklassis on kokku 119 võistlejat.  Võitjal on võimalus kirjutada ennast ajalukku, sest parima nimi graveeritakse Eesti kõige ihaldatumale karikale.

Niitvälja Karika esimene võistlusring algab 28. juunil kell 08:00. Jooksvalt saab võistlustulemusi jälgida Niitvälja Golfi kodulehelt. Kõik huvilised on oodatud kohapeale kaasa elama. Auhinnatseremoonia ja võistluse lõpetamine algab orienteeruvalt kell 17:00.

Võistluse korraldamist toetavad: Hestia Hotel Group, Saku Õlletehas, Orkla Eesti ja Estravel AS.

Kohtumiseni Niitvälja Karikal!