Uudised

XXVII Niitvälja Karika finaal: Pingelised play-off’id tõid PRO-de klassi võidu koju!

Ülipingeline finaalpäev kuumas päikesepaistes vajas võitjate selgitamiseks nii naiste kui ka PRO-de klassis play-off’i . Võistluspäeval löödi kokku neli eagle’it ning väljaku par’i või sellest parema tulemuse mängisid seitse võistlejat.

Amatööride meeste klassis läks viimasel päeval väga pingeliseks. Kui esikohta hoidis kõik kolm päeva kindlalt Ilari Saulo (Keimola Golf), siis teise ja kolmanda koha vahel käis tihe võistlus. Suurepärast mängu tegid viimasel päeval meie Eesti golfikoondise noormehed Mattias Varjun (Niitvälja Golfiklubi), Joonas Juan Turba (EGCC) ja Timo Raukas (Niitvälja Golfiklubi), kes kõik tõusid paari koha võrra. Enne viimast rada, oli Mattias Varjun (Niitvälja Golfiklubi) hoidmas teist kohta, aga kahjuks pidi leppima selle kaotusega tänu Tyko Tuohimaa (Pickala Golf) viimasel rajal tehtud birdie’le. Lõpptulemusena mängis Ilari Saulo 2 lööki alla par’i (kokku 214 lööki), tema järel teisel kohal Tyko Tuohimaa (+2 ehk 218 lööki) ja kolmas Mattias Varjun (+3 ehk 219 lööki).

Naisamatööride klassis jagus samuti pinget. Kui päeva alustas esikohalt Annika Koitmaa (Niitvälja Golfiklubi), siis poole mängu pealt möödusid temast väljaku par’i mänginud  Mariliis Palm (EGCC) ning 9. rajal eagle’i teinud Anete Liis Adul (EGCC). Peale kolmandat võistlusringi jagasid Adul ja Palm esimest-teist kohta (+21 lööki ehk 237 lööki) ning võitja selgitamiseks tuli mängida üks lisarada. Play-off`i võitis Anete Liis Adul, teine koht  Mariliis Palmile. Annika Koitmaa lõpptulemus oli +24 ehk 240 lööki ja kolmas koht.

Meesseenioride klassis võitis kindla esikoha Marko Palm (Niitvälja Golfiklubi) tulemusega +27 ehk 243 lööki. Kui päeva alustas teiselt kohalt Raivo Velsberg (Niitvälja Golfiklubi), siis lõpptulemusena kukkus ta konkurendi Juhani Fält’i eagle’i tõttu kolmandaks. Lõppseisuks jäi Fältil +36 ehk 252 lööki, Velsbergil +37 ehk 253 lööki.

Päeva viimane, kõige pikem heitlus toimus PRO’de klassis, kui Mark Suursalu (Niitvälja Golfiklubi) ja Egert Põldma (Rae Golfiklubi) jahtisid 4000 euro suurust peavõitu. Võitja selgitamiseks oli vaja mängida viis lisarada. Esikoht Mark Suursalule ja Egert Põldmale jäi väärikas teine koht, auhinnarahaga 1000 eurot. Mõlemad, nii  Suursalu kui ka Põldma mängisid kolme päevaga välja tulemuse +4 ehk 220 lööki. Sander Aadusaar (Niitvälja Golfiklubist) pidi kahjuks auhinnaraha võitlusest taanduma ja leppima kolmanda kohaga. Tema tulemuseks jäi +5 ehk 221 lööki. PRO-de klassi neljas koht läks Eetu Isometsäle (+17 ehk 233 lööki).

Reedest pühapäevani, 28.-30. juuni toimus Niitvälja Golfis Baltimaade vanim, arvult juba kahekümne seitsmes golfivõistlus Niitvälja Karikas. Sel aastal osales 126 võistlejat seitsmest riigist ning auhinnafondiks oli 5000 €. Kolmepäevases võistlustules osalesid nii professionaalid kui amatöörid, kokku neljas erinevas võistlusklassis. Võistluse korraldamist toetasid Hestia Hotel Group, Orkla Eesti, Saku Õlletehas ning Estravel AS. 

Vaata võistluse galeriid siit. 

Fotod: Mats Soomre, soomre.com