Uudised

Niitvälja Golfikooli treenerid käesolevast hooajast

Alustame Niitvälja Golfikooli uut hooaega mitmete uuendustega. Üheks oluliseks uuenduseks on see, et meie treenerite tiim on saanud täiendust. Uute pro’dena alustavad Niitväljal sellest hooajast Mari Rauna, Egert Põldma ja Enrico Villo.  Endiselt jätkavad treeneritena ka Mark Suursalu, Vallo Välb ja Anne Metsis. Niisiis, on aeg oma golfilöögi tehnika üle vaadata ning eratundi registreeruda!

Järgnevalt tutvustame kõiki golfikooli treenereid, nende spetsialiseerumist ja erialaseid tugevusi.

  • PRO MARI RAUNA – Niitvälja Golfikooli õppekava, treeningute ülesehituse koostamine, koordineerimine ning planeerimine. Era- ja rühmatreeningud. Laste- ja noortetreeningud. Mari on Niitvälja Golfiga teinud väiksemal määral koostööd juba paar aastat ning meil on hea meel teatada, et sellest hooajast on Mari meie golfikooli uue õppekava ja treeningute koordinaator. Mari alustas golfimänguga 2002. aasta suvel Niitväljal, olles 16-aastane. Aastaid suviti golfiväljakul “elanud” ja harjutanud Mari hakkas juba esimestel hooaegadel häid tulemusi näitama. Aastatel 2004-2007 ei olnud Marile Eestis vastast, sihiks said rahvusvahelised võistlused, ülikool Ameerikas ning mõtted mõlkusid profikarjääri suunas. 2008. aasta lõpus astus Mari Soome PGA liikmeks ning oli selle sammuga Eesti esimene professionaalne golfimängija. Alates 2012. aastast tegeleb Mari golfimängu õpetamisega. EOK treenerikutse – EKR 5. Loe Mari Rauna kohta lisa. 
  • PRO MARK SUURSALU – Laste- ja noortetreeningud edasijõudnutele. Era- ja rühmatreeningud. Green Cardi kursused. Mark on meie mängijatele juba tuttav, kuna liitus Niitvälja Golfi treenerite tiimiga 2019. aastal. Niitvälja on Marki jaoks see koht, kus aastal 2000 sai tema golfi teekond alguse. Aastatel 2003-2010 esindas ta Eesti golfikoondist ning aastatel 2011-2018 mängis profigolfi erinevatel tuuridel. Alates 2019. aastast otsustas Mark teha profikarjääris pausi ning liituda treenerina meie golfikooliga.  Mark on lõpetanud Euroopa PGA poolt korraldatud IPE (Initial Professional Education) koolituse ning omab EOK treenerikutset – EKR 3. Loe Mark Suursalu kohta lisa.
  • PRO EGERT PÕLDMA – Laste- ja noortetreeningud edasijõudnutele. Era- ja rühmatreeningud. Egerti  golfi teekond sai alguse sarnaselt Markile ehk siis 2000. aastal Niitväljal –  tänaseks on ta olnud golfi juures üle 20 aasta. Mängijana on Egert esindanud Eesti meestekoondist alates 15-aastaselt, omanud profituuri kaarte Soomes ja Taanis ning omab golfialast kõrgharidust Inglismaalt. Tänaseks teeb Egert treeneri tööd juba kümnendat aastat, kuid jätkuvalt mängib kaasa ka suuremaid võistlusi Eestis. Egert on peamiselt spetsialiseerunud lähimängule ja puttamisele. Lisaks tegeleb ta treeningute raames võistlusettevalmistuse ja analüüsiga, mängustrateegiaga, individuaalsete treeningplaanide koostamisega kui ka psühholoogilise ettevalmistuse ja nõustamisega. Loe Egert Põldma kohta lisa.
  • PRO ENRICO VILLO – Era- ja rühmatreeningud. Green Cardi kursused. Laste- ja noortetreeningud edasijõudnutele. Enrico alustas golfiga 1993. aastal Niitväljal. Peale kolme juuniorite ja ühte täiskasvanute (1998) Eesti Meistrivõistluste kuldmedalit otsustas ta hakata golfi õpetama ning on alates 1999. aastast teinud seda täieliku pühendumisega tänaseni. Ta on lõpetanud 2001. aastal Soomes PGA golfitreenerite kooli, samast aastast rahvusvahelise PGA (Professionaalsete Golfarite Assotsioon) liige ja aastast 2001 Eesti PGA president. Aastatel 1999-2009 oli Enrico Niitvälja Golfis Head Pro, mistõttu on meil väga hea meel, et peale 13 aastat EGCC ridades, on ta jõudnud tagasi “koju”. Aastal 2020 nimetati Enrico juhtiva golfi väljaande Golf Digest poolt 75 mõjukama treeneri hulka väljaspool USA’d. Enrico’l on EOK 6-taseme treenerikutse. Enrico õpetab ja treenib suure innuga nii algajaid, kui ka väga heal tasemel mängijaid. Loe Enrico Villo kohta lisa.
  • PRO VALLO VÄLB – Era- ja rühmatreeningud. Green Cardi kursused. Laste- ja noortetreeningud. Vallo litus meie treenerite tiimiga eelmisel aastal. Ta osaleb Soome Golfi Liidu poolt korraldatud 3-astmelises juhendajate, treenerite koolitusprogrammis ja on lõpetanud 2 taseme kursuse 2020. aastal. Eestis on Vallol PGA kandidaatliige, omandatud golfitreener EKR 4 taseme. Loe Vallo Välbi kohta lisa. 
  • JUHENDAJA ANNE METSIS – Laste ja noortetreeningud. Anne on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise Instituudi ja on laste ning noorte treenimisega tegelenud juba üle 40 aasta. Golfialased teadmised on Anne saanud Niitvälja pro’delt. Golfimänguga tegi Anne algust 2014. aastal ning on alates sellest ajast olnud aktiivne õppija ja mängija. 2015. aasta hooajast on Anne kogemus leidnud rakendust ka Niitvälja Golfikoolis. Loe Anne Metsise kohta lisa. 

Seoses muutustega treenerite tiimis peame ka teatama, et eile (16.04) oli pro Hanna-Maria Tammol viimane trenn meie noortega. Hanna-Maria lendab sel nädalal Singapuri, kus liitub Leadbetter Academy’ga, mis asub Laguna National golfiväljakul. Seal hakkab Hanna-Maria treenima noorgolfareid ning samal ajal osaleb ka ise akadeemia poolt korraldatavas õppeprogrammis. Eesmärk on omandada palju uusi teadmisi ja kogemusi, mida siis mõne aasta pärast Niitvälja Golfis tagasi olles rakendada. Soovime Hanna-Mariale palju edu nii õpingutes kui ka uuel ametikohal! Hanna-Maria noortetreeningud võtab aprillis üle pro Mark Suursalu.

Tutvu ka pro’de selle hooaja eratundide hinnakirjaga.

Foto: Mats Soomre, soomre.com