Uudised

Niitvälja Golfiklubi parimad 2022

Niitvälja Golfi 30. hooaja pidulikul lõpetamisel 5. novembril, selgusid tänavused klubi parimad mängijad. Toome teieni Niitvälja Golfiklubi kaptenite Ulvi Ingveri ja Joel Rothbergi kokkuvõtte tänavusest hooajast ja loomulikult tutvustame klubi parimaid 2022!

Klubi parimate valikul võeti arvesse mängijate hea esinemine võistlustel, HCP areng ning võistlustulemused. Vastavalt klubi volikogu liikmete hääletustulemustele, kinnitati 2022. hooaja Niitvälja Golfiklubi parimateks: Markus Varjun, Liis Kuuli, Joel Rothberg, Kristel Ulla, Ulvi Ingver, Rasmus Kivila, Anne Petter, Karl Lell, Kevin Christopher Jegers, Kristella Sikk, Hart Oskar Aoveer ja Marcus Latt. 

PARIM MEES – MARKUS VARJUN

Markus tegi oma parima hooaja Eestis, võites sel aastal kõrgetasemelise Est-Am Openi kui ka Eesti meistrivõistlused löögimängus (tulles meistriks Eesti meistrivõistluste rekordiga -12). Samuti kuulub talle Niitvälja Golfiklubi meistritiitel. Markus on sihikindel ja töökas golfimängija, kes sügishooajal õpib Ameerikas. Markusest on saanud suur eeskuju noorematele mängijatele eelkõige oma viisaka ja avatud suhtlemise pärast ning on heaks näiteks, et töökusega on kõik võimalik.

PARIM NAINE – LIIS KUULI

Liis on särav, emotsionaalne ja hea huumorisoonega golfimängija. On suur vedamine sattuda temaga koos mängima. Liis esines sel aastal suurepäraselt erinevatel tiitlivõistlustel, tasuks medalid Niitvälja Golfiklubi meistrivõistlustelt (naiste klassi meister), Eesti meistrivõistlustelt (III koht) ja klubidevahelistelt Eesti meistrivõistlustelt. Liisi unistus on pääseda Eestit esindama golfis olümpiamängudel.

PARIM 35+ NAINE – KRISTEL ULLA 

Kristel on analüüsivõimeline, golfile kui võistlusspordile pühendunud naine. Selle hooaja säravamad hetked olid Niitvälja Golfiklubi 35+ klassi meistritiitel, pronks Eesti rajamängu meistrivõistlustelt ja suurepärane mäng Mid-Am Openil. Ise on ta märkinud, et golf ja Niitvälja on talle nii palju andnud, et temas on vajadus omalt poolt ka midagi vastu anda. Me tunneme Kristeli panust!

PARIM 35+ MEES – JOEL ROTHBERG

Meie klubi meestekapten Joel on kõige valgema kraega golfar, kes oma kirgliku golfimänguga on innustanud ka paljusid teisi. Joeli panus kaptenina on hindamatu, sest selle taga on hingega tehtud töö. Meie võistlushimulisele kaptenile kuuluvad sel aastal nii Niitvälja Golfi edetabeli parima mid-amatööri tiitel kui ka Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste 35+ klassi meistritiitel. Veel väärivad kindlasti mainimist Eesti mid-amatööride rajamängu meistrivõistluste II koht ja Niitvälja Golf Match Play III koht.

PARIM 50+ NAISSEENIOR – ULVI INGVER

Ulvi on meie klubi naistekapten, kes on panustanud sellesse ametisse juba ligi 10 aastat, olles ka üks aktiivsemaid ja pikemaajalisemaid naistetoimkonna eestvedajaid. Pole saladus, et Ulvi on pühendunud golfimängija, kes nopib igal hooajal mitmeid tiitleid ja seda juba igas võistlusklassis. Nii võitis ta tänavu näiteks Niitvälja Golfi edetabeli parima naise tiitli. Lisaks sellele on Ulvi 2022. aasta  Eesti meister seenioride (50+) rajamängus, Eesti meister löögimängus (60+), Niitvälja Golfiklubi meister (60+), Niitvälja naistesarja edetabeli võitja ning parim seeniornaine (50+) Niitvälja Karikal. Ta ise on enim õnnelik sellel aastal saavutatud elu parima HCP 10,0 üle.

PARIM 50+ MEESSEENIOR – RASMUS KIVILA 

Rasmuse näol on tegemist golfimängijaga, kelle sees on alati olemas sportlase hing, mis on orienteeritud võidule. Sellest ajendatuna on Rasmusel alati suur soov võita (nii sõpradega mängides kui suurematel võistlusel osaledes) ning kui seatud eesmärgid ei realiseeru, siis elab ta seda ehk isegi rohkem läbi, kui kaaslased. Teisalt suudab Rasmus end tänu spordimehe mentaliteedile ikka ja jälle kokku võtta ning häid tulemusi saavutada. 2022. aasta parimad tulemused olid Niitvälja Golfiklubi meister (50+), seenioride rajamängu meistrivõistluste I koht ning Senior Openilt 50+ võistlusklassi tubli T4 koht.

PARIM 60+ NAISSEENIOR – ANNE PETTER 

Anne on sügavuti golfile käe andnud naine, kes on alati nõu ja jõuga valmis pühenduma golfi edendamisele. Tema hea eeskuju on golfi juurde toonud kogu tema pere. Anne on käesoleva aasta Eesti meister 65+ vanuseklassi võitja, parim Niitvälja Golfi edetabelis omavanuste hulgas, mängis hästi klubidevahelistel Eesti meistrivõistlustel ja Niitvälja Golfiklubi meistrivõistlustel (II koht). Anne on samuti golfimängija, kes oma saavutustega teeb silmad ette paljudele temast noorematele mängijatele.

PARIM 65+ MEESSEENIOR – KARL LELL

Karl on parim näide golfimehest, kamraadist, vanaisast ja üdini positiivsest inimesest, kellest on igaühel midagi õppida. Tema tänavused suurimad saavutused olid Niitvälja Golfiklubi meistritiitel 65+ võistlusklassis, Senior Openi kuld (65+), seeniorite rajamängu meistrivõistluste IV koht ning Niitvälja Karika oma vanuseklassi T5 koht. Meestekapten Joel mainis auhinda üle andes Karlile, et: “Kui suudaksin ka sinu vanuselt nii hea välja näha, siis võiks eluga päris rahul olla….”.

PARIM JUUNIOR U21  – KEVIN CHRISTOPHER JEGERS

Arvestades, milliseid häid saavutusi on Kevin lähiminevikus korda saatnud (Eesti meister, Est-Am Openi võitja, parim Niitvälja Golfiklubi meesgolfar, WAGR-i 500 parima hulgas), siis on raske isegi ette kujutada, et tegemist on alles 21 aastase noormehega. Igapäeva õpingutega Ameerikas olles on Kevinist saanud kindel liige oma ülikooli meeskonnas ning Eesti golfikoondise üks alustaladest. Oleme kindlad, et Kevinil on ees edukas talvine hooaeg USA-s ning loodetavasti suudab hoida vormi ning mängida kõrgetasemelist golfi 2023. hooajal.

PARIM JUUNIOR U21 – KRISTELLA SIKK 

Niitvälja pikk põud naisjuunioride pealekasvu osas näib lõppevat, sest klubi parimate mängijate hulka pressis end sellel aastal jõuliselt nääpsuke Kristella. See, vaid 12-aastane tüdruk, suutis mängida välja klubi paremuselt neljanda HCP, mis on nüüd juba 8,1. Ta võitis Junior Touri edetabeli (U12) ja Niitvälja Golfi Match Play naiste klassi, mängis suurepäraselt Estonian Junior Openil, Niitvälja Karikal ja paljudel teistel juunioride võistlustel. Talle kuulub ka tänavune Niitvälja Golfi edetabeli II koht. Kristella olekust ja sõnavõttudest õhkus jätkuvat indu pühenduda golfile ning arvestades tema püüdlikkust ja tahet ka selle nimel vaeva näha, on meil loodetavasti lähiaastatel võimalus näha meie parimate naiste hulka lisanduvat mängijat.

PARIM JUUNIOR U16 – HART OSKAR AOVEER 

Hart Oskar on üks töökamaid noorgolfareid, keda Niitväljal kohata. Hart suutis sel hooajal võita omavanuste klassis nii Junior Openi kui ka kogu Junior Touri edetabeli. Lisades sinna juurde Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste juunioride I koha, Niitvälja Nike Noortetuuri scratchi edetabeli võidu ja Latvian Junior Open tiitli, on Hart Oskar kindlalt meie parim U16 noormees, kelle kindel soov on ühel päeval ka olümpiamängudel osaleda.

PARIM TULEVIKU TEGIJA – MARCUS LATT

Marcuse näol on tegemist noore golfimängijaga, kelle elu koosnebki praktiliselt golfist. Kui kooliskäik ja vaba aeg perega välja jätta, siis Marcus kas harjutab, võistleb või jälgib parimate golfimängijate võistlemist. Marcus, kellel vanust vaid napilt 10 aastat, suutis see hooaeg viia oma hcp  15 pealt 8,4 peale, tuli Junior Openi (U12) võitjaks, omavanuste Hispaania Openi võitjaks ning võitis U.S. Kids Euroopa meistrivõistlustelt pronksi ning Niitvälja Golfiklubi meistrivõistlustelt hõbeda. Usume, et Marcus on kindlasti Eesti golfis suur tuleviku tegija.

Kokkuvõtvalt soovivad meie klubi kaptenid tänada kõiki meie klubiliikmeid selle emotsiooniderohke hooaja eest! Saime mitmeid magusaid võite ning tuli vastu võtta ka kibedamaigulisi kaotusi. Kindel on see, et ainult võitjad ei anna kunagi alla ning proovivad edasi.

Sel hooajal oli Niitvälja mängijate tase parem kui kunagi varem ning klubi keskmise mängija hcp on kindlas langustrendis. Niitvälja Golfiklubi poolt korraldatud võistlused on praktiliselt 100% üleregistreeritud, mis näitab, et meie mängija soovib võistelda ja sõbralikult mõõtu võtta. Meil on võimalus oma igapäeva golfi harrastada Eesti parimal väljakul ning meie griinide kõrget kvaliteeti teatakse Soomest Leeduni. Kõik eelmainitud kokku ongi põhjus, miks tasub olla just Niitvälja Golfiklubi liige!

PS! Väljas on veel mahedad sügisilmad, mis lubab meil meie väljakut nautida. Ärge siis jätke võimalust kasutamata!

Fotod: Mats Soomre (soomre.com) ja Joosep Martinson (EGL)