Uudised

Niitvälja Golf 50+ liiga alustab!

Parimas eas mängijatele korraldatakse 50+ võistlussarja juba kuueteistkümnendat suve! Osalema on oodatud kõik mängijad, kes on võistlussarja alguseks saanud vähemalt 50-aastaseks. Osavõistlused toimuvad kord kuus ning 50+ liiga osavõistluste põhjal peetakse ka liiga edetabelit.  Edetabeli võitjale omistatakse liiga kuninga/kuninganna aunimetus.

Võistlussarja raames toimub kokku kuus osavõistlust. Niitvälja Golf 50+ liiga osavõistluste toimumise aeg ja mänguvormid on järgmised:

  • 24.05 Löögimäng/Scramble* järjestikused stardid 1. ja 10. tiilt
  • 01.06 Punktimäng/ 6+6+6** järjestikused stardid 1. tiilt
  • 20.07 Punktimäng järjestikused stardid 1. ja 10. tiilt
  • 31.08 Löögimäng/ Par 3 järjestikused stardid 1lt tiilt
  • 07.09 HCP löögimäng järjestikused stardid1. ja 10. tiilt
  • 28.09 Punktimäng järjestikused stardid 1. ja 10. tiilt

Osavõtutasu:  hooaja tasu 150 € (6 osavõistlust),  1 osavõistlus 29 €

ESIMENE OSAVÕISTLUS

Niitvälja Golf 50+ liiga esimene osavõistlus toimub teisipäeval, 24. mail. Mänguvormiks on võistkondlik HCP löögimäng Scramble formaadis, järjestikused stardid 1. ja 10. tiilt alates kella 14:30st.  Võistkond koosneb neljast mängijast. Võistkonna liikmed loositakse võistluskomitee poolt.

Võistkonna PHCP arvutamine:
1. Arvutatakse võistkonna liikmete korrigeeritud PHCP summa.
– Mängija A (madalaim HCPI tiimis) – 20% mängija PHCP-st
– Mängija B (teiseks madalaim HCPI tiimis) – 15% mängija PHCP-st
– Mängija C (kolmandaks madalaim HCPI tiimis) – 10% mängija PHCP-st
– Mängija D (kõrgeim HCPI tiimis) – 5% mängija PHCP-st

2. Võistkonna liikmete korrigeeritud PHCP summa jagatakse kahega ja ümardatakse lähema täisarvuni. Võistkonna PHCP ei saa olla kõrgem kõige madalama HCP-ga mängija PHCP-st.

Scramble reeglid sellel võistlusel:
Kõik sooritavad avalöögi avalöögialalt ja pärast avalööki valib võistkond oma hinnangul parimas kohas oleva palli. Palli asukoht tähistatakse ja palli lööja mängib esimesena valitud palli tema asetsemise kohast. Seejärel kukutatakse võistkonna mängijate pallid vabas järjestuses, kuid maksimaalselt ühe kepipikkuse kaugusele tähistatud kohast, kuid mitte lähemale lipule ja mitte parendades asukohta ehk juhul, kui esialgne pall on rahvis, siis tuleb ka teised pallid kukutada rahvi. Sama kehtib foregreenile kukutamise kohta (bunkris võib palli asetada, ei pea kukutama).

Iga võistkonna mängija mängib tema kukutatud palli. Mäng jätkub samal viisil, välja arvatud griinil, kus pallid asetatakse griinile samale asukohale, kus oli valitud pall. Liivatakistustes taastatakse pallidel sama asukoht nagu valitud palli asukoht; kui valitud pall on jalajäljes, siis kõik löövad oma palli jalajäljest. Võistkond peab valima vähemalt kolm avalööki igalt võistkonna liikmelt.

Erivõistlused:

  • Lähim lipule 2. rajal, ühises arvestuses.
  • Lähim lipule 11. rajal, ühises arvestuses.
  • Pikim avalöök 18. rajal, naised/mehed eraldi  arvestuses

Tutvu sarja võistlusjuhendiga SIIN ning pane end kiirelt kirja SIIN, sest registreerimine lõpeb pühapäeval 22.mail kell 23.55!

Niitvälja Golf 50+ liiga edetabel: 50+ liiga toimub läbi hooaja ja sarjast läheb edetabeli arvestusse nelja parima osavõistluse tulemused. Liiga edetabelit peetakse individuaalses arvestuses kolmes võistlusklassis. Võistkondliku võistluse puhul saavad ühe tiimi mängijad võrdse arvu punkte. Kui võistleja võistlusklass hooaja jooksul muutub , siis kokkuvõttes arvestatakse tema tulemus selles klassis, millises klassis saavutatuid tulemusi läheb arvesse enim. Kui tulemusi on mõlemas võistlusklassis võrdselt, siis arvestatakse kokkuvõtvaid tulemusi selles klassis, milles võistleja hooaega alustas.

Niitvälja Golfi edetabeli arvestus: tulemuste põhjal saavad võistlejad punkte Niitvälja Golfi edetabelisse.