Uudised

XXIX Niitvälja Karika finaal: Carl Hellat kordas 2017. aasta võidutulemust

XXIX Niitvälja Karika finaalpäeval jagus põnevust viimaste hetkedeni ning meesseeniorite klassi kahe parima vahel toimus otsustav play-off. Lõppvõistlusel osales kokku 63 mängijat kolmes võistlusklassis. Lisaks kahele parimale naiste, meeste ja meesseeniorite klassis, anti välja eriauhinnad ka parimale amatöör mehele ning parimale mid-amatöör mehele. Rahalised auhinnad olid kolmele parimale professionaalsele mängijale (pro‘le). 

Meil on suur rõõm õnnitleda meeste klassi tänavust võitjat Carl Hellatit (Niitvälja Golf), kes mängis kõik kolm päeva tugevat mängu (iga mänguring 71 lööki, -1) ning lõpetas turniiri tulemusega 213 ehk -3. Huvitav fakt on see, et Carl kordas sel aastal täpselt sama mängutulemust, mis tõi talle ka 2017. aastal Niitvälja Karika võidu.

Carl Hellati kommentaar: “Mäng oli hea. Kui eksisin tiilt lüües, siis oli alati võimalus griinile lüüa. Sain kenasti kõik halvad löögid ära päästa. Lõin paar tähtsat putti sisse, kuid samas lõin ka paar lühikest mööda. Kindlasti oli mul mugav ja hea oma koduväljakul mängida ning treeneri olemasolu oli ka suureks toeks. “

Carlist kolme löögiga maha jäi pro Mark Suursalu, kelle tänane teise koha vääriline mängutulemus oli 74 (+2) ning lõppskooriks 216 lööki (Par). Margile pakkus tugevat konkurentsi kuni viimase rajani pro Sami Santala (Hyvinkään Golf), kes tegi kahel viimasel päeval väga ilusad mängutulemused (69, 73) ning jäi kokkuvõttes temast vaid ühe löögiga maha. Kuna sel aastal võistlesid professionaalsed mängijad meeste klassis amatööridega ühises arvestuses, siis kolmele parimale pro‘le oli välja pandud auhinnaraha. Mark Suursalule (Niitvälja Golf) läks esimese koha auhinnaraha väärtuses 2500 eurot, teise koha auhinnaraha väärtuses 1000 eurot pro Sami Santalale (Hyvinkään Golf) ning kolmanda koha auhinnaraha 500 eurot pro Egert Põldmale (Estonian Golf & Country Club). 

Naiste klassis kolmandat päeva liidrina alustanud Liis Kuuli (Niitvälja Golf) suhteliselt kindlana tundunud eduseisu hoida ei suutnud. Viimasel päeval tehtud 83 lööki kukutasid Liis Kuuli kolmandale kohale. Annika Koitmaa (Niitvälja Golf) mängis Liisiga kolme päeva kokkuvõttes välja sama tulemuse, 232 lööki (+16). Kuna Annika viimased 36 rada olid mängitud paremini, siis see tõi Annikale naiste klassi teise koha. Võidu võttis kolme päeva kokkuvõttes 229 löögiga (+13) stabiilselt ja kindlalt mänginud Anete Liis Adul (Estonian Golf ja Country Club).

Anete Liis Aduli kommentaar: “Arvan, et võidu tõi külm närv ja enesekindlus. Katastroofi kuskil radadel sisse ei tulnud. Avalöök oli hea. Teisel ja kolmandal päeval mängisin head lähimängu.”

Meesseeniorite kaksikvõidu võtsid seekord soomlased. Jukka Pajunen (Golf Pirkkala) ja Andrew Darlington (Vuosaari Golf Helsinki) olid mõlemad kolmanda päeva lõpuks teinud 233 lööki (+17) ja võitja selgitamiseks oli vaja mängida sudden-death-formaadis play-off. Esimesel play off rajal mängis Jukka Pajunen birdie ja sellega oli seeniorite klassi võit kindlustatud. Teine koht Andrew Darlingtonile. Kolmandale kohale jäi Jan Larsson (Estonian Golf ja Country Club) tulemusega 235 lööki (+19).

Sel aastal olid Niitvälja Karikal eriauhinnad ka parimale mid-amatöör mehele ja parimale amatöör mehele. Parimaks mid-amatööriks sai Aleksi Seppänen (Tawast Golf), kelle kolme päeva tulemuseks oli 229 lööki (+13). Parim amatöör mees aga loomulikult meeste klassi võitja Carl Hellat tulemusega 213 lööki (-3).

Baltikumi vanim golfiturniir Niitvälja Karikas toimus 2.-4. juulil Niitvälja Park-väljakul – Eesti golfi kodus. Sel aastal osales 105 võistlejat seitsmest riigist ning auhinnafondiks oli 4000 €. Kolmepäevases võistlustules osalesid nii professionaalid kui amatöörid, kokku kolmes erinevas võistlusklassis. Niitvälja Karikas kuulub R&A World Amateur Golf Rankingu arvestusse. Võistluse korraldamist toetasid LaSpa, Orkla Eesti, Saku Õlletehas ning Selver koos Selver Gurmeega. 

Vaata kõiki võistlustulemusi siin.

Rohkem infot Niitvälja Karika kohta leiab kodulehelt.

Vaata Niitvälja Karika galeriid ning lae fotod alla.

Fotod: Mats Soomre, soomre.com