Uudised

Üle aegade rekordite rohkeim Niitvälja Karikas

Tänavune Niitvälja Karikas by Infortar jääb kindlasti pikaks ajaks meelde, sest nii rekordite rohket turniiri pole varem olnud. Niitvälja Golfi Park-väljaku rajarekordit ületati lausa kaks korda – teisel võistluspäeval 66 löögiga Kevin Christopher Jegersi poolt ja kolmandal päeval 64 löögiga Mattias Varjuni poolt. Lisaks rajarekordile, sündis finaalpäeval Kevin Christopher Jegersi poolt ka uus Niitvälja Karika rekord (-11). Niitvälja Karikal oli sel aastal mängus ka rekordiline auhinnaraha – 10 500 eurot. Õnnitleme XXXI Niitvälja Karikas by Infortar võitjaid ja täname siiralt kõiki osalejaid!

Tänavusel võistlusel osales 119 mängijat, kellest võistluse viimasele päevale pääses 79 mängijat, neljas võistlusklassis. Meil on suur heameel, et üle pika aja oli taas esindatud ka naisseeniorite võistlusklass. Lisaks parimatele naiste, meeste, naisseeniorite ja meesseeniorite klassis, anti välja eriauhinnad ka parimale mees amatöörmängijale ja parimale mees 35+ amatöörmängijale. Rahalised auhinnad olid nii kolmele parimale professionaalsele mängijale (pro’le) kui ka parimatele amatöörmängijatele.

Kuigi sel korral võitjate selgitamiseks play-off’e ei toimunud, tõid viimase päeva viimased rajad võistlusesse palju ootamatuid lahendusi ning põnevust jagus viimaste hetkedeni.

Meeste klassis käis tõeline birdie’de sadu – teisel võistluspäeval rajarekordi teinud ning finaalpäeva esikohalt alustanud Kevin Christopher Jegers (Niitvälja Golf) tegi ka kolmandal päeval ilusa tulemuse (67 lööki / -5) ning kindlustas endale sellega nii esikoha kui ka Niitvälja Karika rekordi (lõpptulemusena 205 lööki / -11). Jegersile pakkus aga tugevat konkurentsi koondisekaaslane ja Niitvälja Karika tiitlikaitsja Mattias Varjun (Niitvälja Golf), kes alustas finaalpäeva küll viiendalt kohalt, kuid mängis viimase ringi oma elu parima – 10 birdie’t ning uus Niitvälja Golfi Park-väljaku rajarekord 64 lööki (-8)! Kolme päeva kokkuvõttes oli Varjuni tulemuseks 207 lööki (-9) ehk  tugev teine koht. Avaldame siinkohal ka mõlema mehe kommentaarid.

Kevin Christopher Jegersi kommentaar: “Ma olen väga rahul, kuidas ma see nädal suutsin mängida ja vältida suuremaid vigu. Viimased kaks võistluspäeva olid kaks parimat ringi, mis ma kunagi Niitväljal mänginud olen ja hea, et need täpselt õigel ajal tulid. Mu mäng areneb iga nädalaga tasapisi, mis on minu jaoks hetkel kõige tähtsam. Kokkuvõttes olen väga rahul oma mänguga ja ka väljakuga, mis oli super heas korras – ilmselt parimas, mida näinud olen.

Mattias Varjuni kommentaar: “Rajarekordi mängimiseks peavad asjad õnnestuma ja mõned põrked sinu kasuks minema. Suutsin anda endale palju võimalusi ning suure osa neist ka sisse lüüa. Eriti hästi läks täna peale bogey tegemist tagasi rütmi saamine, sest korduvalt suutsin kohe birdie‘ga vastata. Hea meel oli selline madal ring mängida just oma koduväljakul.“

Meeste klassi kolmas koht ja parima professionaalse mängija tiitel läks sel korral pro Andrew Scott Richardsonile (UK), kes tegi samuti väga tugeva ja stabiilse mängu, püsides kõik kolm päeva esikolmikus. Richardsoni lõpptulemuseks 211 lööki (-5), mis tõi talle auhinnaraha kokku 2600 eurot. Meeste klassis oli auhinnaraha välja pandud kümnele parimale, lisaks veel täiendav auhinnaraha kolme parimale professionaalile. Professionaalide teise koha saavutas pro Blaire Hunter McKeithen (USA) tulemusega 215 lööki / -1 (meeste klassi viies koht) ning professionaalide kolmanda koha mängis välja pro Mark Suursalu tulemusega raja par ehk 216 lööki (meeste klassi kuues koht). Auhinnarahad jagunesid meeste vahel vastavalt 1500 ja 950 eurot.

Naiste klassis finaalpäev suuri muutusi kaasa ei toonud. Liidrina finaalpäeva alustanud Hannah Õunap (Valgeranna Golfiklubi) mängis kolmanda päeva tulemuseks 75 lööki (+3) ning kindlustas sellega omale esikoha (lõpptulemuseks 223 lööki / +7). Teise koha pärast käis tihedam võitlus – finaalpäeva teiselt kohalt alustanud Elizaveta Sofia Reemet (Estonian Golf & Country Club) tegi raja esimeses pooles paar viga (double bogey’t), mis viisid ta vahepeal kolmandale kohale. Aga raja teise poole suutis Reemet mängida kindlalt, tehes kolm birdie’t ning kindlustades sellega kokkuvõttes teise koha (lõpptulemuseks 229 lööki / +13). Naiste klassi kolmas koht läks Karola Soele (Estonian Tour Players Club), lõpptulemusega 233 lööki (+17).

Naiste klassi võitja Hannah Õunapi kommentaar: “Niitvalija Karikas on üritus, mis paneb mind püüdlema golfimängus paremaks saama. Väljak on üks keerulisemaid, mida ma kunagi mänginud olen, ning tuul ja vihm lisasid selle aasta turniirile veelgi raskusastet. Meeskond on Niitvalijal alati sõbralik ja ma tunnen suurt imetlust nii nende, kui ka kõigi mängijate vastu. Sel aastal võitsin naiste arvestuses, mis teeb mind väga õnnelikuks. Järgmisel aastal tahaksin näha veelgi rohkem mängijaid ja pro’sid naiste grupis. Kindlasti planeerin naaseda järgmisel aastal.”

Meesseeniorite klassis võttis võidu eelmisel aastal teiseks tulnud Jan Larsson (Estonian Golf & Country Club). Larsson alustas viimast päeva neljandalt kohalt ning tänu suurepärasele viimasele mänguringile (73 lööki /+1) õnnestus tõusta seeniorite klassi võitjaks tulemusega 231 lööki / +15. Teise koha saavutas tulemusega 232 lööki (+16) enne viimast võistluspäeva juhtpositsiooni hoidnud Erkki Suomalainen (St. Laurence Golf).  Meesseeniorite klassis kolmanda koha saavutas David Pursley (Ozo Golf Club) tulemusega 233 lööki (+17).

Naisseeniorite klassis olid esikoha konkurentsis kaks Niitvälja Golfiklubi mängijat Triinu Tombak ja Kristel Ulla. Suurepäraselt viimase päeva tagumised 9 rada (+4) mänginud Triinu Tombak võitis esikoha tulemusega 255 lööki (+39) ja teine koht tuli Kristel Ullale tulemusega 261 lööki (+45). Naisseeniorite klassi kolmandale kohale jäi Margit Sunni (Niitvälja Golf) tulemusega 275 lööki (+59).

Meeste klassis võistelnud 35+ vanuses amatöörmängijatest osutus parimaks viimasel päeval 72 lööki mänginud Kristo Tullus (Rae Golfiklubi). Kristo mängis parimana 35+ vanuseklassis tulemuse 233 lööki (+17).

Baltikumi vanim golfiturniir Niitvälja Karikas by Infortar toimus 05.-07.07.2023 Niitvälja Park-väljakul – Eesti golfi kodus. Sel aastal osales 119 võistlejat 11-st riigist ning auhinnafondiks oli 10 500 €. Kolmepäevases võistlustules osalesid nii professionaalid kui amatöörid, kokku neljas erinevas võistlusklassis. Niitvälja Karikas kuulub R&A World Amateur Golf Rankingu arvestusse. Võistluse peatoetaja on Infortar, korraldamist toetasid ka Orkla Eesti, Saku Õlletehas ning Selver.

Vaata kõiki võistlustulemusi siin.

Rohkem infot Niitvälja Karika kohta leiab kodulehelt.

Vaata Niitvälja Karika galeriid (täieneb jooksvalt).

Fotod: Mats Soomre, soomre.com