Uudised

HCP Match Play 2019 võitjad – Ulvi Ingver ja Robert Weir

14. juunist alustasime Niitväljal võistlusega HCP rajamäng ehk Match Play 2019. Kolme kuu jooksul toimusid kahes võistlusklassis (mehed ja naised) võistlejate vahel rajamängu kohtumised.

HCP rajamängus võidab raja väiksema löökide netotulemusega mängija. Rajamängu kogu mängu võidab see pool, kes juhib suurema arvu rajavõitudega. Viigi korral alustatakse mängimist uuesti 1. rajast ja mängitakse nii mitu rada kuni selgub võitja.

Sel hooajal osales HCP match play’l 48 meest ja 8 naist. Meeste finaal peeti 8. septembril Robert Weiri ja Janno Pajo vahel. Võitjaks osutus tulemusega 3&1 Robert Weir. Palju õnne!

Küsisime mängijatelt ka kommentaare, kuidas finaalkohtumine läks ning kas nad plaanivad ka järgmisel aastal võitlussarjas osaleda.

Robert Weir: ” Mulle väga meeldib match play formaat ja arvan, et seda on Eesti golfis liiga vähe kasutusel. Arusaadav on selle võistlusega kaasnevad ajalised piirangud, aga see on mänguvorm, mis mind golfis köidab. Üks ühe vastu heitlus, kus lisaks golfioskusele on olulisel kohal ka oma vastase tundmine. Meie viimane mäng Janno Pajoga oli kogu 18 raja jooksul väga põnev ja pingeline. Peale üheksandat rada olin ma väga pettunud, sest olin kolme rajaga Jannost maas. Võitlesin nii nagu suutsin, kuigi vastane oli  tugev ja väga keskendunud. 10. raja mängisime viiki ja siis hakkas mänguõnn pöörduma. Võitsin rajad 11, 13, 14, 15, 16 ja mäng lõppes 17ndal kaheksa meetrise puttiga. Kindlasti olen järgmisel aastal oma tiitlit kaitsmas!”

Janno Pajo kommentaar: “Oli tõesti väga meeldejääv võistlus. Varem ma ei ole HCP match play’l osalenud, minu jaoks uus ja põnev formaat, mis osalt justkui peaks andma eelise kõrgema HCP-ga mängijale, kuid koefitsiendi ja ehk ka mängukogemuse tõttu jõudsid kaugemale pigem madalama HCP-ga mängijad. Otsustasin mängida seetõttu, et mulle on match play formaat alati sobinud, olgu see siis HCP või scratchi põhine. Üsna unustamatud mängud on olnud just löögimängu formaadis, nii Eesti Meistrivõistlustel kui klubi esindades ning põnevaid heitlusi oli oodata ka nüüd. Põnev oligi, näiteks kahes esimeses ringis jõudsin edasi alles viimasel griinil. Kaks järgmist edenesid oluliselt paremini. Finaal oli põnev, suutsin poole mängu jooksul saavutada 3-rajalise edu, kuid endale ootamatult lasin alates kümnendast rajast fookusel veidi langeda ja selle edu järgmise viie raja jooksul tasa mängida. Robert mängis teise poole väga hästi. Tunnustus Robertile! Usun, et osalen ka järgmisel aastal.”

Naiste finaalkohtumine toimus 15. augustil Ulvi Ingveri ja Kairi Rätsepa vahel. Võitjaks tuli Ulvi Ingver tulemusega 2&1. Palju õnne!

Ulvi Ingveri kommentaar: “Kõik minu rajamängu kohtumised olid väga tasavägised. Kolmest kaks said lõpplahenduse alles viimasel rajal ja üks eelviimasel. See tähendab, et HCP match play mänguvorm on hea lahendus klubivõistluse puhul. Võitja ei ole ettearvatav ja üldjuhul on tegemist lõpuni huvitavate heitlustega. Miks ma otsustasin match play’d mängida? Võiks üles lugeda palju põhjuseid: rajamängus ei võistle sa iseendaga (nagu enamusel golfivõistlustel) vaid konkreetselt teise mängijaga, match play on ettearvamatum, põnevam jne. Kõige olulisem põhjus minul kaptenina on naismängijate innustamine ja ka õpetamine selles mitte nii tavapärases mänguvormis. Kohtumistel sõprusklubidega või koondiste kokkupanekul püüan eelkõige valida meie klubi tiimidesse mängijad, kes on esmalt osa võtnud klubisisestest rajamängu võistlustest, sest siis olen kindlam, et võistlejad teavad, mida kujutab endast match play formaat. Arvan küll, et ka järgmisel aastal olen sellest võistlusest osa võtmas.”

Kairi Rätsepa kommentaar: Osalesin rajamängu võistlustel naiste kapteni Ulvi soovitusel ja selleks, et saada uusi tuttavaid mängupartnereid. Lisaks oli eesmärk end proovile panna. Kui saan, siis kindlasti osalen järgmisel aastal. Finaal oli huvitav, kuigi oma mänguga ma rahule ei jäänud. Samas sain õppida ja kogemusi, kuidas seda mänguformaati üldse mängitakse. Match play ongi psühholoogiliselt raskem ja pinge mängides suurem, kui tavalise golfimängu puhul. Kõik mängijad, kellega loos mind kokku viis, olid toredad mängukaaslased ja lisaks väga head mängijad. Ja mängud olid üldiselt pingelised. Esimene kohtumine lõppes lausa esimesel lisarajal ehk 19. rajal. Kokkuvõttes võib öelda, et soovitaksin seda võistlust teistele ning mul on väga hea meel, et osalesin. Eraldi tänud kapten Ulvile!”

Niitvälja HCP Match Play 2019 parimate autasustamine toimub 1. novembril hooaja lõpetamisel Kultuurikatlas. Esikoha auhinna väärtuseks on 300 eurot, teisel kohal 200 eurot.

Vaata kõiki match play võistlustulemusi siit – naised / mehed.

Suured tänud kõigile võistlejatele ning julget osavõttu ka järgmisel hooajal!