Uudised

Greenkeeping’u sügistalvised tööd Park-väljakul (vol 1. Tiigid)


Kevad ja golfihooaeg 2019 ei ole enam kaugel. Seetõttu on just õige aeg rääkida sügistalvistest töödest meie Park-väljakul, mida sel aastal on tehtud päris palju. Täna räägime töödest meie Park-väljaku tiikidega.

Hooaja küsitluse tulemuste põhjal pidas 80% Niitvälja mängijatest tiikide puhastamise/süvendamise töid oluliseks või väga oluliseks. Meie jaoks on tiigid olnud selle aasta töödest üheks prioriteetsemaks.

Kes on Niitväljal hiljuti golfi mänginud, see juba teab, et sügisel 2018 algasid suuremahulised tööd meie Park-väljaku tiikide puhastamiseks ja süvendamiseks. Lisaks silmailu ja mitmekülgse mänguelamuse pakkumisele, on meie väljakule rajatud tiigid olulised drenaažisüsteemide heaks toimimiseks. Tiikidesse kogutavat vett kasutame väljaku kastmiseks. Tehtavate tööde tähtis lisaboonus on järjest ilusam Park-väljak. Kõik ikka selleks, et golf oleks Niitväljal veel nauditavam. 

Tänase seisuga on korrastatud järgmised tiigid:

  • esimese raja tiik;
  • neljanda ja viienda raja vahel paiknev tiik;
  • viienda ja seitsmenda raja vahel paiknev tiik;
  • kümnenda raja griini taga paiknev tiik;
  • kaheteistkümnenda raja tiik;
  • seitsmeteistkümnenda raja väike tiik.

Tiikidega tehtud töö on andnud meie väljakule palju juurde. Eks seda saab iga mängija juba varsti ise hinnata!

Selleks, et korda tehtud tiikide kaldad püsiksid hooldatud on vajalik vastav eritehnika. Oleme soetanud uue poomniiduki, mis peaks käesoleva hooaja alguses Niitväljale jõudma. Poomniiduki soetamist toetab Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfond (EAFRD).