Uudised

HCP Match Play 2020 võitjad on Anu Leisalu ja Marek Lemsalu

29. juunist alustasime Niitväljal võistlusega HCP rajamäng ehk Match Play 2020. Kahe kuu jooksul toimusid kahes võistlusklassis (mehed ja naised) võistlejate vahel põnevad rajamängu kohtumised. Kokku osales sel hooajal HCP Match Play’l 46 meest ja 17 naist.

HCP rajamängus võidab raja väiksema löökide netotulemusega mängija. Rajamängu kogu mängu võidab see pool, kes juhib suurema arvu rajavõitudega. Viigi korral alustatakse mängimist uuesti 1. rajast ja mängitakse nii mitu rada kuni selgub võitja.

Meeste finaal toimus 2. septembril Joel Rothbergi ja Marek Lemsalu vahel. Võitjaks osutus tulemusega 1up Marek Lemsalu. Palju õnne!

Küsisime finalistidelt ka kommentaare, kuidas finaalkohtumine läks.

Marek Lemsalu: ”Match Play turniiril osalemine oli mulle esmakordne kogemus ja pean tunnistama, et finaali jõudmist ja selle võitmist ei osanud ma küll oodata. Saades teada, et minu finaalivastaseks on meie klubi kapten Joel Rothberg, siis olin juba kindel korralikus võitluses. Tulenevalt meie HCP vahest oli minul kümnel raskemal rajal üks lisalöök ja see lubas mul mänguplaani kaitsvamalt üles ehitada. Joeli taktika oli loomulikult ründav, tema võitluslikkus  ning rasketest olukordadest välja tulemine innustas mindki endast maksimumi andma. Mäng oli algusest peale suhteliselt tasavägine ja kumbki suurelt ette rebida ei suutnud. Väike murre minu kasuks tuli 15. ja 16. rajal, kus mul olid varuks lisalöögid ja õnnestus 2up ette minna. Kuid sellega asi ei lõppenud, sest Joel võitis 17. raja, seega mängu võidu või lisaraja mängimine sõltus 18. raja tulemusest. Viimane rada õnnestus mul Joeliga viiki mängida ja nii see võit siis sel korral tuli. Siinkohal tahan tänada kõiki oma Match Play vastaseid ja kohtume juba uutel võistlustel!”

Joel Rothbergi kommentaar: “Marek mängis väga hästi ja targalt (oli tal ju 10 lööki ette kasutada), ühtegi ülemäärast riski ei võtnud ning kogu mäng oli väga stabiilne. Mina seevastu pidin riskima. Kahjuks oli minu mäng kvaliteedi osas üks viimase aja kehvemaid, mistõttu oli keeruline seda vahet tasa saada. Viimasel rajal oli mul veel võimalus ka lisarajale minna, kuid Marek chippas 12-14 meetri pealt kenasti sisse ja võttis väärika võidu. Olen kindel, et Marek mängib end järgmisel aastal single´ks ja võtab tulevikus veel mitmeid võite. Marekiga on väga muhe koos mängida ja sel päeval oli tema kindlalt parem mängumees.”

Naiste finaalkohtumine toimus 30. augustil Anu Leisalu ja Ingrid Jegersi vahel. Võitjaks tuli Anu Leisalu tulemusega 3&2. Palju õnne!

Anu Leisalu kommentaar: “Match Play mänguvorm oli minu jaoks esmakordne, meeldis võistlustlik tunne, kogu rada oli seesmiselt väljakutsuv. Pingutasin ja keskendusin rohkem kui tavamängus. Põnev väljakutse oli mängida sinistelt tiidelt, hoopis teine mäng! Minu mängukaaslane Ingrid oli tore ja sõbralik, meil ei tekkinud võimendatud pinget, et nüüd peaks ilmtingimata keegi meist võitma. Oli mõnus mängida!”

Ingrid Jegersi kommentaar: “Enda finaalmänguga kahjuks rahule ei jäänud, oleksin oodanud natuke paremat mängu, kuna eelnevad mängud olid väga hästi läinud.  Aga match play on teadupärast natuke teistsugune mänguvorm, mistõttu lõpptulemus on tihtipeale midagi muud kui ootad. Tegin liiga palju vigu ja apsakaid ning mängukaaslasel oli võimalus need enda kasuks pöörata. Minu finaalkohtumise mängukaaslane Anu oli väga tore ja mängis oma mängu hästi, oskas etteantud viite rada väga hästi ära kasutada. Ilm oli mängimiseks hea, nii et selle kaela ei saa ka midagi ajada.”

Niitvälja HCP Match Play 2020 parimate autasustamine toimub 30. oktoobril hooaja lõpetamisel. Esikoha auhinna väärtuseks on 300 eurot, teisel kohal 200 eurot. Auhinnafondi toetab Euronics!

Vaata kõiki match play võistlustulemusi siit – naised / mehed.

Suured tänud kõigile võistlejatele ning julget osavõttu ka järgmisel hooajal!