Uudised

Eesti klubidevahelistelt meistrivõistlustelt Niitvälja Golfiklubile kaks hõbedat

Möödunud nädalavahetusel, 12.-13.08.2022 peeti Saaremaa Golf & Country Club’is Eesti klubidevahelisi meistrivõistluseid. Niitvälja Golfiklubi koondis tõi meistrivõistlustelt koju kaks hõbedat. Õnnitleme meie parimaid naisi ja mehi, kes hõbemedalid kaela said!

Esimesel võistluspäeval mängiti 18-rajalist löögimängu. Võistkondade kogusummade põhjal selgitati välja paremusjärjestus ning teise päeva võistluspaarid.  Esimese päeva tulemusena läks Niitvälja Golfiklubi jahtima kaht kulda (meeste ja naiste klassis) ning kaht pronksi (mees- ja naisseenioride klassis). Teise päeva võistlussüsteem oli järgmine: mehed – 1x foursome ja 4x individuaalne match play. Naised ning mees- ja naisseeniorid – 1x foursome ja 2x individuaalne match play.

Järgnevalt lühikesed kokkuvõtted tulemustest meie klubi kaptenitelt Ulvi Ingverilt ja Joel Rothbergilt.

Meeste klass

Meeste klassi finaal oli väga põnev ning võitja selgus alles viimasel griinil. Niitvälja Golfiklubi meeskond oli koosseisus: Carl Hellat, Gert Holland, Kevin Christopher Jegers, Markus Varjun, Mattias Varjun ja Ralf Johan Kivi. Paarismäng (foursome) läks väga hästi, Gert Holland ja Ralf Johan Kivi mängisid välja tulemuse 4&2 Niitvälja kasuks. Edasi toimusid neli individuaalset match play’d, kus Markus Varjun tõestas taas Eesti meistri parimat vormi, võites Ken-Marten Soo tulemusega 4&3. Kahjuks teised match play kohtumised ei läinud ootuspäraselt, tuli sisse paar strateegilist viga ning putid ei jooksnud nii hästi kui oleksid võinud. Kokkuvõttes selgus Estonian Golf & Country Club napp võit viimase matši viimasel rajal, kui Ruut Kangust Carl Hellatilt võidu sai (1 UP). Lõpptulemus 3:2 sel korral EGCC kasuks ja meile hõbe. Meeste klassi kolmas koht ja pronks läks sel aastal Reval Golf Club’ile. Tulemusi näeb siin.

Naiste klass

Niitvälja naiste jaoks kulgesid tänavused klubidevahelised meistrivõistlused mittetavapäraselt. Oleme seni kogu selle võistluse ajaloos vaid korra esikoha loovutanud. Seekord tuli siis teine kord.

Meie naiskond koosseisus: Liis Kuuli, Annika Koitmaa, Cliona Dalberg, Marilee Linnas võitlesid esimesel päeval välja võimaluse mängida järgneval päeval rajamängu esimesele kohale EGCC naiste vastu. Oodatult kulgeski rajamäng äärmiselt tasavägiselt, kus esimese punkti paarismängus (Annika Koitmaa + Cliona Dalberg) võitsid meie naised ja teise EGCC omad (meie noorgolfar Marilee mängis oma hooaja parimat mängu Elizaveta Reemeti vastu). Otsustavaks sai kolmas kohtumine, kus mõlemad vastased (Liis Kuuli vs Anete Liis Adul) mängisid suurepärast mängu. Liisi juhtimisel kulgenud matši suutis vastane tuua murrangu alles eelviimasel rajal, kus teine järjestikune birdie viis EGCC naise esmakordselt juhtima ja määras ka kokkuvõttes mängu tulemuse.

Võit läks üle mitme aasta Estonian Golf & Country Club’ile, tulemusega 2:1.  Tulemusi näeb siin. Naiste klassi kolmas koht ja pronksmedalite omanikeks said sel korral Rae Golfiklubi naised.

Meesseeniorite klassis  võistlesid Niitvälja Golfiklubi mehed pronksilahingus Reval Golf Club’i vastu. Paarismäng (Karl Lell ja Peeter Tohver) tõi Niitväljale eduseisu 8&7, kuid kahjuks individuaalsed match play’d sel korral nii hästi ei õnnestunud. Kokkuvõttes tuli leppida vastaste paremusega 2:1. Niitvälja meesseenioritele Rasmus Kivila, Karl Lell, Peeter Tohver ja Hanno Strazds neljas koht. Tulemusi näeb siin. Meesseeniorite klassi võit läks tulemusega 2:1 Tartu Golfiklubile ning hõbe Estonian Golf & Country Club’ile.

Naisseeniorite klassis võistlesid pronksilahingus Niitvälja Golfiklubi eest Anne Petter, Triinu Tombak, Karin Mängel ja Ulvi Ingver.  Sel korral toimus matš Rae Golfiklubi vastu, mis lõppes kahjuks meie kaotusega (3:0). Naisseeniorid ei suutnud seekord oma tasemele vastavat mängu üles leida ja pidid leppima neljanda kohaga. Tulemusi näeb siin. Kuld läks Estonian Golf & Country Club’ile ja hõbe Tartu Golfiklubile (tulemus 2:1).

Meie kaptenid Ulvi Ingver ja Joel Rothberg tänavad meie tublisid võistlejaid, kes leidsid aja ja võimaluse meie klubi meistrivõistlustel väärikalt esindada! Kuigi seekord tulemus ei olnud päris see, mida me kõik ootasime, siis oli tegu siiski väga hea tiimitööga ning kõik andsid endast parima. Järgmiseks aastaks vaatame üle meie nõrgad kohad ning lähme taas kulda püüdma! Siinkohal meie lugupidamine ja austus ka EGCC tiimile, kes tegid sel aastal suurepärase soorituse! Samuti täname Eesti Golfi Liitu selle sportliku nädalavahetuse eest.

Võistluse kõiki tulemusi näeb Eesti Golfi Liidu veebilt.

Fotod: Allan Mehik / võistlejate erakogu