Uudised

Niitvälja naised Euroopa klubidevahelisel karikal

Seoses Eesti klubidevaheliste meistrivõistluste võiduga avanes Niitvälja naistel võimalus osaleda Euroopa klubidevahelisel karikal (European Ladies Club Trophy), mis toimus 30.09-02.10 Prantsusmaal. Niitvälja naiskond on varasematel aastatel sellel võistlusel osalenud kuuel korral, kuid viimati kuus aastat tagasi. Sellel aastal esindasid Eestit Niitvälja Golfiklubi liikmed Hannah Õunap, Ingrid Jegers ja Kristel Ulla. 

Võistlus toimus Fontainebleau golfiväljakul Prantsusmaal. Tegemist on ühe vanima väljakuga Prantsusmaal, mis on avatud aastal 1909. Väljak on rajatud kuulsatesse Fontainebleau metsadesse, kus prantsuse kuningad aastasadu tagasi jahil käisid. Väljaku kitsad rajad kulgevad metsa vahel ja on pikitud kokku 103 bunkriga, mis on paigutatud nii avalöögi maandumisaladele kui tihedalt väikeste griinide ette ja ümber.

Võistlust mängiti valdavas osas sinistelt tiidelt, kuid 4 rada ka kollastelt ja 2 valgetelt. Võistlusel osales 18 võistkonda 16 riigist, kokku 54 naisgolfarit.  Mängijate tase oli äärmiselt kõrge: 29 mängija hcp number algas plussiga, sealhulgas oli 9 naisgolfari hcp +5 või parem. Händikäppide järgi tundusid tugevaimad olevat Taani, Tšehhi ja Saksamaa naiskonnad.

Päev enne esimest võistluspäeva said meie naised teha väljakul harjutusringi. Väljak oli heas korras, griinid väga kiired, suurte kalletega ning eeldavad täpseid lööke nende tabamiseks. Väljaku teevad keeruliseks väga strateegiliselt paigutatud bunkrid, samuti mitmed loodusliku põõsastikuga alad pikalt tiibokside ees ning kivised rändrahnude alad mitmel rajal. Rajalt kõrvale ei maksa üldse eksida, sest siis on suure tõenäosusega tegemist sõnajalavaiba alla peitunud lost balliga.

Kahel esimesel päeval võistlesid naiskonnad loositud flaitides, viimase päeva flaidid pandi kokku vastupidises paremusjärjestuses.

Niitvälja naiskond oli oodatult sellel aastal kahjuks viimane. Meie parima tulemuse tegi Hannah Õunap mängides esimesel päeval 84, teisel ja kolmandal päeval kummalgi 80 lööki. Väga tubli tulemus konkurentsitult noorimalt osavõtjalt! Võistluse võitjaks tuli Toulouse’i golfiklubi Prantsusmaalt kolme päeva kogutulemusega +4 lööki, teiseks Golf und Land-Club Berlin Wannsee Saksamaalt tulemusega +6 ning kolmandaks eelmise aasta tiitlikaitsja Smorum Golfclub Taanist tulemusega +7 lööki. Neljandale ja viiendale kohale tulnud Tšehhi ja Hispaania klubid jäid kolmandast kohast maha vaid 1 löögiga. Individuaalselt mängiti parima tulemusena kolme päeva lõikes välja raja par, mis ilmestab hästi, kui keeruline väljak oli ka parimatele mängijatele, arvestades, et 29 naist olid ju stardis pluss hcp-ga. Raja par’i mängisid välja Taani koondislane, kes sel aastal osalenud ka Junior Solheim Cupil ning võitja klubi üks mängijatest.

Emotsioonid sellise tasemega võistlusel osalemisest olid suurepärased! Võistlejad olid valdavalt väga noored, sõbralikud, viisakad ning äärmiselt professionaalse suhtumisega. Korraldusliku poole pealt anti mängijatele rajale 1. tiiboksis kaasa banaan, samuti sai vajadusel võtta pliiatsi või tiisid. Toiduvarude täiendamist 10. rajal ega jooki korraldajad ei pakkunud. Küll olid väljakul mitmes kohas joogivee pudelite täitmiseks olemas spetsiaalsed veekraanid. EGA poolt pöörati suurt tähelepanu mängutempole, antud oli küll maksimum aeg väljaku läbimiseks, kuid tegelik eesmärk püstitati ainult üks: püsida enda ees oleva flightiga nägemiskauguses. Kõigest, mis toimub selja taga, paluti üldse mitte välja teha. Mängutempo huvides kasutati kogu aeg ka ready-golfi, kes valmis, see lõi, sõltumata eelmise raja tulemustest.

Oleme erakordselt tänulikud Niitvälja golfiklubile selle võimaluse eest osaleda!

Võistlustulemusi näeb siit.

Tekst: Kristel Ulla, naiskonna kapten