Uudised

Niitvälja Golfitähed Mattias Varjun ja Timo Raukas alustavad õpinguid USAs

Niitvälja Golfitähtede treeningrühma kuuluvad meie madalaima HCPga noormängijad, kelle fookus on seatud kõrgete sportlike eesmärkide täitmisele. Nende treeningud toimuvad iseseisvalt, treenerite poolt koostatud individuaalsete programmide põhjal. Eesmärgid on kõigil tähtedel kõrged, keskendutakse võistlemisele ning võitmisele.

2019. aasta Golfitähtede treeningrühma kuulusid ka Mattias Varjun ja Timo Raukas, kes on otsustanud siinsed treeningud praeguseks lõpetada ning suunduda golfiõpinguid jätkama USA ülikooli. Uurisime poistelt lähemalt, kuidas nad on suutnud nii pikalt golfi juures püsida ning missugused on nende tulevikuplaanid.

MATTIAS VARJUN

15. augustil võttis Mattias Varjun ette pika tee Ameerika Ühendriikidesse, kus teda ootavad ees õpingud ja golfitreeningud Middle Tennessee State ülikoolis (MTSU). Sealne õpe kestab eeldatavalt Mattiasel neli aastat.

Kuidas jõudsid golfimänguni ja millal?

Golfi juurde jõudsin 7-aastaselt, kui vanemad läksid green cardi kursusele. Meid vennaga võeti kaasa ja kui selgus, et golf meile ka huvi pakkus, siis tegime samuti green cardi.

Kui tihti sa trenni teed?

Ühel või teisel moel panustan golfimängu iga päev. Talvisel treeningperioodil on nädalas keskmiselt üks puhkepäev. Suvel on palju võistlemist, siis tuleb treening- ja puhkepäevi vastavalt olukorrale pisut rohkem või vähem. Suvel on vähem pikki harjutuspäevi, suurem rõhk on mängimisel.

Kuidas oled end motiveerinud treeningutele tulema? Mis sind golfi juures köidab?

Mulle on alati meeldinud sporditegemine ja paremaks saamine. Golf on keeruline ning nõuab palju aega, et paremaks saada. Kuid seda parem on tunne, kui näed lõpuks märke arengust. Mul on vedanud, sest olen läbi golfi sattunud kokku paljude lahedate inimestega. Nii minu treenerid kui treeningkaaslased on üheks põhjuseks, miks iga päev minna harjutama. Ma olen kõiges väga võistlushimuline. Golfis kaotad palju rohkem kui võidad, kuid kaotused ja ebaõnnestumised motiveerivad kõige rohkem.

Mulle meeldib palli kõvasti lüüa, eriti hea on tunne kui tuleb löök, mis on flushed. Mõni hea löök on paljudel mängijatel põhjuseks, mis nad väljakule tagasi toob.

Millised on olnud sinu jaoks parimad/ tähtsaimad saavutused?

Praegu on esikohal sellel aastal saadud esimesed Eesti meistritiitlid nii meeste rajamängus kui juunioride arvestuses.

Millised ootused on USA ülikooli osas?

Minu jaoks on tegemist hea võimalusega jätkata golfi ja õppimisega sarnasel  kujul nagu see siiani on olnud. Lisaks saan talvel rohkem aega murul veeta ja võistelda. Eesmärk on seda kogemust maksimaalselt nautida.

Kuhu tahaksid golfis tulevikus jõuda?

Kindlasti tahan olla ka tulevikus golfiga seotud, kuid millisel kujul täpselt, on hetkel keeruline öelda. Pärast ülikooli lõpetamist on selgem, kas ma tahan mängida golfi ka professionaalsel tasemel.

Mida soovitad teistele noortele, kes golfimänguga alustavad? Kuidas jõuda nii kaugele?

Oluline on leida hea seltskond, kellega koos harjutada. Kõige olulisem on, et ise kogu asja naudiks, nii on lihtsam rohkem aega treenimisele panustada. Väljaspool golfi võiks olla ka teisi huvisid. Vahepeal on okei teha rumalusi ja niisama lõbusalt aega veeta, aga hea taseme saavutamiseks on eelkõige vaja palju trenni teha.

TIMO RAUKAS

Timo alustab oma õpinguid USA ülikoolis 2020. aasta jaanuaris. Ülikooli nimi on Lee University, mis asub Tennessee osariigis, linnas nimega Cleveland. Ülikoolini jõudis Timo tänu oma treenerile David Silvale ning õpingud kestavad eeldatavalt kuni 2023. aasta detsembrini.

Kuidas jõudsid golfimänguni ja millal?

Golfini jõudsin vanaisa kaudu, kes mind endaga koos green cardi kursusele kaasa võttis. Tollel hetkel olin ma vast 12 ning polnud varem midagi golfist kuulnud.

Kui tihti sa trenni teed?

Ideaalis tahaks trenni teha ikka kuus korda nädalas, vähemalt 5 tundi päevas, aga hooajal olen pidevalt võistlustel ning seetõttu treeningute arv varieerub. Palju oleneb sellest kui tihe on võistlusperiood.

Kuidas oled end motiveerinud treeningutele tulema? Mis sind golfi juures köidab?

Kuna ma käsipalli pealt olen tulnud, siis enda motiveerimine suveperioodil ei ole väga keeruline. Kui ikka autosse oled istunud, siis väljakule minek on sisuliselt kindel. Golfi juures meeldib mulle mu “Printsesside” perekond, kellega ma pea koguaeg koos olen.  (Printsesside all mõtleb Timo kõiki teisi golfitähti ning nende treenerit Hanna-Maria Tammot). Meil saab palju nalja ning kõik hoolivad üksteisest, mis sest, et koguaeg üksteise vastu võistleme.

Millised on olnud sinu jaoks parimad/ tähtsaimad saavutused?

Golfi maastikul mul veel nii eredaid saavutusi ei ole, võibolla Matchplay 2. ja 3. koht. Aga olen kindel, et suured saavutused on veel ees!

Millised ootused on USA ülikooli osas?

USAst ei oska ma hetkel mitte midagi oodata, sest see on minu jaoks täiesti uus kogemus. Tean vaid seda, et treener ja teised tiimikaaslased mind väga ootavad.

Kuhu tahaksid golfis tulevikus jõuda?

Loodan ükspäev mängida European Touril, kuid sinna jõudmiseks on veel kõvasti tööd vaja teha.

Mida soovitad teistele noortele, kes golfimänguga alustavad? Kuidas jõuda nii kaugele?

Arvan, et kõik algab tahtmisest ning kui su ümber on õiged inimesed, kes sind toetavad, siis võid saavutada kõike!

Aitäh Mattiasele ja Timole selle intervjuu eest! Soovime neile edukaid õpinguid ning golfiunistuste täitumist!