Uudised

Niitvälja Golfiklubi parimad 2019

Reedel, 1. novembril selgusid Niitvälja Golfi 27. hooaja lõpetamisel selle aasta klubi parimad mängijad. Klubi parimate valikul võeti arvesse mängijate aasta keskmised löögimängu võistlustulemused, HCP areng ning hea esinemine võistlustel.

Vastavalt klubi volikogu liikmete hääletustulemustele, kinnitati 2019. hooaja Niitvälja Golfiklubi parimateks Mattias Varjun, Küllike Varik, Mati Hiis, Ulvi Ingver, Marko Palm, Kristel Ulla, Rainer Boberg, Annika Koitmaa ning Kevin Christopher Jegers.

Palusime meie klubi kaptenitel Ulvi Ingveril ning Joel Rothbergil iseloomustada selle aasta klubi parimaid ning nende saavutusi.

Parim mees – Kevin Christopher Jegers

Parima mehe tiitli sai suurepärase hooaja teinud Kevin Christopher Jegers, kelle säravaim tulemus sel hooajal oli U18 maailmameistrivõistlustel. Kevin tegi Eesti golfi ajalugu, jõudes oma vanuseklassis maailma 16 parema hulka, jagades 9. kohta. Lisaks suurepärased tulemused võistlustelt Finnish Amateur Open (T12), Finnish Tour Final (T6), Finnish Junior Tour (esimesel osavõistlusel T2). Kevini parimad saavutused Eesti golfivõistlustel: Estonian Junior Open U18 vanuseklassi 1. koht ning Estonian Amateur Open ja Estonian Match Play Open võistlustel 2. koht. Tema stabiilne mäng ja HCP paranemine annab vaid lootust, et lähiaastatel suudab Kevin mängida kõrgeimal tasandil, kui mõni teine eestlane siiani.

Parim naine – Annika Koitmaa

Annika Koitmaa on olnud Niitvälja Golfiklubi naiste vaieldamatu liider. Ta mängis hästi Niitvälja Golfiklubi meistrivõistlustel, Niitvälja Karikal ja Eesti Naiste Karikal. Eesti klubidevahelistel meistrivõistlustel tegi Annika meie esinumbrina mõlemal päeval eriti tähelepanuväärse mängu – individuaalne skoor 70 lööki! Annikale kuulub ka selle hooaja Niitvälja Golfi Edetabeli naiste võit.

Parim mid-amatöör mees – Rainer Boberg

Niitvälja Golfiklubi mid-amatööride klassis on mitu tõeliselt heal tasemel mängijat ning nendest parima valimine oli raske. Rainer Bobergi kasuks otsustas lõpuks tema ühtlane ning stabiilne mäng läbi hooaja, HCP paranemine ning Niitvälja Golfi Edetabeli võitmine. Tema selle hooaja parimateks tulemusteks olid Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste 3. koht, Eesti meistrivõistluste 15. koht ja Niitvälja Golfi Edetabeli võit.  

Parim mid-amatöör naine – Kristel Ulla

Kristel Ulla oskas sellel hooajal suurepäraselt vormi ajastada just tiitlivõistlusteks, võites Eesti mid-amatööride meistrivõistlustel ja Niitvälja Golfiklubi meistrivõistlustel kulla ning Eesti mid-amatööride rajamängu meistrivõistlustel hõbeda. Kristel on alati esindanud meie klubi südilt ja nii ka sel hooajal – mängides Eesti klubidevahelistel meistrivõistluste teisel päeval välja suurepärase tulemuse (81 lööki).

Parim meesseenior 50+ – Marko Palm

Seenioride klassis on konkurents tihenenud ning lisandunud on palju uusi häid mängijaid. Siiski oli sel aastal kõige silmapaistvam mängija Marko Palm, kes võitis seeniorklassis nii Niitvälja Golfiklubi meistrivõistlused kui ka Niitvälja Karika. Tema kõrged tulemused on selge märk sellest, et Marko peaks veel pikalt ja aktiivselt golfi mängima.

Parim naisseenior 50+ – Ulvi Ingver

Meie klubi naiskapteni Ulvi Ingveri parimateks saavutuseteks olid sel hooajal Eesti meistrivõistluste 2. koht ja head mängud Eesti Naiste Karikal ning Niitvälja Karikal. Nagu koondise kaptenile kohane, mängis ka tema oma hooaja parima tulemuse (85 lööki) välja klubidevahelistel meistrivõistlustel.

Parim meesseenior 65+ – Mati Hiis

Tänavuse parima meesseenioride 65+ tiitli võitis mees, keda seni teadsime kui väga head fotograafi. Mati Hiisi parimad saavutused olid Estonian Senior Openi 3. koht ja Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste 2. koht. Mati on nagu hea vein, mis aastatega oma väärtust ei kaota. Usume, et just mõnus seltskond, hea tervis ning üle keskmise aktiivne golfiringide arv tõid talle klubi parima tiitli omavanuste seas.

Parim naisseenior 60+ – Küllike Varik

Küllike Varik üllatas sellel hooajal Eesti meistritiitliga seenioride rajamängu meistrivõistlustel. Edukale hooajale lisas punkte hea tulemus Eesti Naiste Karikal ja veelgi parem Niitvälja Golfiklubi meistrivõistluste esimese päeva tulemus (85 lööki), mis tagas talle loomulikult ka 60+ võistlusklassi meistritiitli.

Parim juunior (U21) – Mattias Varjun

Tihe rebimine kogu hooaja vältel oli ka meie juunioride seas, kuid seekord läks aasta parima tiitel Mattias Varjunile. Mattias esines hästi nii kodus kui ka võõrsil – eestlastest parim Niitvälja Karikal (3. koht), Niitvälja Golfiklubi meistrivõistlused (play-off’i järgi 2. koht), Estonian Junior Open (U21-1), Estonian Match Play Open (1. koht), Finnish Junior Tour I (T11), Holland Junior Open (T11). Väga head esitused nii Eestis kui välismaal on andnud kuhjaga kogemusi ning vilumust lihvida mängu kõrgeimale tasemele. Mattiase õppima asumine USAsse teeb temast loodetavasti golfari, kes suudab veel suuri tegusid teha.

(Fotol: Mattiase vend Markus Varjun, kes venna eest auhinnale järgi tuli.)

Palju õnne parimatele!