Uudised

Golfisõprade Klubi – Niitvälja noortegolfi toetajad

Olles Niitvälja mängija, oled ehk kuulnud lühendist GSK või on sul olnud võimalus osaleda GSK Invitationalil? Tegelikult teavad aga vähesed, kes on selle klubilise liikumise taga ja kui palju on see sõpruskonnana tegutsev klubi viimaste aastate jooksul Niitvälja noortegolfi panustanud.

Seoses läheneva, järjekorras juba seitsmenda heategevusliku võistlusega GSK Invitational, toome Sinuni lühikese intervjuu GSK liikmetega – kuidas selline tänuväärt ettevõtmine alguse sai ja miks nad seda teevad.

Millal GSK asutati? Kelle algatusel? Miks te seda teete?

MTÜ Golfisõprade Klubi (GSK) asutati 2000. aasta suvel. Asutajaliikmed olid Niitvälja Golfiklubi liikmed Kaarel Sibul, Tõnu Pärna, Mart Saa ja Mark Mägi. GSK loojate eesmärk oli luua väikene sõpruskond, mille ühisnimetajad on golf ja sellega kaasnev tegevus. Esialgsest koosseisust on tänaseks saanud 12-liikmeline klubi, 12 on ka MTÜ põhikirja järgne maksimaalne liikmete arv. 18 aasta jooksul on klubil välja kujunenud oma traditsioonid, eeskirjad, võistlused ja ühised reisid ning klubi korraldab ka heategevuslikku golfivõistlust GSK Invitational.

Miks otsustasite hakata korraldama GSK Invitationali võistlust?

GSK liikmed on kõik suured golfisõbrad ja golf on klubiliikmete elus tähtsal kohal. Golf on andnud meile palju uusi sõpru-tuttavaid, tervist, emotsioone, väljakul on tehtud äri ja kindlasti oleme tänu golfihuvile saanud palju reisida.

Mingil hetkel tekkis liikmetel tunne, et oleks aeg ise golfimängu panustada ja proovida toetada spordiala arengut Eestis. Nii tekkis GSK Invitationali võistlus, kuhu on kutsutud GSK liikmete sõbrad, äripartnerid, Eesti golfielu edendajad ja eestlastest profimängijad. Võistlus on heategevuslik ja seal kogutud annetatud raha läheb Niitvälja noortegolfi toetuseks. Oleme korraldanud võistlust kuuel aastal ja kui esimesel aastal suutsime koguda Niitvälja noortele umbes 3000 eurot, siis 2018. aasta võistlusel kogunes annetusi juba üle 23 000 euro – siinkohal on hea võimalus tänada kõiki meie võistluste osavõtjaid annetuste eest. Aitäh!

Kas GSK toetab veel kedagi?

2018. aastast otsustasime toetada ka ühte lootustandvat noormängijat – koostöös Eesti Golfi Liiduga aitame katta Niitvälja klubiliikme Carl Enn Hellati võistlus- ja reisikulusid. Nimetatud koostöö kestab järgmised kaks aastat, kuni Carl läheb õppima ja treenima USA ülikooli. Lisaks on GSK Invitationali korraldajad esimesest võitlusest peale võtnud suuna toetada ka Eesti kunsti – võistluste auhinnad pärinevad tuntud Eesti keraamikutelt, graafikutelt ja maalikunstnikelt.

Fotol GSK liikmed (vasakult paremale): Laur Lubja, Mark Mägi, Tõnu Pärna, Anders Anderson, Raul Kirjanen, Taavi Pihlakas, Kaarel Sibul, Mart Saa, Marko Viirand, Jaanus Kosemaa, Ain Adamson, Aivar Köök.

Fotograaf: Kadri Palta