Uudised

Kuuest viis Eesti meistrivõistluste medalit Niitvälja Golfi mängijatele

Täna lõppesid Pärnus, Valgeranna golfiklubis Eesti meistrivõistlused löögimängus. Kolme päeva jooksul said võistlejad kogeda läbivettinud riideid, tormi-iile ja viimasel päeval suvist päikesepaistet. Viimasele päevale starditi neljastes flightides ning meeste arvestuses koosnes finaalgrupp vaid Niitvälja Golfitähtedest: Carl Enn Hellat, Mattias Varjun, Kevin Christopher Jegers ja Timo Raukas. Tulise lahingu pidasid maha Carl Enn Hellat, kes oli pärast 15 raja läbimist -7 ning teisel poolel vastas talle võimsalt Kevin Christopher Jegers 5 birdiega (seal hulgas kõik kolm viimast rada). Võistlus lõppedes 18. rajal jäi Carli päevatulemuseks – 5 ja võistluse kokkuvõttes -7 ning Kevinil päevatulemus – 4 ja võistluse kokkuvõttes -5. Väärika kolmanda koha mängis välja Mattias Varjun kogutulemusega -1, millega saavutati esmakordselt Eesti golfi ajaloos olukord, kus kõik Eesti meistrivõistluste medalid anti välja tulemustega alla PAR’i.

Kiita tuleb ka teisi Niitvälja mängijaid, sest esikümnesse mahtus tervelt 8 Niitvälja võistlejat. Lisaks esinelikule olid nende 8 seas veel kõige noorem Golfitäht Markus Varjun, pikki aastaid Niitvälja värve edukalt kaitsenud Martin Järve ning Marten Palm. Parima lihtsureliku tiitli pälvis üheksanda kohaga klubi kapten elect Joel Rothberg – õnnitlused!

Naiste arvestuses pidasid läbi kolme päeva haarava duelli maha Annika Meos ja Liis Kuuli, kes mängisid kogu kolmanda päeva löök löögis ning lõpetasid mõlemad päeva tulemusega 73 ehk +1. Kokkuvõttes piisas sellest 1 löögiliseks eduks Annika Meosele, kes võttis Liisilt Eesti meistritiitli tagasi enda kätte (Liis Kuuli võitis 2016.a ja Annika Meos viimati 2015. a.). Meistritiitli võitmisele aitas kindlasti kaasa 8. rajal löödud hole-in-one. Naiste esikümme oli selles mõttes sarnane meeste omaga, et ka siin oli esikümnes tervelt 7 golfitari Niitväljalt. Naiste arvestuses nn. lihtsureliku tiitli puhul tasub esile tõsta Karin Mängeli südikat esitust ja 8. kohta. Õnnitlused kõigile võitjatele ja kaptenitel Erko Tähel ning Ulvi Ingveril läheb nüüd päris keeruliseks klubi esindusvõistkondade kokkupanemine klubidevahelistes meistrivõistlusteks, mis toimuvad Niitväljal 9. ja 10. septembril.