Uudised

Niitvälja Golfi edetabeli parimad hetkel Joel Rothberg ja Annika Koitmaa

Golfihooaeg hakkab vaikselt lõppema ning jäänud on veel viimased võistlused. Teeme kiire ülevaate Niitvälja Golfi edetabel 2020 hetkeseisust. Edetabelis peame arvestust individuaalsete võistlustulemuste põhjal, meeste ja naiste arvestuses. Üheksa võistlusklassi parimaid autasustame hooaja lõpul Niitvälja Golfi hinnaliste kinkekaartidega!

Edetabeli arvestusse lähevad kõik Niitväljal korraldatavad võistlused ning võistlussarjade osavõistlused, mida mängitakse vastavalt R&A Rules Ldt poolt kehtestatud rahvusvahelistele golfireeglitele. Arvesse võetakse kõik võistlejad, kes osalevad vähemalt ühel Niitväljal korraldatud võistlusel või võistlussarja osavõistlusel. Võistelda võib piiramatu arv võistlusi, aga edetabeli punktiarvestusse arvestatakse 10 parima võistluse tulemus.

Edetabeli võitjad on Niitväljal kõige aktiivsemad võistlejad, kes on osalenud teiste võistluste seas ka tihti EY Niitvälja Golf Tuuril, mis on hea ning mugav võimalus omale punkte teenida. Igal võistlejal on õigus ühele auhinnale, st juhul kui üks ja sama mängija juhib kahes võistlusklassis, siis võidab ta kõrgema võistlusklassi parima tiitli ning teises võistlusklassis saab esikoha temast järgmisel edetabeli kohal asetsev mängija.

14. septembri seisuga on võistlusklasside parimad:

MEHED ja MID-AMATÖÖR MEHED

Meeste klassi esikohta hoiab hetkel 306 punktiga eelmise aasta edetabeli kolmas mees ning mid-amatööride meeste parim Joel Rothberg.  Joel on osalenud sel hooajal kokku 11 erineval võistlusel ja tema keskmine punktisumma ühelt võistluselt on 30,6 (võttes arvesse 10 parimat tulemust). Meeste II kohta hoiab hetkel enda käes eelmise aasta parim mees Rainer Boberg, kes on Joelist maas 21 punktiga, kogusumma 285 punkti (10/28,5). Kuna parimate auhindu anname välja ka mid-amatööride klassis, siis hetkeseisuga oleks Rainer selle klassi esikoha omanik. Meeste klassi kolmandat kohta hoiab hetkel enda käes Robert Weir 259 punktiga.

NAISED ja MID-AMATÖÖR NAISED

Naiste esikohta hoiab enda käes 2019. aasta edetabeli võitja Annika Koitmaa. Annika on osalenud sel hooajal kokku üheksal võistlusel ning tema punktisummaks on hetkel 294 (9/32,7). Teisel kohal eelmise aasta mid-amatöör naiste parim ning üldarvetuses II koha omanik Apawan Chinglek. Apawan on praeguseks hetkeks kogunud punkte 234 (10/23,4). Naiste klassi kolmandal kohal on Ingrid Jegers 181 punktiga (10/18,1).

50+ ja 60+ MEESSEENIORID

Meeste üldtabelis neljandal kohal olev Raivo Velsberg (238 punkti) on sel hooajal teinud hea mängu üheksal võistlusel, mistõttu omab hetkel esikohta nii 50+ kui ka 60+ võistlusklasside lõikes. Raivo saavutus eelmisel hooajal oli samuti meeste üldtabelis neljas koht ning 60+ klassi parim. Tema suurimaks konkurendiks on hetkel Karl Lell, kellel 10lt võistluselt kogutud 233 punkti (10/23,3) ning omab hetkel meeste üldtabelis Raivo järel viiendat kohta. Paremuselt kolmas mees 50+ meeste arvestuses on hetkel Jaanus Turba, kellel üheksalt võistluselt kokku 220 punkti (9/24,4).

50+ ja 60+ NAISSEENIORID

Naiste üldtabeli neljandat ja viiendat kohta jagavad hetkel eelmise aasta naisseeniorite favoriidid Ulvi Ingver (2019. aasta parim 50+ naisseenior) ja Anne Petter (2019. aasta parim 60+ naisseenior). Ulvi on sel hooajal mänginud 12 osavõistlust ning punktisaldoks 178 (10/17,8),  Anne aga 10 osavõistlust ning omab sama punktisaldot. Selge on see, et mõlemale naisele tuleb sel korral taas ühes seeniorklassis võit, sest teised 50+ võistlejad on piisavalt kaugel, et kahe alles jäänud osavõistlusega (EY Niitvälja Golf Tuur) seisu drastiliselt muuta.

PARIM JUUNIOR

Juunioritest on sel hooajal edetabelis kõige enim punkte kogunud Ra Seppel, üheksa mängutulemust ja 227 punkti (9/25,2). Meeste üldtabelis kuulub talle kuues koht! Ra järgi hetkel teisel kohal on noortest golfimängijatest võrdse punktisummaga (210 punkti) Mikk Soomre ja Karl Kreevs. Noored jagavad meeste üldtabelis kümnendat kohta. Tüdrukute parim tulemus edetabelis on Marilee Linnasel, kokku 11 mängu ning punktisummaks 152. Sellega hoiab Marilee naiste üldtabelis hetkel üheksandat kohta.

PS! Edetabeli punktisummat võivad muuta veel kaks EY Niitvälja Golf Tuur 2020 osavõistlust, mis toimuvad 17. ja 24. septembril. Seejärel saame selle hooaja edetabeli punktid lõplikult kokku võtta ning parimad välja kuulutada!

Vaata Niitvälja Golfi edetabeli seisu siit: mehed / naised