PAR20-väljak

Niitvälja on Eesti golfi kodu – Tallinnast ainult 30 kilomeetri kaugusel asuv väljak on kujunenud aastatega Eesti golfi sünonüümiks.

Park-väljak

PAR20-väljak

Harjutusalad

Klubihoone

PAR20-väljak

Lisaks tipptasemel Park-väljakule on Niitväljal algajatele ja treenijatele mõeldud viierajaline pay and play-väljak, kust leiab kolm PAR4, ühe PAR3 ja ühe PAR5-raja. See on ideaalne paik golfimänguga tutvumiseks.  Meil on ka Baltikumi suurimad harjutusväljakud: 3 putting green’i, 2 chipping green’i ja 2 pitching green’i kogupindalaga 5600 m2, 5 punkrit, 15-kohaline muru-range ja 40-kohaline driving range (millest 10 löögikohta on katuse all) ning 9-rajaline naturaalne minigolf. Niitvälja golfiväljak ja klubihoone loovad kõik võimalused selleks, et pidada esinduslikke kutsetega või lahtiseid võistlusi ning korraldada kliendiüritusi nii firma reklaamiks kui ka golfi tutvustamiseks.

Kelly Sildaru / vigursuusataja / üheksakordne X-Mängude medalist / maailmameister: “PAR20-väljakul saab algaja mängija väga hea golfimängu tunnetuse. Väljak on piisavalt mitmekülgne erinevate elementidega ja selle pikkus on optimaalne, et algaja mängija motivatsioon ja fookus püsiksid teravad kogu mängu teekonnal. Kokkuvõtlikult võiks seda nimetada “isutekitajaks” rajaks.

HUVITAVAT VÄLJAKUST

PAR20 väljaku reeglid

PAR20-väljak on pay and play väljak, mis tähendab, et sellele väljakul mängimiseks tuleb soetada päevapilet. Ühe piletiga on võimalik väljakul läbida piiramatu arv golfiringe (samal päeval). Kõik Niitvälja mängijad, kellel on soetatud Niitvälja Golfi mänguõigus või pakett, saavad PAR20-väljakul tasuta mängida.

PAR20-väljakul on kehtiv väljaku kasutamise kord. Igal mängijal on kohustus väljakule mängima tulles broneerida omale sobiv tiiaeg ning sellest ka kinni pidada. Väljakul ei tohiks olla ühtegi mängijat, kes broneerimissüsteemis ei kajastu.

Juhul kui golfimängija soovib minna väljakul kordusringile, on ta kohustatud lubama enne startida mängijal/mängijatel, kellel on selleks kellaajaks broneeritud tiiaeg. Teise ringi tiiaega broneerima ei pea. Küll aga tuleb meeles pidada reeglit, et juhul kui samal ajal soovivad mänguringiga alustada ka uued mängijad, kellel olid tiiajad broneeritud, siis kehtib nendel eesõigus.

Ka PAR20-väljakul kehtivad kõik Niitvälja Golfi väljakul mängimise nõuded. Iga mängija on kohustatud parandama rajal kõik oma löögijäljed ning griinil palli maandumisjäljed, rehitsema bunkris enda jalajäljed, hoidma ettenähtud mängutempot ning järgima etiketireegleid.

Kohalikud reeglid

Aut (Reegel 18.2) – Aut (out of bounds) on tähistatud valgete vaiadega ja / või valge joonega ning aiapostidega 4. raja vasakul ja 13. raja paremal ääres. Kui aut on korraga tähistatud nii vaiade kui joonega, määrab piiri joon.

Trahviala (Reegel 17) – trahviala on tähistatud kollaste või punaste tähistega ja/või joonega. Kui trahviala on tähistatud nii tähiste kui joonega, määrab piiri joon.

Palli mängimine väljastpoolt vabastuse ala lipujoonel-tagasi vabastuse korral (kohalik reegel E-12) – Lipujoonel-tagasi (back-on-the-line) vabastuse võtmise korral (reeglid 16.1c(2), 17.1d(2), 19.2b või 19.3b) võib mängija täiendava trahvita mängida palli ka juhul, kui see vabastuse alasse kukutamisel veereb vabastuse alast välja ning jääb seisma kuni 1 kepipikkuse kaugusele kohast, kus pall kukutamisel esmalt maad puudutas. Selliselt täiendava trahvita jätkamine on lubatud isegi juhul, kui pall veereb lähtekohast lipule lähemale. Siiski ei ole selliselt täiendava trahvita jätkamine lubatud, kui pall veereb algsest asukohast või trahviala ületamise kohast lipule lähemale.

Teisaldatav tehislik takistus (Reegel 15.2) – suunaviidad, kaugusmärgid (punane 100m, kollane 150m, sinine 200m – kaugused on mõõdetud griini keskele).

Teisaldamatu tehislik takistus (Reegel 16.1) –  teed, kaevud, pingid, trahviala tähised, sprinklerite kaaned, radade infotahvlid, pallipesumasinad, tiitähised, 15. raja saare puidust piire, tualetid, toidukiosk 10 raja alguses, reklaambännerid ja – lipud.

Remondiala/mängukeeluala (Reegel 16.1) – A) Remondiala (ground under repair) on tähistatud siniste vaiadega ja/või joonega. Kui remondiala on korraga tähistatud nii vaiade kui joonega, määrab piiri joon. B) Mängukeeluala (no-play zone), kus mängimine on keelatud, on tähistatud sini-valgete vaiadega. C) Mängukeelualad on kõik väljakul asuvad sipelgapesad ja lillepeenrad ning tugiteibaga tähistatud istutatud puud.

Kohalike reeglite rikkumine – rajamängus raja kaotus; löögimängus kaks lööki

Galerii