Golfivarustuse ostmise ABC

Niitvälja golfikursustele on teretulnud kõik huvilised, kes tahaksid omandada golfimängu baasoskuseid, et hiljem omal käel edasi harjutada ning nautida oma arengut ja mängu. Golfi green card’i kursus ja Rohelise Alguse pakett sisaldavad ka tasuta rendivarustuse kasutamist. Kui aga alustajate kursus läbitud, tuleks golfihuvilisel soetada endale isiklik varustus.

Enne varustuse ostmist pea kindlasti nõu Niitvälja Golfi pro ehk treeneriga, kes aitab leida just sulle kõige paremini sobiva treeningukomplekti. Varustuse vallas on valikuid mitmeid ja samuti on ka palju eri golfivarustuse tootjaid. Et alustajal oleks lihtsam valikut teha, on tarvis järgida mõningaid kriteeriume, näiteks sugu, pikkust, käelisust ja löögi kiirust. Eriti olulised on golfikeppide varred – need peaksid vastama just sinu swing’i ehk löögiliigutuse kiirusele, vastasel juhul on raske palli tabada, selle lennutamisest rääkimata.

Niitväljal saad tutvuda järgmiste valikutega:

  • ALUSTAJATE TÄISKOMPLEKT – 449,95 €

(Rohelise Alguse paketi läbinutele soodushind 359,95 €)

Wilson Staff pakub golfimängu alustajale soodsa hinnaga väga mugavat esmast lahendust, kus on olemas kõik vajalik. Naiste 14osalises ehk täiskomplektis sisalduvad driver, puu-5, hübriid-6, raud-7, raud-8, raud-9, pitch, sand, putter ja jalgadeta kott. Meeste 15osalises ehk täiskomplektis sisalduvad driver, puu-3, puu-5, raud-6, raud-7, raud-8, raud-9, pitch, sand, putter ja kott. Meeste komplekti puhul on võimalik valida, kas varustus tuleb grafiit- või raudvartega ja kas standardpikkuses või pikendatuna.

Mõlemat varustust on võimalik tellida ka poolikuna ja osta juurde eraldi üksikuid golfikeppe ning mängida saab komplektis oleva varustusega olenevalt mängimise sagedusest 13 aastat.

  • WILSONI VARUSTUS – 999 €

Wilson on Niitväljal kokku pannud alustajate erilahenduse – 999 euro eest on võimalik soetada endale varustus, mis tehtud just sinu mõõtude ja tehnika järgi. Selleks teeb pro löögiliigutuse kohta süvaanalüüsi ehk fitting’u, et saada teada täpsed andmed löögiliigutuse kohta. Seejärel aitab pro koostada sulle sobilike parameetritega individuaalse varustuskomplekti.

Varustusse kuuluvad driver, rauakomplekt, sand ja kott. Selle varustusega saab olenevalt arengu kiirusest mängida 5‒10 aastat.

  • CUSTOM FIT – VARUSTUS

Tippvarustust pakuvad Niitväljal tuntud golfibrändid Wilson ja Callaway. Nende valikust on võimalik välja valida varustus, millega mängivad ka selle ala tipud ehk golfiprofessionaalid rahvusvahelistel võistlustel. Varustus tellitakse täpselt kliendi järgi, analüüsides eelnevalt löögiliigutuse täpseid eripärasid.

Custom made-varustuse puhul hind varieerub, kuid arvestada tuleks vähemalt 1000eurose väljaminekuga ja see peab olenevalt mängimise sagedusest vastu 5‒20 aastat. Tihedalt kasutatavaid keppe (putter, wedge’id) oleks mõistlik vahetada välja sagedamini, sest nende groove’id ehk jooned kepilabal hakkavad kuluma ning see mõjutab golfipalli lendu, eriti spinni ehk vinti.

Golfimängus arenemiseks ja mängu nautimiseks on vajalik teha kulutus varustuse ostmiseks, kuid vastu saad võimaluse viibida värskes õhus, tervislikult ja mõõdukalt liikudes aega veeta ning arendada keskendumisvõimet. See on seda väärt!

Tekst: Mari Hütsi