Edetabelid

Võistlused

Edetabelid

Niitvälja Karikas

EY NIITVÄLJA TUUR

Võistlused » Edetabelid

NIITVÄLJA GOLF EDETABELID 2023

Niitväljal korraldatud võistluste ning võistlussarjade osavõistluste tulemuste põhjal peame Niitvälja Golf üldedetabelit meeste ja naiste arvestuses. Edetabeli tulemuste alusel selgitatakse välja parimad meeste, naiste, meeste 35+, naiste 35+, meesseeniorite 50+, naisseeniorite 50+, meesseeniorite 60+, naisseeniorite 60+ ning juuniorite klassis. Parimatele väärilised auhinnad. 

Lisaks Niitvälja Golf üldedetabelile peame ka edetabelite arvestust erinevate võistlussarjade osavõistluste alusel.

juhendid

Niitvälja Golf üldedetabel 2023

Niitväljal korraldatavate võistluste alusel paremusjärjestuse pidamine individuaalsete võistlustulemuste põhjal meeste ja naiste arvestuses.

 • Edetabeli eesmärk: Niitväljal korraldatavate võistluste alusel paremusjärjestuse pidamine individuaalsete võistlustulemuste põhjal meeste ja naiste arvestuses.
 • Edetabeli arvestusse lähevad:  kõik Niitväljal korraldatavad võistlused ning võistlussarjade osavõistlused, mis mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfireeglitele.
 • Registreerimine ja osavõtt: Registreerimine ei ole vajalik. Kõik inimesed saavad automaatselt edetabelisse punkte juhul, kui nad osalevad Niitväljal korraldatud võistlusel või võistlussarjade osavõistlusel.
 • Edetabelit peetakse: meeste ja naiste klassis.
 • Edetabeli punktiarvestus: aluseks on Stablefordi punktiarvestus ilma, et oleks arvesse võetud mängija hcp-d. Punktide arvestamisel eeldame, et kõikide võistlejate WHS HCPI on o (null).

Löökide arv raja par´i suhtes

Punktid edetabelisse

+2 või rohkem

0

+1 (Bogey)

1

0 (raja Par)

2

-1 (Birdie)

3

-2 (Eagle)

4

-3 (Albatross)

5

Edetabeli võitjaks on kogu hooaja vältel enim punkte kogunud võistleja nii meeste kui ka naiste arvestuses. Võrdse tulemuse korral saab edetabelis parema koha võistleja kellel on magalam HCP. Kui mängijate hcp on võrdne, siis otsustab võitja loterii.

Võistelda võib piiramatu arv võistlusi aga edetabeli punktiarvestusse arvestatakse 10 parima võistluse tulemus.

Näide:

Võistleja 1 (mees) mängib Niitväljal kollastelt igal rajal par-i. Kokku teeb ta 72 lööki. Edetabelisse läheb kirja 36 punkti (iga raja eest 2 punkti).

Võistleja 2 (mees) mängib Niitväljal kollastelt igal rajal bogey (raja par +1 löök). Kokku teeb ta 90 lööki. Edetabelisse läheb kirja 18 punkti (iga raja eest 1 punkt)

 • Punktide arvestus kui mängitakse erinevatel tiidelt.
  Punastelt tiidelt on lihtsam mängida kui valgetelt tiidelt. Seda asjaolu punktide arvestamisel aitab tasandada väljaku COURSE SLOPE.Näide: Arvestuse aluseks on see, et mängija handicap index = 0 (null).

  Võistleja 1
  (mees) mängib Niitväljal kollastelt igal rajal par-i. Kokku teeb ta 72 lööki. COURSE SLOPE tabelist kollastelt tiidelt mängiva mehe playing hcp on 0 (null).
  Edetabelisse läheb kirja 36 punkti (iga raja eest 2 punkti).Võistleja 2 (mees) mängib Niitväljal valgetelt igal rajal par-i. Kokku teeb ta 72 lööki. COURSE SLOPE tabelist valgetelt tiidelt mängiva mehe playing hcp on 3.
  Edetabelisse läheb kirja 39 punkti (viieteistkümne kergema raja eest 2 punkti, kolme raskema raja eest 3 punkti).
 • Kuidas arvestatakse edetabelisse punkte, kui on tegemist mitmeringilise võistlusega?
  Näiteks Niitvälja Karikas, võistlus kolmel päeval (3x18rada). Võistleja saab edetabelisse kolm tulemust. Iga päeva (18 rada) eest kogutud punktid.
 • Kas võistlussarjade osavõistluste tulemuste põhjal saab punkte ka Niitvälja Golfi edetabelisse?
  Jah saab. Näiteks Niitvälja Golf Tuur võistlussarja osavõistlus. Kui võistleja mängib võistlussarja osavõistlust, siis läheb selle võistluse tulemus kirja nii võistlussarja enda edetabeli arvestusse kui ka Niitvälja Golfi edetabeli arvestusse.
EY Niitvälja Golf Tuur 2023

Aastate jooksul järjest suuremat populaarsust võitnud võistlussari sportlikule tulemusele orienteeritud golfimängijatele.

Võistlussari alustab hiljemalt mais ja kestab septembri lõpuni. Iganädalaste osavõistluste tulemuste põhjal peetakse tuuri edetabelit.

Koht ja aeg: Niitvälja Golf, Park-väljak. Neljapäeviti kl 15:00-16:00. Esimene osavõistlus 27. aprill 2023. Viimane osavõistlus – SUUR FINAAL 28. september 2023.

Osavõtt: Osaleda võivad kõik golfimängijad, kellel on aktiivne WHS HCPI.

Võistlusklassid:  Neli võistlusklassi WHS HCPI alusel, individuaalne arvestus.

 • Mehed: HCPI  …–9,4, HCP löögimäng, kollased tiid
 • Mehed: HCPI 9,5 – 19,9 punktimäng, kollased tiid
 • Mehed: HCPI 20,0 – 36,0, punktimäng, kollased tiid
 • Naised: HCPI … – 36, punktimäng, punased tiid

Edetabeli arvestus:

 • Tulemuste põhjal saavad võistlejad punkte EY Niitvälja Golf Tuur edetabelisse ning Niitvälja Golf üldedetabelisse.
 • Edetabeli arvestust peetakse igale võistlusklassile.
 • Kõik mehed osalevad ka EY Niitvälja Golf Tuur Mehed Scratch edetabelis, mille aluseks on Stablefordi punktiarvestus ilma, et oleks arvesse võetud mängija hcp-d. Punktide arvestamisel eeldame, et kõikide võistlejate WHS HCPI on 0 (null).
 • Kui võistlusklassis Mehed …-9,4 (HCP löögimäng) osavõistlusel osaleb 2 või vähem võistlejat, siis selle osavõistluse eest punkte Mehed HCPI …-9,4 edetabelisse ei saa. Kui osavõistlusel klassis Mehed HCPI …-9,4 võistlusklassis on võistlejate arv 3-5, siis arvestatakse edetabelisse punkte 65% ettenähtud edetabeli punktidest. Mehed scratch edetabelisse ja Niitvälja Golf üldedetabelisse saab võistleja alati punkte sõltumata osalejate arvust võistlusklassis.
 • Hooaja jooksul arvestatakse EY edetabelisse 5 parima osavõistluse punktid.
Niitvälja Nike Noortetuur 2022

Võistlussarja peaeesmärk on julgustada kõiki kuni 21aastaseid noori golfisõpru alaga tõsisemalt tegelema.

Võistlussarja peaeesmärk on julgustada kõiki kuni 21 aastaseid noori golfisõpru alaga tõsisemalt tegelema. Võistlussari annab noortele võimaluse võrrelda oma tulemusi teiste mängijate omadega kogu hooaja vältel, lisades nii põnevust ja andes hulga kogemusi. Osavõistluste tulemuste põhjal peetakse noortetuuri edetabelit.

Edetabelit peetakse järgmistes klassides:

*Scratch – löögimängu tulemus mängija HCP-d arvestamata.

Rohkem infot leiab Niitvälja Nike Noortetuur kodulehelt.

Niitvälja Golf Sõbrannad by Mammograaf 2022

Võistlussari säravatele daamidele. Sarja suurim väärtus on võimalus suhelda heade sõbrannadega ja tutvuda uute huvitavate inimestega ning kogeda eri põnevaid mänguvorme superkorraldajatega.

Võistlussari säravatele daamidele. Sarja suurim väärtus on võimalus suhelda heade sõbrannadega ja tutvuda uute huvitavate inimestega ning kogeda eri põnevaid mänguvorme superkorraldajatega. Sõbrannade osavõistlused toimuvad kord kuus kolmapäeviti. Osavõistluste tulemuste põhjal koguvad võistlejad punkte sarja koondtabelisse. Võistlussarjas osaleb üle saja sõbranna. 2019. aastal algab sarja seitsmes hooaeg.

Sõbrannad by Mammograaf 2021 uue hooaja ajakava: 

 • 26. mai I osavõistlus
 • 9. juuni II osavõistlus
 • 30. juuni III osavõistlus
 • 28. juuli IV osavõistlus
 • 18. august V osavõistlus
 • 15. september VI osavõistlus
 • 13. oktoober Hooaja lõpetamine

Osavõtutasu:

 • Niitvälja Golfiklubi liikmetele osavõtutasu (6 osavõistlust): 120 €
 • Osavõistlus (1 osavõistlus eraldi makstuna): 25 €

Kellel puudub Niitvälja Golf hooajaline mänguõigus, tuleb lisaks maksta väljaku green fee 59 €. Osavõtutasu sisaldab mänguringi, golfikäru kasutamist, 25 harjutuspalli ning võistlusjärgset kerget toitlustamist. Osavõtutasu palume tasuda AS Eesti Golfikeskuse arveldusarvele IBAN:EE901010002019833007

Võistlusklassid: Osavõistlused toimuvad nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Individuaalsed võistlusklassid WHS HCPI alusel on järgmised:

 • Naised HCPI 0-18,4
 • Naised HCPI 18,5-23,4
 • Naised HCP 23,5-31,4
 • Naised HCP 31,5 – 53

Niitvälja Golf Sõbrannad by Mammograaf

Niitvälja Golf 50+ liiga 2022

Parimas eas mängijatele korraldatakse 50+ võistlussarja juba kolmeteistkümnendat suve! Osalema on oodatud kõik mängijad, kes on võistlussarja alguseks saanud vähemalt 50aastaseks.

Parimas eas mängijatele korraldatakse 50+ võistlussarja juba kolmeteistkümnendat suve! Osalema on oodatud kõik mängijad, kes on võistlussarja alguseks saanud vähemalt 50aastaseks. Osavõistlused toimuvad kord kuus kolmapäeviti. 50+ liiga osavõistluste põhjal peetakse ka liiga edetabelit. Edetabeli võitjale omistatakse liiga kuninga aunimetus.

Võistluse koht: Golf, Park väljak 18 rada

Võistluse toimumise aeg ja mänguvorm: 

 • 19. mai,  I osavõistlus
 • 2. juuni, II osavõistlus
 • 7. juuli, III osavõistlus
 • 11. august, IV osavõistlus
 • 8. september, V osavõistlus
 • 29. september, VI osavõistlus

Osavõtt: Osaleda võivad kõik golfimängijad, kes võistlussarja alguseks on saanud 50-aastaseks ning kellel on World Handicap System Handicap Index (WHS HCPI).

Osavõtutasu: 6 osavõistlust    120 €, 1 osavõistlus      25 €

Kellel puudub Niitvälja Golf hooajaline mänguõigus, tuleb lisaks maksta väljaku green fee 59 €. Osavõtutasu sisaldab mänguringi, golfikäru kasutamist, 25 harjutuspalli ning võistlusjärgset kerget toitlustamist. Osavõtutasu palume tasuda 2 päeva enne vastava osavõistluse toimumist Eesti Golfikeskus AS arveldusarvele IBAN: EE901010002019833007.

Võistlusklassid: Osavõistlused toimuvad nii individuaalses kui ka võistkondlikus arvestuses. Individuaalsed võistlusklassid WHS HCPI alusel on HCPI 0-18,4 ja HCPI 18,5- 42.

Mängitavad avalöögi alad: Mehed 50+ kollased teed, mehed 65+ sinised teed, naised 50+ punased teed ja naised 65+ punased teed.

Niitvälja Golf 50+  liiga edetabel: Edetabelisse liidetakse 4 parimat punktisummat. Liiga edetabelit peetakse individuaal arvestuses kahes võistlusklassis. Paarismängude puhul saavad paarilised võrdse arvu punkte. Kui võistleja võistlusklass hooaja jooksul muutub , siis kokkuvõttes arvestatakse tema tulemus selles klassis, millises klassis saavutatuid tulemusi läheb arvesse enam. Kui tulemusi on mõlemas võistlusklassis võrdselt, siis arvestatakse kokkuvõtvaid tulemusi selles klassis milles võistleja hooaega alustas.

Niitvälja Golf 50+ liiga edetabeli punktid:

INDIVIDUAALSED VÕISTLUSED
I koht 50 punkti
II koht 48 punkti
III koht 46 punkti jne.

PAARISVÕISTLUSED
I koht mõlemale 25 punkti
II koht mõlemale 23 punkti
III koht mõlemale 21 punkti jne.

Niitvälja Golf edetabeli arvestus: Tulemuste põhjal saavad võistlejad punkte ka Niitvälja Golfi üldisesse edetabelisse.

Reeglid:          Mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfi reeglitele, Niitvälja Golfi kohalikele reeglitele ning käesoleva võistluse juhendile. Iga osavõistluse eripärast, tingimustest ja reeglitest teavitatakse mängijaid enne turniiri algust e-maili teel.

Osavõistluste stardid: I osavõistlus alates kell 13:00st, II alates 14:00st, III alates 14:00st, IV alates 13:00st, V alates kella 13:00st.

Võrdsete tulemuste korral saab kõrgema koha lõpuprotokollis parema HCP-ga mängija. Kui mõlema mängija HCP on võrdne, siis otsustab võitja loterii.

Autasustamine: Osavõistlustel autasustatakse võistluse parimaid ning erivõistluste võtjad. Niitvälja Golf 50+ liiga kokkuvõttes autasustatakse edetabeli 3 parimat individuaaltulemust, “kuningat”, ehk, aktiivne osaleja sarjas, rohkelt saavutatud häid kohti, sõbralik, sportlik, viisakas, heatahtlik ning tublimaid birdie´de ja par´de tegijat.

Võistluskomitee:  Aivo Hommik, Merle Eenmaa.
Võistluskomiteel on põhjendatud juhtudel õigus käesolevasse juhendisse teha muudatusi.

Registreerimine: Osavõistlustele palume ennast registreerida hiljemalt 2 päev enne osavõistlust. Registreerida on võimalik Niitvälja Golf kodulehel www.niitvaljagolf.ee Juhul, kui loobutakse võistlusel osalemisest peale registreerimistähtaja möödumist, tuleb sellest teada anda e-posti aadressile info@niitvaljagolf.ee. Loobumisest mitteteatamise või võistlusele mitteilmumise korral kohustub võistleja maksma osavõistluse osavõtutasu täissummas.

Stardigrupid: Stardigrupid moodustatakse loosimise teel.

Lisainfo: Osalejate nimekiri, stardijärjestus ning võistlusetulemused avaldatakse Niitvälja Golf kodulehel www.niitvaljagolf.ee, võistluste all.

Niitvälja Golf Roheline Karikas by Orkla Eesti 2022

Võistlussari on mõeldud alustavatele golfimängijatele, HCPI 36-54. Tule julgelt osalema – võistlusel osalemine aitab leida uusi golfisõpru, saada kirja hcp tulemus (general play), kogeda põnevust võistlemisel ning ühtlasi arendada oma golfimängu oskusi.

Osavõtt: Võistlussari on mõeldud alustavatele golfimängijatele, HCPI 36-54. Osalema on oodatud võistlejad, kellel on kehtiv World Handicap System Handicap Index (WHS HCPI) või kellel on Niitvälja Golfiklubi kanditaatliikme staatus.

Võistluse koht: Niitvälja Golfi Park-väljaku 9 rada.

Võistluse toimumise aeg ja mänguvorm:

 • I osavõistlus: 23.05 kell 16:00,
 • II osavõistlus: 13.06 kell 16:00,
 • III osavõistlus: 18.07 kell 16:00,
 • IV osavõistlus: 08.08 kell 16:00,
 • V osavõistlus: 19.09 kell 15:00,

Mänguvorm: Punktimäng individuaalses ja võistkondlikus arvestuses. Iga stardigrupi (flight) mängijad kuuluvad ühe võistkonda.  Võistkondlikus arvestuses läheb igal rajal arvesse parima punktimängu tulemuse mänginud võistkonnaliikme tulemus.

Osavõtutasu: 30 €. Võistleja, kellel puudub Niitvälja Golf hooajaline mänguõigus, tuleb lisaks maksta väljaku 9 raja  green fee 25€. Osavõtutasu sisaldab mänguringi, golfikäru kasutamist, 25 harjutuspalli ning võistlusjärgset  kerget toitlustamist.

Osavõtutasu palume tasuda enne vastava osavõistluse toimumist AS Eesti Golfikeskus arvelduskontole: EE901010002019833007.

Mängitavad avalöögialad: Mehed ja naised mängivad punastelt tiidelt. Kui mehe HCPI langeb sarja jooksul madalamaks kui 36, siis mängib ta järgmistel osavõistlustel kollastelt tiidelt.

Erivõistlused:

 • Lähim lipule 6. rajal, ühises arvestuses.
 • Pikim avalöök rajal, naised/mehed eraldi arvestuses

Reeglid: Mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfi reeglitele, Niitvälja Golfi kohalikele reeglitele ning käesoleva võistluse juhendile. Tasatulemuste korral võidab võistleja/võistkond, kellel on madalam HCPI. Kui HCPI on võrdne, siis otsustab võitja loterii. Võistluskomiteel on põhjendatud juhtudel õigus teha käesolevasse juhendisse muudatusi.

Mängutempo hoidmiseks on igal rajal ette antud maksimum löökide arv: Par 3-max 9 lööki, Par 4-max 10 lööki ja Par 5-max 11 lööki. Kui maksimum löökide arv on täis, tuleb pall üles võtta, tulemuskaardile märgitakse kriips ning mängija suundub järgmisele rajale.

Autasustamine: Osavõistlustel autasustatakse iga võistlusklassi kolme parimat ning parimat võistkonda. Hooaja lõpus autasustatakse edetabeli võistlusklasside kolme parimat.

Võistluskomitee: Aivar Riimets, Merle Eenmaa, Anne Metsis.

Registreerumine: Hiljemalt 2 päeva enne osavõistlust. Registreeruda on võimalik Niitvälja Golfi kodulehel (niitvaljagolf.ee), võistluste alt või caddiemaster’is. Juhul kui loobutakse võistlusel osalemisest, tuleb sellest teada anda e-posti aadressile info@niitvaljagolf.ee. Loobumisest mitteteatamise või võistlusele mitteilmumise korral kohustub võistleja maksma osavõtutasu täissummas.

Stardigrupid: stardigrupid moodustatakse loosimine teel.

Edetabeli arvestus: Tulemuste põhjal saavad võistlejad punkte Niitvälja Roheline Karikas 2022 edetabelisse. Hooaja jooksul arvestame edetabelisse kolme parima osavõistluse punktid. Edetabelit peetakse võistlustel saadud Stableford punktide alusel. Iga võistluse eest läheb mängijale edetabelisse tema sellel võistlusel saadud Stableford punktide summa. Hooaja lõpuks võidab edetabeli mängija, kellel on kõige rohkem punkte. Hooaja lõpus saavad võistlusklasside 3 parimat mängijat auhinna. Võrdse tulemuse korral võidab võistleja, kellel on madalam HCPI. Kui mängijate HCPI on võrdne, siis otsustab võitja loterii.

Lisainfo: Osalejate nimekiri, stardijärjestus ning võistluse tulemused avaldatakse Niitvälja Golfi kodulehel võistluste all.