Uudised

Niitvälja Golf 50+ liiga 2023 alustab 17. mail võistlushooaega

Parimas eas mängijatele korraldatakse 50+ võistlussarja juba seitsmeteistkümnendat suve! Osalema on oodatud kõik mängijad, kes on võistlussarja alguseks saanud vähemalt 50-aastaseks. Osavõistlused toimuvad kord kuus ning 50+ liiga osavõistluste põhjal peetakse ka liiga edetabelit. Edetabeli võitjale omistatakse liiga kuninga/kuninganna aunimetus.

Niitvälja Golf 50+ liiga avab hooaja 17. mail. Järjestikused stardid 1lt ja 10lt tiilt alates kella 14:30st. Mänguvormiks on võistkondlik HCP löögimäng Scramble formaadis. Võistkond koosneb neljast mängijast. Võistkonna liikmed loositakse võistluskomitee poolt.

Osavõtt: Osaleda võivad kõik golfimängijad, kes võistlussarja alguseks on saanud 50-aastaseks ning kellel on kehtiv World Handicap System Handicap Index (WHS HCPI).

​Osavõtutasu: 35 €
Kellel puudub Niitvälja Golfi hooajaline mänguõigus, tuleb lisaks maksta väljaku green fee 69 €. Osavõtutasu sisaldab mänguringi, golfikäru kasutamist, 25 harjutuspalli ning võistlusjärgset kerget toitlustamist. Osavõtutasu palume tasuda 2 päeva enne vastava osavõistluse toimumist Eesti Golfikeskus AS arveldusarvele IBAN: EE901010002019833007.

Võistkonna PHCP arvutamine:
1. Arvutatakse võistkonna liikmete korrigeeritud PHCP summa. Mängija A (madalaim HCPI tiimis) – 20% mängija PHCP-st
Mängija B (teiseks madalaim HCPI tiimis) – 15% mängija PHCP-st
Mängija C (kolmandaks madalaim HCPI tiimis) – 10% mängija PHCP-st
Mängija D (kõrgeim HCPI tiimis) – 5% mängija PHCP-st
2. Võistkonna liikmete korrigeeritud PHCP summa jagatakse kahega ja ümardatakse lähema täisarvuni. Võistkonna PHCP ei saa olla kõrgem kõige madalama HCP-ga mängija PHCP-st.

Mängitavad avalöögialad:
Mehed 50+ kollased tiid
Naised 50+ punased tiid
Mehed 65+ sinised tiid

Scramble reeglid sellel võistlusel: Kõik sooritavad avalöögi avalöögialalt ja pärast avalööki valib võistkond oma hinnangul parimas kohas oleva palli.  Palli asukoht tähistatakse ja palli lööja mängib esimesena valitud palli tema asetsemise kohast. Seejärel kukutatakse võistkonna mängijate pallid vabas järjestuses, kuid maksimaalselt ühe kepipikkuse kaugusele tähistatud kohast, kuid mitte lähemale lipule ja mitte parendades asukohta ehk juhul, kui esialgne pall on rahvis, siis tuleb ka teised pallid kukutada rahvi. Sama kehtib foregreenile kukutamise kohta (bunkris võib palli asetada, ei pea kukutama). Iga võistkonna mängija mängib tema kukutatud palli. Mäng jätkub samal viisil, välja arvatud griinil, kus pallid asetatakse griinile samale asukohale, kus oli valitud pall. Liivatakistustes taastatakse pallidel sama asukoht nagu valitud palli asukoht; kui valitud pall on jalajäljes, siis kõik löövad oma palli jalajäljest. Võistkond peab valima vähemalt kolm avalööki igalt võistkonna liikmelt. Võistlus ei lähe HCPI arvestusse.

Erivõistlused :
– Lähim lipule 2. rajal, ühises arvestuses.
– Lähim lipule 11. rajal, ühises arvestuses.
– Pikim avalöök 18. rajal, naised/mehed eraldi  arvestuses

Autasustamine: Osavõistlusel autasustatakse parimaid võistkondi ning erivõistluste võitjaid.

Registreerimine: Osavõistlustele palume ennast registreerida hiljemalt 3 päeva enne osavõistlust. Registreerida on võimalik Niitvälja Golfi kodulehel. Pärast registreerimistähtaja möödumist tuleb võistlemisest loobumisest teavitada võistlustoimkonda. Võistleja kohustub loobumise korral maksma osavõtutasu. Kui võistleja loobub enne registreerimistähtaega, siis osavõtutasu maksma ei pea.

Võistluse lisainfo ja registreerimine. 

Niitvälja Golf 50+ liiga 2023 üldinfo ja edetabel.

Kohtumiseni!