Edetabelid

Võistlused

Edetabelid

Niitvälja Karikas

Edetabelid ja võistlussarjad 2019

Niitvälja Golf edetabel 2019

 

  • Edetabeli eesmärk: Niitväljal korraldatavate võistluste alusel paremusjärjestuse pidamine individuaalsete võistlustulemuste põhjal meeste ja naiste arvestuses.
  • Edetabeli arvestusse lähevad:  kõik Niitväljal korraldatavad võistlused ning võistlussarjade osavõistlused, mis mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfireeglitele.
  • Registreerimine ja osavõtt: Registreerimine ei ole vajalik. Kõik inimesed saavad automaatselt edetabelisse punkte juhul, kui nad osalevad Niitväljal korraldatud võistlusel või võistlussarjade osavõistlusel.
  • Edetabelit peetakse: meeste ja naiste klassis.
  • Edetabeli punktiarvestus: aluseks on Stablefordi punktiarvestus ilma, et oleks arvesse võetud mängija hcp-d. Punktide arvestamisel eeldame, et kõikide võistlejate EGA exact hcp on o (null).

Löökide arv raja par´i suhtes

Punktid edetabelisse

+2 või rohkem

0

+1 (Bogey)

1

0 (raja Par)

2

-1 (Birdie)

3

-2 (Eagle)

4

-3 (Albatross)

5

 

Edetabeli võitjaks on kogu hooaja vältel enim punkte kogunud võistleja nii meeste kui ka naiste arvestuses. Võrdse tulemuse korral saab edetabelis parema koha võistleja kellel on magalam HCP. Kui mängijate hcp on võrdne, siis otsustab võitja loterii.

Võistelda võib piiramatu arv võistlusi aga edetabeli punktiarvestusse arvestatakse 10 parima võistluse tulemus.

Näide:

Võistleja 1 (mees) mängib Niitväljal kollastelt igal rajal par-i. Kokku teeb ta 72 lööki. Edetabelisse läheb kirja 36 punkti (iga raja eest 2 punkti).

Võistleja 2 (mees) mängib Niitväljal kollastelt igal rajal bogey (raja par +1 löök). Kokku teeb ta 90 lööki. Edetabelisse läheb kirja 18 punkti (iga raja eest 1 punkt)

  • Punktide arvestus kui mängitakse erinevatel tiidelt.

Punastelt tiidelt on lihtsam mängida kui valgetelt tiidelt. Seda asjaolu punktide arvestamisel aitab tasandada väljaku SLOPE.

Näide:

Arvestuse aluseks on see, et mängija EGA exact hcp = 0 (null).

Võistleja 1 (mees) mängib Niitväljal kollastelt igal rajal par-i. Kokku teeb ta 72 lööki. SLOPE tabelist kollastelt tiidelt mängiva mehe playing hcp on 0 (null).

Edetabelisse läheb kirja 36 punkti (iga raja eest 2 punkti).

Võistleja 2 (mees) mängib Niitväljal valgetelt igal rajal par-i. Kokku teeb ta 72 lööki. SLOPE tabelist valgetelt tiidelt mängiva mehe playing hcp on 3.

Edetabelisse läheb kirja 39 punkti (viieteistkümne kergema raja eest 2 punkti, kolme raskema raja eest 3 punkti).

  • Kuidas arvestatakse edetabelisse punkte, kui on tegemist mitmeringilise võistlusega?

Näiteks Niitvälja Karikas, võistlus kolmel päeval (3x18rada). Võistleja saab edetabelisse kolm tulemust. Iga päeva (18 rada) eest kogutud punktid.

  • Kas võistlussarjade osavõistluste tulemuste põhjal saab punkte ka Niitvälja Golfi edetabelisse?

Jah saab. Näiteks Niitvälja Golf Tuur võistlussarja osavõistlus. Kui võistleja mängib võistlussarja osavõistlust, siis läheb selle võistluse tulemus kirja nii võistlussarja enda edetabeli arvestusse kui ka Niitvälja Golfi edetabeli arvestusse.

Niitvälja Tuur

Aastate jooksul järjest suuremat populaarsust võitnud võistlussari sportlikule tulemusele orienteeritud golfimängijatele. Võistlussari alustab mais ja kestab septembri lõpuni. Iganädalaste osavõistluste tulemuste põhjal peetakse tuuri edetabelit.

Täpsem info lisamisel

Niitvälja Golf Nike Noortetuur

Võistlussarja peaeesmärk on julgustada kõiki kuni 18aastaseid noori golfisõpru alaga tõsisemalt tegelema. Võistlussari annab noortele võimaluse võrrelda oma tulemusi teiste mängijate omadega kogu hooaja vältel, lisades nii põnevust ja andes hulga kogemusi. Osavõistluste tulemuste põhjal peetakse noortetuuri edetabelit.

Täpsem info lisamisel

Niitvälja Golf Sõbrannad by Mammograaf

Võistlussari säravatele daamidele. Sarja suurim väärtus on võimalus suhelda heade sõbrannadega ja tutvuda uute huvitavate inimestega ning kogeda eri põnevaid mänguvorme superkorraldajatega. Sõbrannade osavõi stlused toimuvad kord kuus kolmapäeviti. Osavõistluste tulemuste põhjal koguvad võistlejad punkte sarja koondtabelisse. Võistlussarjas osaleb üle saja sõbranna. 2019. aastal algab sarja seitsmes hooaeg.

Täpsem info lisamisel.

Niitvälja Golf 50+ Liiga

Parimas eas mängijatele korraldatakse 50+ võistlussarja juba kolmeteistkümnendat suve! Osalema on oodatud kõik mängijad, kes on võistlussarja alguseks saanud vähemalt 50aastaseks. Osavõistlused toimuvad kord kuus kolmapäeviti. 50+ liiga osavõistluste põhjal peetakse ka liiga edetabelit. Edetabeli võitjale omistatakse liiga kuninga aunimetus.

Täpsem info lisamisel.

Niitvälja Golf Roheline Karikas

Võistlussari on mõeldud alustavatele golfimängijatele. Tule julgelt osalema – võistlusel osalemine aitab leida uusi golfisõpru, saad kogeda võistluspõnevust ja ühtlasi arendada oma golfimänguoskusi. Osavõistluste tulemuste põhjal peetakse Rohelise karika võistlussarja edetabelit.

Täpsen info lisamisel.