Uudised

Kuidas naisena hoida head tervist ja olla aktiivne?

Tõenäoliselt soovib iga naine näha välja värske, kauni jume ja hea figuuriga. Kui spordiklubide rühmatreeningud on sind ära tüüdanud, siis proovi midagi uut, millel on vaat et isegi rohkem hüvesid – golfimäng.

Golf on ideaalseks ajaveetmise võimaluseks, sest sel on mitmeid tugevusi, mis on olulised just naistele – hea figuur ja tervislik seisund mõõdukast liikumisest, esteetiliselt kaunis spordiala, mis paneb tundma end ilusana, hea jume värskes õhus viibimisest ja uued tutvused sotsiaalsest mängust.

Tegemist on spordialaga, mis sobib igale vanusele ja ei eelda eelnevat kogemust ega tugevat sportlikku vormi. Kui sa tahad hoida end tervena, põletada kaloreid ja samal ajal sõpradega kvaliteetaega veeta, siis on golf sinu jaoks loodud!

  • Sõprus ja tugi

Golf on ideaalne viis, kuidas sõbrannadega mõnusasti aega veeta – huvitavad jutuajamised golfiradadel jalutades, pärast mängu mõnus saun ja pokaal veini klubihoones. Piisavalt aega vestlemiseks teeb sellest kindlasti ühe sotsiaalseima spordiala, mis kunagi leiutatud. Mängu kõrvalt jääb küllalt aega suhtlemiseks ja lõbutsemiseks, mistõttu sobib golf ideaalselt uute tutvuste loomiseks või olemasolevate sõprussuhete kinnistamiseks. Golfis kasutatakse unikaalset mängutaseme (handicap) süsteemi, mis võimaldab erineva tasemega inimestel koos mängida kas sotsiaalselt või üksteise vastu.

  • Püsi aktiivne

Golf põletab kaloreid ja aitab sul end aktiivsena hoida, vormis püsida, kolesterooli alandada, südamehaiguste riski vähendada ning uuringud näitavad, et golf võib isegi pikendada eluiga. Keskmise golfimängu ajal jalutad umbes 6-8 kilomeetrit, põletad vähemalt 900 kalorit ja astud rohkem kui 10 000 sammu. Terviseinstituudid (NHS) on seadnud soovitatava normi, et iga inimene peaks hea tervise tagamiseks tegema nädalas 150 minutit mõõdukat trenni. Golfi mängides saavutad selle normi kergelt!

  • Aeg värskes õhus

Keha vajab D-vitamiini, mida saab vabas õhus olles. D-vitamiin on tervise jaoks ülioluline ning meie keha suudab seda loomulikul kujul toota siis, kui oleme päikesevalguse käes. On teaduslikult tõestatud, et õues treenimine parandab tuju, alandab stressitaset ja tõstab enesekindlust. Kuna golfi mängida on lõbus, ei tundu see ka tüütu kohustusena, tänu millele muutub treenimine sinu jaoks meeldivaks ja eluaegseks harjumuseks. Golf on sport, kus kohtuvad värske õhk, imeilusad loodusvaated, sõprussuhted ja fitness.

  • Hoolitse oma luude eest

Statistika näitab, et naisi, kes saavad vanemaks kui 50 eluaastat, hakkavad kimbutama nõrkadest luudest tingitud vaevused. Tänu tempokale jalutusele ja golfilöögi liigutusele aitab golfi mängimine aga luid tugevdada ning luuhõrenemise riski vähendada.

  • Elustiil

Golf avab uksed võrratule elustiilile – sul on võimalus külastada üle maailma imeilusaid kohti ja golfiklubisid, millest paljudel on lisaks suurepärastele väljakutele ka imeliste maitsetega restoranid ja moodsad terviseklubid. Golfiklubi liikmena saad alati osa meeldivast atmosfäärist, erinevatest kasulikest pakkumistest ja rohketest kontaktidest.

  • Võistlusmoment

Golf võib olla sulle isiklikuks väljakutseks, pakkudes võimalust võistelda klubisiseselt, maakondlikul või üleriigilisel tasemel. Võistlusest saab osa võtta ka paaris või suurema meeskonnaga. See on hea alternatiiv või lisasport teistele spordialadele, sest treenib hoopis teistsuguseid lihaseid kui paljud muud treeningud ning lisaks füüsilisele koormusele pakub golf ka väga head vaimset puhkust.