Uudised

Estonian Amateur Open toob kokku Baltikumi paremiku

Sel laupäeval Niitvälja Golfis algaval Estonian Amateur Openil by Tallink võistlusel, on riigipiiril kehtivate piirangute tõttu sel korral stardis sisuliselt kogu Baltikumi golfimängijate paremik. 78 võistlejat alustavad meeste ja naiste klassis võitlust maailma edetabeli (WAGR) punktide nimel ning koha eest rändkarikal, kus eelnevalt on nimed aastast 2004. Parimad selguvad kolmepäevase võistluse käigus esmaspäeva pärastlõunaks. Pealtvaatajate keelu tõttu saab võistlusele kaasa elada vaid distantsilt.

16 korda peetud võistlusel on nii meeste, kui naiste klassis rännanud võidutrofee kogunisti 14 korral Eestist välja. Meeste klassis suutis viimati võidu koju jätta Egeti Liiv (2015) ning 2006. aastal sai samaga hakkama Paul Põhi. Naiste klassis on kahel korral võidutsenud Mari Suursalu (Rauna), aastatel 2005 ja 2007.

Meeste klassi favoriitidest rääkides tuleb kõigepealt ära mainida Eesti koondislased, koduväljakul mängivad Kevin Christopher Jegers (eelmise aasta 2. koht, WAGR 919), Carl Hellat (2018. aasta 3. koht, WAGR 2490) ning eelmise aasta Eesti meister Joonas Juan Turba (WAGR 846). Kindlasti omad võimalused on ka teistel osalevatel koondislastel, kel kõigil tasemenäitajad tänaseks plussis – Richard Teder (WAGR 845), Timo Raukas (WAGR 2363), Markus Varjun (WAGR 3423), Ken-Marten Soo (WAGR 4378). Nende kõige kibedamaks konkurendiks tuleb pidada WAGR edetabelis meesvõistlejatest kõrgeimat, 722. kohta hoidvat Gediminas Markevičiusust Leedust, kes on võitnud nii Latvian kui Lihtuanian Amateur Openi, kuid võitmata on veel Estonian Amateur Open. Eelmisel aastal asus ta enne viimast päeva küll nelja parema hulgas, kuid viimase võistluspäeva väga karm ilm kukutas leeduka üheksandale positsioonile. Puudujatest antud tingimustes, kuna kahjuks ei saa tiitlit kaitsma tulla näiteks Ilari Saulo, kel õnnestus eelmisel aastal võita ka Soome meistritiitel, tuleb ennekõike ära mainida Mattias Varjun (WAGR 1217). Sel talvel USA ülikoolis õpinguid alustanud koondise kapten pidi võistlusest loobuma põlve pärast, mis annab tunda eelmisel kevadel saadud trauma tõttu.

Naiste klassi favoriitidest rääkides tuleb alustada aga leedulannast Gilė Bitė Starkutėst, kes hoiab maailma edetabelis kogunisti 237. kohta ning ta händikäp on +3,2. Temagi alustas eelmisel aastal õpinguid Arizonas ning näitas talvel kohati väga head taset USA ülikoolide võistlustel. Tema võidusoovi soovivad ennekõike rikkuda Eesti naiste koondise kolmik Anete Liis Adul (WAGR 1825), Mariliis Palm (WAGR 2340) ja Karola Soe. Lisaks neile neljale on kindlasti oma sõna sekka öelda ka Lätis elaval, kuid Venemaad esindaval Marta Siļčenkol (eelmise aasta kolmas, WAGR 2453) ja Katrīna Jana Gustafssonel.

Kokku osaleb võistlusel 15 WAGR edetabeli mängijat.

Võistlejate nimekiri: https://www.golfbox.dk/livescoring/tour/?language=1061#/competition/2435100/players

  1. päeva stardiajad: https://www.golfbox.dk/livescoring/tour/?language=1061#/competition/2435100/teetimes/1/0
  2. päeva stardiajad: https://www.golfbox.dk/livescoring/tour/?language=1061#/competition/2435100/teetimes/2/0

Teksti autor: Eesti Golfi Liit
Fotol: Eesti golfikoondis 2020

Foto: Reane Evert (Eesti Golfi Liit)