Uudised

Niitvälja Golfiklubi parimad 2020

Laupäeval, 31. oktoobril selgusid Niitvälja Golfi 28. hooaja lõpetamisel selle aasta klubi parimad mängijad. Klubi parimate valikul võeti arvesse mängijate hea esinemine võistlustel, HCP areng ning aasta keskmised löögimängu võistlustulemused.

Vastavalt klubi volikogu liikmete hääletustulemustele, kinnitati 2020. hooaja Niitvälja Golfiklubi parimateks Kevin Christopher Jegers, Annika Koitmaa, Joel Rothberg, Kristel Ulla, Enn Pääro, Ulvi Ingver, Anne Petter, Allan Elerand, Carl Hellat, Karl Kreevs ning Marilee Linnas.

Palusime meie klubi kaptenitel Karin Mängelil ning Joel Rothbergil iseloomustada selle aasta klubi parimaid ning nende saavutusi.

Parim mees – Kevin Christopher Jegers

Parima mehe tiitli sai suurepärase hooaja teinud Kevin Christopher Jegers. Ta on hetkel maailma 600 parima amatöörgolfari seas. Tema HCP on kukkunud +2,2 pealt +3,7 peale. Ta võitis sel aastal nii Eesti meistrivõistlused kui ka EstAm-i. Ta tegi Eesti Golfi ajalugu sellega, et tuli Šveitsis Euroopa Amatööride meistrivõistlustel 28. kohale. Kevini vanus on alles 19 aastat ning kahtlemata ootab teda ees veel pikk ja põnev golfari karjäär.

Parim naine – Annika Koitmaa

Annika Koitmaa on meie kuldne täht igas mõttes. Ta ei võida mitte sellepärast, et teised on kehvemad, vaid sellepärast, et ta mängib nii hästi. Tulemused alla 70 löögi, HCP alla raja par’i räägivad enda eest. Annika tähtsaimad võidud 2020. aastal olid Niitvälja Karika I koht, Niitvälja Golfiklubi MV II koht, Eesti meistrivõistluste III koht.

Parim mid-amatöör mees – Joel Rothberg

Meie klubi kaptenile Joelile kuuluvad sel aastal nii Niitvälja Golfi edetabeli parima mehe tiitel kui ka klubi parima mid-amatööri tiitel. Joeli selle aasta parimad tulemused olid Niitvälja Karika mid-amatööride II koht, Niitvälja Golf HCP Match Play II koht, Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste mid-amatööride IV koht, Eesti mid-amatööride rajamängu meistrivõistluste II koht, Estonian Amateur Open IX koht jne. Neid tiitleid on sel aastal mitmeid.

Parim mid-amatöör naine – Kristel Ulla

Kristelile meeldivad löögimängu võistlused, teda võib kõige suurema tõenäosusega kohata võistlemas siis, kui on vaja klubi eest väljas olla või kui sport on oma parimas tähenduses mängus. Selle aasta säravaimad tulemused olid Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste naiste klassi III koht ja mid-amatööride I koht.

Parim meesseenior 50+ – Enn Pääro

Enn on äratuntava unikaalse svingi ja olemisega golfimees. On sama terav ja võitlushimuline nii oma ettevõtmistes kui ka golfis. Teda peetakse klubis üheks parimaks lähimängu spetsialistiks. Enn on olnud aastaid nii Niitväljal kui ka Eestis parimate mängumeeste seas, selle aasta silmapaistvaim tulemus Niitvälja Karika meesseeniorite klassi I koht.

Parim naisseenior 50+ – Ulvi Ingver

Tundub, et Niitväljal on seeniorid 50+ ja 60+ puhtalt Ulvi valitsuse all. Selle aasta parimad tulemused Ulvilt olid Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste 60+ klassi I koht, Senior Open I koht, Niitvälja Karika III koht, Niitvälja Golfi edetabeli 60+ klassi I koht. Ulvi on üks meie vähestest mängijatest, kes on osalenud Niitvälja võistlustel 27 aastat järjest!

Parim meesseenior 65+ – Allan Elerand

Allan on mees, kes on pikaajalise treeneri kogemusega, püstitanud Eestis mitmeid rekordeid kõrgushüppes. Selle aasta kevadel õnnestus Allanil lüüa Niitväljal ka hole-in-one! Lisaks kuulus Allanile selle hooaja Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste 65+ võistlusklassi I koht ja Senior Open II koht. Allani näol on tegu muheda kaaslasega, kes on praktiliselt iga ilmaga nõus ühe golfiringi jalutama.

Parim naisseenior 60+ – Anne Petter

Anne on juhtinud varasemalt seeniorite toimkonda ning on alati hea nõuga klubile abiks olnud. Selle aasta parimad tulemused on Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste II koht, Niitvälja Karika 60+ klassi II koht, Niitvälja Golfi edetabeli 50+ klassi I koht ning Estonian Senior Openi II koht.

Parim juunior (U21) – Carl Hellat

Veider on öelda Carli kohta juunior, sest ta teeb golfimängus ilma täismeeste seas, kuigi endal vanust vaid 19. aastat. Carli HCP kukkus sel aastal +1,2 pealt hämmastava +6,2 peale. Maailmas on alustanud oma profikarjääri mitmed kuulsad golfarid palju madalamate HCP-dega. Kindlasti üheks selle aasta kõrghetkeks oli Helsingis toimunud Finnish Amateur Championship – The Erkko Trophy, kus Carl oli väga lähedal esikohale. Ta mängis igal võistluspäeval alla raja par’i, tehes teisel päeval supertulemuse 64 lööki (-7), kokkuvõttes teine koht tulemusega -9.

Parim juunior (U16) poiss – Karl Kreevs

Karl on golfimängu väga pühendnud. Sel hooajal oli ta alati esimene, kes enne treeninguid kohale jõudis ning viimane, kes õhtupimeduses lahkus. Selle hooajaga kogus Karl palju julgust ja kogemusi kõikidel võimalikel võistlustel osalemisega ning tema HCP kukkus 9,6 pealt 4,8 peale. Selle hooaja säravaim tulemus oli Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste juunioride (U16) klassi esikoht!

Parim juunior (U16) tüdruk – Marilee Linnas

Marilee tegi sel suvel suure arenguhüppe, tema HCP langes 20 pealt 13 peale. Marilee on oma perest ainus, kes aktiivselt golfi mängib ja see näitab tema motiveeritust ja tahet. Marilee selle hooaja parimad tulemused olid Estonian Junior Openi VI koht ning mitmed võidud Niitvälja Nike Noortetuurilt. Ainsa tüdrukuna osales ta ka Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste juunioride U16 klassis, kus saavutas VI koha.

Palju õnne!