Uudised

Captain Challenge’i finaal 2022 jäi viiki

Reedel, 16. septembril toimus Niitväljal kahe golfiklubi – Niitvälja ja EGCC Captain Challenge’i finaal 2022. Niitvälja Golfiklubi endise kapteni Erko Tähe ja EGCC kapteni Heinu Klaasi poolt 2012. aastal loodud kaptenite finaali mängiti tänavu juba 11.ndat korda ning sel korral jäädi tulemusega 5:5 sõbralikult viiki.

Niitvälja Golfiklubi Joel Rothberg ja EGCC kapten Rain Uusküla panid oma Captain Challenge võistluste tulemuste põhjal kokku võistkonnad, kes võtsid mõõtu match play ja foursome’i mänguvormides. Niitvälja Golfiklubi tiimil toimusid enne kaptenite finaali ka kolm pro’ga treeningut.

Finaalvõistlus ise oli pingeline ja väga tasavägine, kuni viimase foursome’i viimase rajani välja. Viigi tõi EGCC-le viimase matši 18. rada ja Vahur Sikaste, kes chippas griinile ja otse auku (birdie). Kuna kaptenite mäng lõppes samuti viigiga, siis sel aastal jäigi tulemuseks 5:5. Selleks, et järgmistel aastatel tulemus enam viiki ei saaks jääda, otsustasid kaptenid võistlusjuhendit täiendada. Edaspidi hakkab kehtima sama reegel, mis Ryder Cupi puhul: kui matšide ja kaptenite mäng jääb viiki, tuleb võitjaks see võistkond, kes on eelmise aasta võitja.

Peale võistlust koguneti restoranis Pull, et tähistada sõbraliku kohtumise tulemust. Kuna viigi tõttu kindlalt võitjat ei selgunud, siis graveeritakse sel aastal Captain Challenge’i karikale mõlema klubi nimed.

Soovime siinkohal südamest tänada meie klubiliikmeid, kes Niitvälja eest võistlesid! AITÄH Joel Rothberg, Aivar Riimets, Kristina Kuzmenok, Kairi Rätsepp, Kristel Ulla, Kadi Riin Vähejaus, Kristi Vohla, Rael Tavaste, Rainer Boberg, Kaido Peterson, Gert Holland, Ardo Uudmäe, Artur Aunapu, Halger Sander, Tiit Pikpoom, Timothy Michael Palmer ja Mikk Pääru. 

EGCC võistkonna koosseisu kuulusid Rain Uusküla, Peep Tammemäe, Katre Kõvask, Monica Pihlak, Anu Uuemõis, Irina Nõlvak, Sirje Aaviksoo, Margarita Ross, Lauri Kiviloo, Raido Raamat, Taavi Truusa, Klaas Heinu, Taivo Epner, Vello Kahro, Marko Kilk, Jüri Ross, Vahur Sikaste.

Suured tänud ja tervitused meie tugevale vastasele ja heale sõbrale Estonian Golf & Country Clubile! Oli taaskord üks meeldejääv ja tore sündmus!