Uudised

Eesti rajamängu meistriteks tulid Mattias Varjun ja Hannah Õunap

Möödunud nädalavahetusel, 3.-5. juunil toimusid Niitvälja Golfis käesoleva aasta Eesti rajamängu meistrivõistlused (Match Play Open 2022). Kolm päeva täis põnevaid rajamängu kohtumisi, kus nii mõnegi medali omaniku väljaselgitamiseks läks vaja lisaradasid.

Meeste klassis võidutses oma 22. sünnipäeva tähistanud Mattias Varjun, kes alistas finaalis noorema venna Markuse 2/1. Mõlemad vennad on Niitvälja Golfiklubi kasvandikud ning Mattiasele on see teiseks rajamängu meistritiitliks. Varasem pärines 2019. aastast. Pronksmedal läks Richard Tederile (Estonian Golf & Country Club), kes esimesel lisarajal suutis võita Marten Palmi (Niitvälja Golfiklubi).

Naiste klassis läks aga võitja selgitamiseks vaja lausa kolme lisarada. Lõpuks suutis paremuse maksma panna vaid 13-aastane Hannah Õunap (Valgeranna Golfiklubi), jättes teiseks tiitlikaitsja Anete Liis Aduli (Estonian Golf & Country Club). Pronksmedali sai seekord enda valdusse Karola Soe (Saaremaa Golf & Country Club).

Eesti mid-amatööride rajamängu meistriteks said Rae Golfiklubi mängijad  Martin Järve ja Anne Nõmmik. Meeste mid-amatööride hõbe tuli tulemusega 5&4 meie klubi kaptenile Joel Rothbergile ning pronks läks  Tarmo Kivile (Rae Golfiklubi). Naiste võistluse hõbe ja pronks tulid mõlemad Niitvälja Golfiklubi liikmetele, vastavalt Kristina Kuzmenokile ja Kristel Ullale.

Kõige kogenumate mängijate ehk seeniorite rajamängudes kasutasid Niitvälja Golfiklubi esindajad koduväljaku eelise ära ning võitjateks krooniti klubiliikmed Rasmus Kivila ja Ulvi Ingver. Meeste klassi hõbemedal läks Raivo Velsbergile (Reval Golf Club) ning pronks Jaanus Turbale (Reval Golf Club), kes alistas Niitvälja Golfiklubi esindaja Karl Lelle 1UP resultaadiga. Naiste klassis sai võidu meie naiste kapten Ulvi Ingver, kel enda sõnul vaid see tiitel kogust veel puudus. Hõbemedal Anneli Eskenile (Estonian Golf & Country Club) ning pronks Anu Uuemõisale (Estonian Golf & Country Club).

Tekst: Eesti Golfi Liit/ Niitvälja Golf