Uudised

2017. parimad golfilklubid on Niitvälja ja Otepää

Sel nädalavahetusel toimusid Niitvälja golfiväljakul klubidevahelised Eesti meistrivõistlused. Kokku  oli võistlusele registreeritud 80 golfarit ning esindatud oli seitse Eesti golfiklubi. Kahe võistluspäeva jooksul tuli võistlejatel läbida kaks löögimängu ringi. Võistlusel oli neli erinevat klassi, millest iga võistkonnas kolm liiget ning soovi korral võis osaleda ka üks varuvõistleja. Kummalgi päeval läks igast võistkonnast arvesse kaks parimat tulemust. Meeste- ja naisteklassi võitjad said õiguse esindada Eestit Euroopa klubidevahelistel meistrivõistlustel.

 Sellel aastal järjestusid klubid omavahelises arvestuses järgmiselt:

Niitvälja golfiklubi, 30 punkti

Estonian Golf & Country Club, 21 punkti

Otepää Golfiklubi, 19 punkti

Rae Golfiklubi, 15 punkti

Saaremaa Golfiklubi, 15 punkti

Valgeranna Golfiklubi, 12 punkti

Haapsalu Golfiklubi, 1 punkt

Selle aasta parim golfiklubi meeste, meesseenioride ja naiste klassis on Niitvälja. Naisseenioride klassis võitis esimese koha Otepää Golfiklubi. Otepää Golfiklubi presidendi Triin Anette Kaasiku sõnul oli Otepää naisseeniorite võit esmakordne ning tunne on uhke: „Meie kõik kolm naiskonna liiget mängisid mõlemal päeval väga ühtlaselt ja hästi,“ sõnas ta. Samuti tõi Kaasik välja, et ka meesseeniorid mängisid hästi välja kolmanda koha. „Kokkuvõttes on klubi vaim positiivne ja toetav ning on rõõm oma klubi esindada,“ lisas ta.

Meesteklassi võitjameeskonna liikme Carl Hellati sõnul läks võistlus hästi ning seda näitab ka Niitvälja Golfiklubi esimene koht: „Väga suurt pinget võistluse ajal ei olnudki, kuna meeskond oli positiivne ja kokkuhoidev.“

Niitvälja golfiväljaku juhi Kristo Tohveri sõnul on Niitväljal Eesti vanima golfiklubina au juba neljandat korda võõrustada kõiki Eesti golfiklubisid hooaega kokkuvõtval jõukatsumisel. „On oluline, et lisaks individuaalsetele võistlustele saavad golfimängijad õlg-õla kõrval ühiselt klubi eest väljas olla ja on rõõm tõdeda, et seda tehakse iga aastaga ühtsemalt,“ sõnas ta. Samuti lisas Tohver, et rõõm on ka Niitvälja heade tulemuste üle ning kindlasti ootab Niitvälja kõiki klubisid järgmisel aastal tagasi.