Uudised

Niitvälja Golf Match Play 2021 võitjad on Ulvi Ingver ja Karl Kreevs

Selle hooaja HCP rajamäng ehk HCP Match Play tõi Niitväljale võistlema 43 meest ja 16 naist. Alates 1. juunist 2021 toimusid kahes võistlusklassis (mehed ja naised) võistlejate vahel põnevad rajamängu kohtumised. Selle aasta finaali kohtumised olid väga tasavägised ning neist viimane peeti 22. septembril. 

HCP rajamängus võidab raja väiksema löökide netotulemusega mängija. Rajamängu kogu mängu võidab see pool, kes juhib suurema arvu rajavõitudega. Viigi korral alustatakse mängimist uuesti 1. rajast ja mängitakse nii mitu rada kuni selgub võitja.

Meeste finaal toimus 22. septembril Raul Kaljuraidi ja Karl Kreevsi vahel. Võitjaks osutus tulemusega 1up Karl Kreevs. Palju õnne! 

Küsisime finalistidelt ka kommentaare, kuidas finaalkohtumine läks.

Karl Kreevs: “Mäng oli algusest peale keeruline, kuid suutsin minna alguses natukene ette ja sain mängu vabamalt võtta. Võibolla võtsin vahepeal isegi liiga rahulikult ning andsin seetõttu paar rada ära. Raul mängis enda HCP kohta väga hästi ja targalt. Ta oli väga hea finaali vastane kuna me mõlemad läksime finaali ilma pingeta ja saime mängu nautida. Mina tegelikult enda mänguga rahule ei jäänud, aga seekord sellest piisas. Otsustasin võistlusel osaleda kuna mulle väga meeldib match play formaat ja ka sellepärast, et eelmisel aastal langesin varakult välja. Sooviksin lõpetuseks väga tänada oma treenerit Hanna-Mariat, Niitväljat suurepärase võistluse ja väljaku eest ning Rauli väga tasavägise finaali eest!”

Raul Kaljuraid: “Põnev mäng oli, pinge püsis lôpuni. Tundsin, et tegin hea mängu, aga Karl mängis veel paremini. Mängukaaslane jättis sümpaatse ja viisaka mulje ning lisaks väga heale golfimängule näitas ka head pingetaluvust. Soovin talle edu ja kordaminekuid ning järjepidevust edasistel treeningutel.”

Naiste finaalkohtumine toimus 28. augustil meie kahe naiste kapteni Ulvi Ingveri ja Karin Mängeli vahel. Võitjaks tuli Ulvi Ingver tulemusega 1up. Palju õnne!

Siin ka naiste kommentaarid.

Ulvi Ingver: “Match play formaat on minu üks kindlaid lemmikuid. Nii nagu eelnevatel aastatel, nautisin ma seegi kord iga oma kohtumist, mis kõik eranditult olid väga tasavägised. Kariniga kohtusime ka eelmisel aastal ja siis tuli mul kaotusega leppida; sellel aastal õnnestus läbi raskuste võit võtta minul. Veerandfinaalis Olesia juhtis praktiliselt kogu mängu, kuid viimaste radadega suutsin ma mängu võrdsustada ja lisarajal oma pika rajamängu kogemuse maksma panna. Poolfinaal Dairyga kulges samuti ülivõrdselt ja sellel aastal supervormis oleva golfari alistamine nõudis minult parimat mängu, mida hetkel suutsin näidata. Suur rõõm oli teada saada, et finaalis kohtun meie kapteni Kariniga. Mul on tunne, et me mõlemad nautisime seda tasavägist mängu, milles peitus austus golfi ja suuremeelsus kaasmängija vastu. Aitäh sulle, Karin!

Karin Mängel: “Ootasin väga Ulviga kohtumist, sest me oleme ka varasemalt koos match play’d mänginud ning meie hcp-d on ka sarnased. Mängu alustasime mõnusalt par’idega ja kuni 6. rajani olime tasa. See tekitas suts elevust – no millal siis emb-kumb eksib. Kuues rada läks mul hästi ja Ulvil tuli väike error sisse, niisiis sealt edasi tulid erinevused. Peale 9. rada juhtisin paari rajaga, aga siis hakkas mul kehvasti minema ning peale 14. rada oli taas seis viigis.  Lõpp oli väga tasavägine – viimane rada otsustas kõik ning Ulvi sai viimase raja võidu. Kokkuvõtteks võib öelda, et see mäng oli väga põnev ja kindlasti minu üks parimaid mänge sel hooajal. Match play paneb täiesti uude olukorda võrreldes punktimänguga, on pinevam ja sunnib end kokku võtma ning iga löögi tähtsust kaaluma.”

Niitvälja HCP Match Play 2021 parimate autasustamine toimub 6. novembril hooaja lõpetamisel. Esikoha auhinna väärtuseks on 300 eurot, teisel kohal 200 eurot. Auhinnafondi toetab Euronics!

Vaata kõiki match play võistlustulemusi siit – naised / mehed.

Suured tänud kõigile võistlejatele ning julget osavõttu ka järgmisel hooajal!