Sportliku naise nahahooldus: trenni ilma meigita

“Näonaha hooldus on keeruline kunst, sest väga paljudel naistel on kuni keskeani valdavalt segatüüpi nahk,” ütleb eestimaise kosmeetikabrändi D’DIFFERENCE brändijuht Carmen Kibur. Siiski tasuks meeles pidada, et terve ning jumeka näonaha nimel tuleb seda regulaarselt puhastada ja niisutada.

Puhasta

Nahk on inimese suurim organ. Selle “pinnalaotus” on keskeltläbi kaks ruutmeetrit ning see kaalub kokku ca 14-15 kilo. “Keha jaoks on nahk nagu riietus. Ilusa näonaha üks peamisi saladusi on naha regulaarne puhastamine ainevahetuse jääkidest ja surnud naharakkudest,” nendib Carmen. Just puhtal nahal on selle loomulik kaitsekiht kõige tugevam ning naha pinnale sattunud kahjulikel bakteritel pole võimalustki naha sügavamatesse kihtidesse pääseda, nahk püsib kauem niisutatuna ning isegi päikesekiirguse kahjulik toime nahale on väiksem.

Näonahka tuleks puhastada igal õhtul, isegi siis, kui dekoratiivkosmeetikat pole päeval kasutatud ega trenni tehtud. Hea on õhtuti nahka puhastada puhastuspiima, -geeli või -vahuga. Kindlasti tuleks meik maha võtta enne treeningut, sest füüsilise koormuse ajal higistades võivad rasu, bakterite ja surnud naharakkude segunemise tulemusena poorid ummistuda. Lihtsaim viis on kogu meigi eemaldamine treeningu ajaks niisutava ja puhastava salvrätikuga. Õhtuseks puhastamiseks soovitan peale pesemist või piima kasutamist viimase sammuna näovett, mille võiks kanda eelnevalt niisutatud vatipadjale. See on hea nipp selleks, et eemaldada vatist tolm ja tootmisel sinna kogunenud mustus. Toodet kulub sellise kasutusviisi puhul samuti vähem.

Mida eelistada, puhastusgeeli, -vahtu või -piima?
“Tegelikult kehtib lihtne reegel – ükskõik mis tüüpi on nahk, kui kasutada tugevat meiki, siis õhtuti tuleks seda puhastada puhastuspiima või mõne muu õli baasil toodetud puhastusvahendiga. Tihti arvatakse, et piima kasutades ei teki nahal puhast tunnet. Selle vältimiseks võib näo üle loputada jaheda veega. Mitsellaarvesi sobib näonaha hommikuseks kergeks puhastamiseks, õhtuse põhjaliku puhastuse jaoks jääb see nõrgaks.

Segatüüpi naha puhastamiseks kasutatakse sageli puhastusvahtusid ja -geele, aga need võivad nahka liigselt kuivatada, selle vältimiseks jälgige, et tootes poleks SLS (Sodium Lauryl Sulphate) ja SLES (Sodium Laureth Sulphate) ühendeid.

Koorimiskreeme, eriti just teralise konsistentsiga koormiskreeme ei tohiks liiga tihti kasutada- koorimine tekitab naharasu juurde, kuna naha hõõrumisega aktiviseeruvad rasunäärmed. Koorimiskreem on hädavajalik nahahooldusvahend kuivale ja vananevale nahatüübile, mis vajaks rasuerituse stimuleerimist ja rasu tootmise suurendamist. Kuivale ja vananevale nahale on koorimisprotseduurid isegi vajalikumad kui noorele ja segatüüpi nahale,” kinnitab Carmen. “Koorimiskreemi toimeaineks võiksid sel juhul olla happed, koostis ei tohiks olla teraline.”

Uutes puhastusgeelides on põnevad komponendid – vees lahustuvad õlid. Need on väga mõnusad, sest tagavad selle, et geel ei kuivata nahka, aga annab hästi hea puhta naha tunde, naha loomulikku kaitsekihti kahjustamata. D´DIFFERENCE 4D Mild Cleansing Gel näopuhastusgeel sisaldab vees lahustuvat oliivõli, rahustavat aaloet, punnikesi vähendavat ja niisutavat niatsiinamiidi ning õrnatoimelisi naha puhastajaid.

Näovesi viimistleb puhastuse. Ka näovett tuleks eriti just kevadtalvel väga hoolikalt valida, see peaks praegu sisaldama näiteks aaloed või mõnda muud rahustava toimega komponenti. Palju happeid sisaldavad näoveed muudavad naha küll klaariks, aga pikaajalisel kasutamisel suurendavad need rasueritust. Oma kogemusele tuginedes soovitaksin selliseid tooteid kasutada kas hooajaliselt või siis kui nahk näib elutu ja jume on halb,” nendib Carmen.

Niisuta

Miks on naha niisutamine nii tähtis? Sest nahk ja ka meie organism ise koosnevad suuremalt jaolt veest. Nahatüüpe on tegelikult palju rohkem kui kuiv, normaalne ja rasune nahk. Nii eristatakse näiteks niiskusvaest kuiva ja tundlikku nahka, kuiva ja punetavat nahka, segatüüpi ehk nn. T-nahka, kus nahk põskedel võib olla isegi kuiv, ninaselgadel, lõual ja laubal aga rasune. Üks nahatüüp või naha seisund, millest meil kellelgi pääsu pole on küps ehk vananev nahk.

Kõige rohkem vajab hooldust niiskusvaene nahk, see kipub vanuse kasvades muutuma üha hapramaks ja õhemaks. Niisutamine on kõikide nahatüüpide hoolduse aluseks.

Rasust nahka on kõige keerulisem hooldada, sest sellist nahka kiputakse liigselt tugevaid toimeaineid sisaldavate toodetega puhastama ja nahapinna niisutamine unustatakse läikima hakkava naha kartuses ära. Nii võib kujuneda välja olukord, kus rasu tuleb muudkui juurde, kuid naha pind on kuiv,” märgib Carmen. “Õnneks püsib rasune nahk võrreldes teiste nahatüüpidega palju kauem noor, eriti veel kui seda regulaarselt sobivate vahenditega hooldada.”

Palju vaeva tuleb tema sõnul näha ka tundliku naha hooldusega. “Vastupidiselt levinud arvamusele ei taha tundlik nahk liiga “rammusaid”, suure õlisisaldusega kreeme,” nendib Carmen. “Vananeva näonaha puhul aga unustatakse tihtipeale ära, et ka see nahatüüp vajab regulaarset puhastamist koorimist ja leebet turgutamist. Järjepidev hooldus on noorusliku ja toonuses naha säilitamise võti.”

D´DIFFERENCE sarjas on tooted igale nahatüübile. Sarja tooted sobivad kõigile – alates sünnist kuni surmani. Valikus on 4 sarja – Natural Beauty, Cell Innovation, Royal Beauty ja For Men.

Natural Beauty sobib kõigile olenemata vanusest ja nahatüübist. Need tooted niisutavad ja toidavad nahka. Taastavad naha kaitsekihi ja tugevdavad naha kaitsevõimet. Teevad palju selle heaks, et nahk saaks nö. endaga ise paremini hakkama.
Cell Innovation on vananemisvastane sari. Mõeldud nõudlikule nahale. Selles sarjas on ka seerumid ja maskid, mis just sügisel ja talvel annavad kreemidele lisajõu ja nahale energiasüsti.
Tooted sisaldavad taimset tüvirakuekstrakti ja hüaluroonhapet.
Royal Beauty sobib nendele, kellel on ebaühtlane jume. See aktiivainete rikas  ja uuenduslik sari omab võimet naha tooni ühtlustada.
Meeste sarja puhul on oluline kiire toime, hea tulemus ning väike sortiment – need tingimused on meil kenasti täidetud.

Tekst ja fotod: D’DIFFERENCE

Loe ja uuri lisa: ddifference.com