Uudised

Niitvälja Golfiklubi alustab uut hooaega uute kaptenitega

Eelmise hooaja lõppedes oli kätte jõudnud aeg mil Niitvälja Golfiklubi senised kaptenid Joel ja Ulvi andsid teatepulga edasi Rasmusele ja Kristelile.

Joel oli Niitvälja Golfiklubi meeste kapten alates 2018. aastast, mil Erko Täht tegi talle ettepaneku kapteni roll üle võtta. Joel kaalus seda otsust pikalt ja ütles, et ei taha olla üheski ametis lihtsalt kulgejana. Kui Joel oli ühe aasta kapteni ametit pidanud, siis ütles ta golfi kohta tagasivaatavalt nii: „Ma ei oleks arvanud, et ükski teine spordiala või aktiviteet võib olla sama tähtis või isegi tähtsam kui judo! Aga täna on golf minu jaoks võrdväärselt tähtis. Golf on elulaad – olen ise aktiivne mängija ja püüan ka sellega kursis olla, mis toimub golfis nii Eestis kui ka mujal maailmas.“

Ulvi alustas golfi mängimist kohe kui Niitvälja Golf golfirajad mängimiseks avas.  Oma esimese golfiauhinna saamise lugu meenutab Ulvi selliselt: “Ma ei olnud läbinud golfikursusi ega lugenud golfireegleid. Väliseestlane Heldor tegi kiirkorras elementaarse golfikoolituse ehk näitas, kuidas golfikeppi käes hoida, selgitas, missugust keppi võiks millisel juhul kasutada. Selliselt koolitatuna läksin 5. septembril 1993 oma esimesele võistlusele, milleks oli Niitvälja Karikas. Olin ainuke naissoo esindaja. Igas mängijate grupis oli vähemalt üks inimene, kes oli enne golfi mänginud ja temal tuli meile, algajatele, jooksvalt reegleid selgitada ehk sisuliselt tegime mentorringi. Vaid kahel par-3-rajal õnnestus mul löökide arv ühekohalisena hoida. Minu HCP oli 54 ja sain kokku kolm punkti. Ja, üllatus-üllatus, naiste arvestuses oligi võit käes!“.

Ulvi Ingver on ainus golfimängija, kes on osalenud kõikidel Niitvälja Karika võistlustel aastast 1993.

Kapten Rasmus Kivila pöördumine:

Alustasin golfi mänguga aastal 2000 ja olin üks esimestest, kes tegi green cardi PRO Enrico Villo juhendamisel 1999 aasta lõpus. Golf on üks imelik mäng – kui täna on tunne, et nüüd on sul kõik selge, siis ei ole välistatud, et homme ei õnnestu sul midagi. Selle vähese aja jooksul, kui olen golfiga tegelenud on õnnestunud saada ka mõned medalid Eesti meistrivõistlustelt nii meeste Mid-amatööride kui ka 2022 seeniorite klassis.

Kapteni ameti võtan üle Joel Rothbergilt, kes on klubi tegevust vedanud viimased 6 aastat. Ta on teinud seda suure hingega ja ülihästi. Kunagi oli klubi president austatud mees Rein Sibul, kes pani iga hooaja lõpus kaptenile hinde.🙂 Joel oleks tema käest saanud kindlasti 5+. Suur, suur aitäh sulle Joel, selle suurepärase töö eestl! Kindlasti on väga raske olla sama hea kapten nagu oli Joel Rothberg aga proovin. Kui klubiliikmetel on mõtteid, mida võiks Klubis muuta, andke kindlasti märku.

Soovin kaptenina, et kõik Niitvälja Golfiklubi liikmed oleksid üks pere ja ütleksid üksteisele TERE. Prooviks ka harjutada klubi hoones mütsi ära võtmist. 🙂

Loodan, et teete sellel hooajal palju häid lööke. Kapten Rasmus

Pildil: meeste kapten Joel ametit üle andmas Rasmusele

Kapten Kristel Ulla pöördumine:

Golfiga alustasin pigem juhuslikult 2008.aasta suvel, seega algab tänavu 16. täishooaeg. Selle aja sisse on mahtunud väga palju eriilmelisi golfiemotsioone. Olen tänulik nende kõigi eest!

15 aasta jooksul on õnnestunud saada kaks Eesti meistri tiitlit ning seitse hõbe või pronksmedalit mid-amatööride klassis, viis Eesti meistri tiitlit klubidevahelises naiskondlikus arvestuses ja 4 meistritiitlit Niitvälja meistrivõistlustelt mid-amatööride klassis.

Kaptenina astun väga suurtesse kingadesse, mis eelnevate kaptenite ja eriti 9 aastat seda ametit pidanud Ulvi Ingverist täita on. Iga naistekapten on Niitväljale andnud tükikese, mis on klubist teinud sellise, nagu ta täna on. Soovin seista selle eest, et Niitvälja golfiklubil oleks kõikidele naismängijatele jätkuvalt palju väärtuslikku pakkuda ning luua ja toetada võimalusi meie naiste veelgi suuremaks golfialaseks arenguks.

Tervitades, Kristel

Pildil: naiste kapten Ulvi ametit üle andmas Kristelile

Aitäh Joelile ja Ulvile suure panuse eest Niitvälja Golfiklubi veel paremaks kasvatamisel ning palju jõudu ja jaksu Rasmusele ja Kristelile, meie klubi uutele kaptenitele, klubi veelgi paremaks kasvatamisel.