Kuidas valida õiget golfijalatsit?

Selleks, et golfimäng paremini sujuks, soovitame kanda väljakul spetsiaalseid golfijalatseid. Kuidas aga valida omale kõige sobivam jalanõu ning mida valides kindlasti meeles pidada, sellest räägime lähemalt käesolevas blogi postituses. 

  1. Osta jalatseid päeva teisel poolel. Jalad saavutavad maksimaalse suuruse mõne tunniga. Päeva jooksul koguneb jalgadesse vedelikke, mis teevad jala mõnevõrra suuremaks. Samamoodi paisuvad jalad treeningu kestel. Seetõttu peab spordijalatseid valides jätma ninaossa 0,5 cm varuruumi, et varbad saaksid vabalt liikuda.
  2. Proovi kindlasti ühe paari mõlemat jalatsit. Jalad erinevad üksteisest mõnevõrra pikkuse, laiuse ja võlvikõrguse poolest. Vali jalats alati suurema jala järgi!
  3. Spordijalats peab sobima kohe. Kui vaba aja jalatsitele võib jääda ka n-ö sissekandmisaeg, siis spordijalats peab sobima kohe, kui seda proovid. Proovi erinevaid sama kategooria jalatseid ja kõnni õige tunnetuse saamiseks poes ringi. Proovides seo jalatsipaelad korralikult kinni ning jookse ja hüple eri suundades. Kontrolli, kas kand on jalatsis kindlalt fikseeritud ja kas saad varbaid vabalt liigutada.
  4. Jalatsite proovimiseks kasuta samu sokke, mida kannad treeningul.
  5. Aktiivne sportlane vajab kahte paari jalatseid. Kui treeningust on saanud elustiil ja tegeled ühe alaga üle kolme korra nädalas, tuleks osta kaks paari jalatseid. Nende kordamööda kandmine annab jalatsipaarile pikema taastumisaja ning suurendab märgatavalt (üle kahe korra) jalatsi eluiga.

KAHED ERINEVAD JALATSITALLAD

Golfijalanõudel on peamiselt kahed erinevad jalatsitallad. Selleks, et oleksid jalanõud valides targem, tutvustame sulle mõlema talla omadusi.

Klassikaline spike’ideta tald
Kummist tald võimaldab tallal painduda ja teha seega väga sujuvat ja mugavat löögiliigutust. Klassikaline spike’idega tald on griinisõbralik ning sellel on hea haakuvus igasuguse ilmaga.

Spike’idega tald
Hoiab mängija kogu soorituse vältel stabiilsena.  Haakub väga hästi maapinnaga.  Väljaulatuvad nukid aitavad löögiliigutuse ajal, kui raskus liigub kannalt päkale, saada maaga parema kontakti. Spike’e peab aeg-ajalt kulumise korral vahetama.

Tule tutvu erinevate golfijalatsitega meie Pro Shopis! Kuni augustikuu lõpuni on kõik golfijalanõud 30% soodsamad!

Tekst: Sportland