Uudised

Eesti löögimängu meistriks krooniti Sander Aadusaar

Möödunud nädalavahetusel peeti Rae Golfis kolm päeva väldanud 30. Eesti löögimängu meistrivõistlused golfis, kus võitjateks krooniti Sander Aadusaar (Niitvälja Golfiklubi) ning Triin Marleen Ustal (Rae Golfiklubi). Lisaks Sandri edukale tulemusele, sai pingelise võitluse tagajärjel meeste klassi hõbemedali kaela Markus Varjun ning pronksi Kevin Christopher Jegers.

Meeste viimasel päevale läks liidrina vastu Markus Varjun, kes avapäeval oli püstitanud Rae golfiväljaku uue rekordi 64 löögiga, mis on ka uueks Eesti meistrivõistluste ühe päeva rekordiks. Tema edu, lähima jälitaja Sander Aadusaare ees, oli turvalisena tunduv viis lööki. Markus alustas viimast päeva kahe birdiega, kuid Aadusaar vastas teisel ja kolmandal rajal samuti birdiedega, neist teine sündis chip in abil. Aadusaar keeras radadel 7-9 vinti veel peale ja tegi kolm birdiet järjest ja kuna Varjun eksis 8-9 rada bogeydega oligi poolel maal viik majas. Aadusaare birdie 13ndal rajal viis ta esimest korda ette ning birdie viimasel rajal tähendas koguskooriks viimasel päeval 66 lööki, mis kindlustas talle kolmanda meistritiitli. Kahe esimese päeva 69 ja 71 lööki tähendasid kogusummaks -10. Markus Varjun pidi aina enam hakkama seljataha vaatama, kuna Jegers lähenes ohtlikult. Viimasel rajal omas Jegers oma birdie putil võimalust viigistada lõppskoor Varjuniga, mis tähendanuks hõbemedalit talle, kuid Jegers eksis ning seega jäi hõbemedal seekord tiitlikaitsjale ning pronks Jegersile. Markus Varjuni lõpptulem -8 (64, 71, 73). Jegersil -7 (68, 74, 67). See oli kolmas kord Eesti MV ajaloos, kui medali saamiseks tuli mängida miinusmärgiga tulemust, kuid mitte kunagi nii suurt. Seni oli pronksiks maksimaalselt vaja olnud tulemust -2. Meistrivõistluste rekord -12 eelmisest aastast jäi sel korral ületamata.

Lisaks meeste klassi kolmele parimale, läks parim mid-amatööride eriauhind Niitvälja Golfi mängijale Marten Palmile, kes üldkokkuvõttes saavutas meeste klassis neljanda koha. 

Vaata kõiki tulemusi siit: meeste klass / naiste klass

Õnnitleme meie klubiliikmeid suurepäraste tulemuste puhul!

 

Foto: Joosep Martinson

Tekst: Eesti Golfi Liit ja Niitvälja Golf