Uudised

Värskes õhus treenimine on tervisele topeltkasulik

Regulaarse treenimise kasutegurid on kõigile ammu teada, kuid vähesed teavad, et sportides õues, värske õhu käes on kasu sinu tervisele veelgi suurem. Õues treenimine on ka vaheldusrikkam, mistõttu saab trennist tõenäolisemalt tüütu kohustuse asemel hoopis nauditav ja eluaegne harjumus.

Golf on ideaalne spordiala, kui soovid saada mõnusalt head füüsilist koormust, veeta aega vabas looduses ning nautida rohkelt hüvesid.

  • Golf tekitab heaoluhormoone

Looduses olemine mõjub hästi vaimsele tervisele ning kui lisada veel golfimängust tulenev treening ja mängu sotsiaalne pool, paneb see aju kohe heaoluhormoone tootma. Golf vastab kõikidele kriteeriumitele, et tunda end hästi ja olla terve, lisaks näitavad erinevad uuringud, et see parandab mitmeid tervisenäitajaid ja pikendab eluiga.

  • Aitab püsida aktiivne

Ühe golfimängu jooksul võib kõndida ligi kaheksa kilomeetrit ja astuda rohkem kui 10 000 sammu, mis on üleüldine soovitatud norm päevaseks liikumiseks. Mängides regulaarselt, saavutad ilma vaevata soovitatud 150 minutit mõõdukat trenni nädalas. Lisaks põletad mööda murumaastikku matkates rohkem kaloreid, kui sirgel asfalditeel kõndides. Ohio osariigi ülikooli uuring leidis, et inimesed suudavad järjekindlamad olla justnimelt spordialadel, mis eeldavad värskes õhus treenimist, sest see on meeldivam ja lõbusam kui sisetreening.

  • Tasakaalustad oma tööelu

Paljudel inimestel on töö kontoris või siseruumis. Istuvat või siseruumis viibivat elustiili aitab tasakaalustada spordiala, mis viib kõige kaunimate murude ja pikimate vaadetega looduspaikadesse. Imelised vaated, uhked puude alleed, lopsakas roheline muru, linnulaul ja kaunis loodus – just see ootab sind ees, kui külastad golfiväljakuid.

  • Tõstad D-vitamiini taset

Päikesepaiste vitamiin ehk D-vitamiin hoolitseb luude tugevuse ja lihasfunktsioonide eest ning hoiab immuunsüsteemi tugevana. D-vitamiini toodab meie keha siis, kui viibime päevavalguse käes, seega aitab regulaarne golfimäng kehas D-vitamiini taset stabiilsena hoida.

  • Ennetad osteoporoosi ehk luuhõrenemist

Golfilöögi liigutus ja tempokas jalutus mängu ajal aitavad tugevdada luid, mistõttu on golfi mängimine üks viisidest, mille abil ennetada osteoporoosi. Tegemist on konditsiooniga, mis muudab luud hõredamaks ja selle tagajärjel need murduvalt kergelt. Looduse keskel viibimine aitab suurendada ja hoida ka D-vitamiini taset, mis aitab meie kehal kaltsiumi omastada ja seeläbi luid tugevdada.