Uudised

Niitvälja Golfi edetabeli parimad 2020

Golfihooaeg hakkab lõppema ning enamus võistlustest on peetud. See tähendab, et on aeg teha kokkuvõte selle hooaja Niitvälja Golfi edetabeli parimatest. Niitvälja Golfi hooaja edetabelis peame arvestust individuaalsete võistlustulemuste põhjal, meeste ja naiste arvestuses. Üheksa võistlusklassi parimaid autasustame hooaja lõpul Niitvälja Golfi hinnaliste kinkekaartidega.

Edetabeli arvestusse läksid kõik Niitväljal korraldatavad võistlused ning võistlussarjade osavõistlused, mida mängiti vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfireeglitele. Arvesse võeti kõik võistlejad, kes osalesid vähemalt ühel Niitväljal korraldatud võistlusel või võistlussarja osavõistlusel. Võistelda võis piiramatu arv võistlusi, aga edetabeli punktiarvestusse arvestati 10 parima võistluse tulemus.

Edetabeli võitjad on Niitväljal kõige aktiivsemad võistlejad, kes on osalenud teiste võistluste seas ka tihti EY Niitvälja Golf Tuuril, mis on hea ning mugav võimalus omale punkte teenida. Igal võistlejal on õigus ühele auhinnale, st juhul kui üks ja sama mängija juhib kahes võistlusklassis, siis võidab ta kõrgema võistlusklassi parima tiitli ning teises võistlusklassis saab esikoha temast järgmisel edetabeli kohal asetsev mängija.

Niitvälja Golfi 2020. aasta edetabeli parimad on:

MEHED – JOEL ROTHBERG

Selle aasta edetabeli parim mees on 306 punktiga Joel Rothberg. Eelmise aasta edetabeli kolmas koht on nüüdseks seljatatud. Joel võistles sel hooajal kokku 12 võistlusel ja tema keskmine punktisumma ühelt võistluselt oli 30,6 (võttes arvesse 10 parimat tulemust). Joeli parimad tulemused olid sel aastal Niitvälja Golfi Avavõistluse I koht (Mehed HCPI 0-18,4) ning XXVIII Niitvälja Karika mid-am meeste klassi teine koht.

NAISED – ANNIKA KOITMAA

Naiste 2020. aasta edetabeli võitja on tiitlikaitsja Annika Koitmaa. Annika on osalenud sel hooajal kokku üheksal võistlusel ning tema punktisummaks on 294 (9/32,7). Annika parimad tulemused sel hooajal olid XXVIII Niitvälja Karika naiste klassi esikoht ning Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste hõbe.

MID-AMATÖÖR MEHED – RAINER BOBERG

Meeste edetabeli teine koht ning mid-amatööride esikoht läheb eelmise aasta parimale mehele Rainer Bobergile. Võiks öelda, et Joel ja Rainer on sel aastal vahetanud kohad. Rainer osales kokku 13 võistlusel ning tema edetabeli punktisummaks tuli 286 (10/28,6).

MID-AMATÖÖR NAISED – APAWAN CHINGLEK

Naiste edetabeli teise koha omanik ning mid-amatööride esikoht kuulub 234 punktiga Apawan Chinglekile. Tiitlikaitsja Apawan osales sel hooajal 11 võistlusel ning tema keskmiseks punktisummaks ühelt võistluselt oli 23,4.

50+ MEESSEENIORID – RAIVO VELSBERG

Meeste üldtabeli kolmas koht kuulub 265 punktiga Raivo Velsbergile. Võrreldes eelmise aastaga, parandas Raivo edetabeli tulemust ühe koha võrra. Eelmise aasta parim meesseenior 60+ võtab sel aastal meesseeniorid 50+ esikoha, sest on mõlemas klassis parim. Raivo osales sel hooajal kümnel võistlusel ning tema keskmiseks punktisummaks ühelt võistluselt oli 26,5.

50+ NAISSEENIORID – ANNE PETTER

Naisseeniorid 50+ esikoht läheb sel hooajal naiste edetabeli kolmanda koha omanikule Anne Petterile. Anne lõplikuks edetabeli punktisummaks tuli 185 (10/ 18,5). Võistluseid oli sel hooajal Annel kokku 11 ning silmapaistvamateks tulemusteks olid XXVIII Niitvälja Karika naisseeniorite klassi teine koht ning Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste naisseeniorid 60+ klassi hõbe.

60+ MEESSEENIORID – KARL LELL

Karlile kuulub selle hooaja meeste edetabeli kuues koht ning meesseeniorid 60+ klassi esikoht. Tema edetabeli punktisummaks kogunes 233 punkti (10/23,3), kusjuures ei saa mainimata jätta, et Karl osales sel hooajal kokku lausa 20 võistlusel.  Tema selle hooaja üheks silmapaistvamaks tulemuseks oli kindlasti Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste meesseeniorid (50+) klassi meistritiitel.

60+ NAISSEENIORID –  ULVI INGVER

Niitvälja Golfi edetabeli naisseeniorid 60+ esikoht kuulub 178 punktiga Ulvi Ingverile. Eelmise aasta edetabeli kolmas naine mängis sel hooajal kokku 12 võistlusel, kogudes keskmiseks punktisummaks ühelt võistluselt 17,8. See tulemus viib ta sel aastal viiendale kohale. Ulvi hooaja parim tulemus on kindlasti Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste naisseeniorid (60+) klassi meistritiitel.

JUUNIORID – RA SEPPEL

Meeste edetabeli viies koht kuulub noorele golfimängijale Ra Seppelile, kelle selle hooaja edetabeli punktisummaks kogunes 253 (10/ 25,3). Ra osales sel hooajal 11 võistlusel, neist üheksa olid EY Niitvälja Golf Tuuri osavõistlused. Talle kuulub ka tuuri edetabeli kolmas koht.

Suured õnnesoovid kõigile edetabeli parimatele ning tänud aktiivse võistlushooaja eest! Parimate autasustamine toimub hooaja ametlikul lõpetamisel. 

Edetabeli punktiarvestus: aluseks on Stablefordi punktiarvestus ilma, et oleks arvesse võetud mängija hcp-d. Edetabeli kohta saab lisa lugeda siit.

Kõiki Niitvälja Golfi edetabeli parimaid autasustame 300 euroste Niitvälja Golfi teenuste kinkekaartidega.

Fotod: Mats Soomre