Uudised

Meeste klassi võitja Mattias Varjuni nimi graveeritakse esmakordselt Niitvälja karikale

XXX Niitvälja Karikas by Infortari finaalpäev tõi võistlusesse palju ootamatuid lahendusi ning põnevust jagus viimaste hetkedeni, kui meeste klassi võitja selgitamiseks oli vaja mängida üks lisarada sudden-death formaadis. Võistluse viimasele päevale pääses kokku 60 mängijat kolmes võistlusklassis. Lisaks parimatele naiste, meeste ja meesseeniorite klassis, anti välja eriauhinnad ka parimale mees amatöörmängijale ja parimale mees 35+ amatöörmängijale. Rahalised auhinnad olid sel aastal nii kolmele parimale professionaalsele mängijale (pro’le) kui ka parimatele amatöörmängijatele (nii meeste, naiste kui seeniormeeste klassis). Kokku jagati auhinnaraha sel aastal 10 000 eurot. Õnnitleme 2022. aasta parimaid!

Meeste klassi võit tuli Niitvälja Golfi mängijale Mattias Varjunile, kes alustas finaalpäeva jagatud teiselt kohalt. Kõik kolm päeva stabiilselt mänginud Varjun on olnud ka korra varasemalt Niitvälja Karika võidule väga lähedal, see oli 2020. aastal, kui ta kaotas viimasel päeval liidripositsiooni 16. raja bogey’ga. Tänavu võitis Varjun ise kahe päeva liidrit Ilari Saulot sudden-death-formaadis play-off’i esimesel rajal, tehes ilusa birdie. Mõlema mehe kolmepäevase turniiri lõpptulemus oli 210 lööki (-6).

Mattias Varjuni kommentaar: “Kolm päeva alla par’i mängida on alati suurepärane tulemus. Eriti rahul olen, et suutsin oma parimad löögid teha kõige olulisematel hetkedel. Täna keskendusin eelkõige oma mängule, sest liider oli üsna kaugel. Kuna suutsin palju birdie’sid teha ja tema jällegi mõne eksimuse, siis tekkis võimalus võidu peale heidelda. Ja see on alati eesmärk võistlema tulles. Olles varasemalt Niitvälja Karikal võidust napilt ilma jäänud, oli seekord hea tunne võitjana väljuda.“

Kahel esimesel päeval liidrikohta hoidnud Ilari Saulo (Keimola Golf) tänane päev ei olnud kõige edukam, sisse tuli kolm bogey’t. Siiski, saame Saulot õnnitleda parima professionaalse mängija tiitli ja meeste klassi teise koha puhul, mis tõi talle auhinnaraha kokku 2700 eurot. Meeste klassi kolmas koht läks tänavu jagamisele kolme mängija vahel: Ralf Johan Kivi (Niitvälja Golf), Richard Teder (EGCC) ja Sami Santala (Hyvinkään Golf), kes kõik näitasid väga tugevat mängu, tehes kolme päeva kokkuvõttes 213 lööki ehk -3. Meeste klassis oli auhinnaraha välja pandud kümnele parimale. Samuti võitsid lisaks meeste klassi auhinnarahale täiendavalt auhinnaraha  professionaalide teise koha omanik pro Sami Santala (Hyvinkään Golf) ja kolmanda koha omanik pro Mark Suursalu (Niitvälja Golf), vastavalt 1000 ja 500 eurot.  

Naiste klassis finaalpäeva liidrina alustanud Elizaveta Sofia Reemet (EGCC) kahjuks oma eduseisu hoida ei suutnud. Tema viimase päeva tulemus 81 lööki kukutasid ta kolmandale kohale, kokkuvõttes 231 lööki (+15). Teisel päeval endalegi üllatusliku “bogey-vaba” mängu teinud Estonian Golf & Country Club mängija Anete Liis Adul näitas finaalpäeval taas parimat mängu. Kolme päeva tulemus 227 lööki (+11) tõi tiitlikaitsjale Adulile Niitvälja Karikas by Infortar naiste klassi järjekordse võidu. Naiste klassi teine koht läks sel korral Hannah Õunapile (Valgeranna Golfiklubi), lõpptulemusega 229 lööki (+13).

Anete Liis Aduli kommentaar: “Peale esimest ebaõnnestunud päeva ei tohi alla anda. Teisel päeval täitsin oma ühe elu unistuse – tegin bogey-vaba mänguringi (-3/69 lööki). Viimasel päeval suutsin hoida külma närvi.”

Meesseeniorite klassis läks võit sel korral Gunnar Kobinile (EGCC), kes mängis finaalpäeval oma võistluse parima tulemuse (+3), saavutades lõpptulemuseks 234 lööki (+18). Kobin mainis oma tänukõnes, et tegelikult ta finaalpäeval päris oma eesmärki ei saavutanud, mis oleks olnud raja par, aga õnneks piisas sel korral klassi võiduks ka tänane tulemus. Meesseeniorite klassi teise ja kolmanda koha löökide arv oli sama, 239 lööki (+22) ning tiitlid jagunesid vastavalt võistlusjuhendile järgnevalt: teine koht Jan Larsson (EGCC) ning kolmas koht Andrew Darlington (Vuosaari Golf Helsinki). Otsustavaks sai parem väljaku viimase 36 raja tulemus.  

Sel aastal olid Niitvälja Karikal eriauhinnad ka parimale mees 35+ amatöörmängijale ja parimale mees amatöörmängijale. Parimaks 35+ amatöörmängijaks sai Kristo Kallavus (Valgeranna Golfiklubi), kelle kolme päeva tulemuseks oli 235 lööki (+19). Parim amatöör mees aga loomulikult meeste klassi võitja Mattias Varjun tulemusega 210 lööki (-6).

Baltikumi vanim golfiturniir Niitvälja Karikas by Infortar toimus 29.06-01.07.2022 Niitvälja Park-väljakul – Eesti golfi kodus. Sel aastal osales 101 võistlejat kaheksast riigist ning auhinnafondiks oli 10 000 €. Kolmepäevases võistlustules osalesid nii professionaalid kui amatöörid, kokku kolmes erinevas võistlusklassis. Niitvälja Karikas kuulub R&A World Amateur Golf Rankingu arvestusse. Võistluse korraldamist toetasid Infortar, Orkla Eesti, Saku Õlletehas ning Selver.

Vaata kõiki võistlustulemusi siin.

Rohkem infot Niitvälja Karika kohta leiab kodulehelt.

Vaata Niitvälja Karika galeriid ning lae fotod alla.

Fotod: Mats Soomre, soomre.com